dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Od září se zvýší kapacita systému na přenos čísel mezi mobilními operátory
Nový proces by měl být bezpečnější pro zákazníky. Ilustrační foto: sxc.hu

Od září se zvýší kapacita systému na přenos čísel mezi mobilními operátory

Mobilní operátoři od září spouští systém, který v plném vytížení umožní přenést až 150 tisíc mobilních čísel týdně mezi jednotlivými poskytovateli mobilních služeb. Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí má několikanásobně větší kapacitu než starý systém, z velké části je automatický a je bezpečnější.

„Starý způsob umožňuje přenos maximálně 5 000 čísel denně a budou v něm dobíhat objednávky na přenesení založené před 1. zářím. Od tohoto data se bude kapacita nového systému postupně navyšovat, takže v době vypnutí starého systému bude nový systém umožňovat přenos až 30 000 čísel, a to každý pracovní den v týdnu,“ informuje prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Renčínová.

Vysoký standard služby má podle Asociace garantovat Kodex, který všechny mobilní operátory a poskytovatele na trhu zavazuje dodržovat jednotná pravidla přenosu čísla. Jen tak je možné zajistit, aby proces přenosu mobilního čísla během čtyř dnů fungoval bezpečně a bezchybně.

„Kodex odráží ochotu operátorů domluvit se na dodržování pravidel, která přitom výrazně zvyšují konkurenční prostředí na trhu. Musíme si uvědomit, že zákazník má právo měnit poskytovatele kolikrát chce, a tak může teoreticky během jednoho měsíce vystřídat i několik poskytovatelů,“ říká Michaela Renčínová.

Podle Asociace by měl být nový proces zároveň daleko bezpečnější pro zákazníky a méně náchylný k chybám lidského faktoru. Kvůli krátké době přenosu mobilního čísla musel být celý proces maximálně automatizován.


Autoři: Lukáš Plecháček, Redakce

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru