Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Od září budou v Praze 4 platit nová pravidla pronajímání městských bytů
Ilustrační foto: archiv

Od září budou v Praze 4 platit nová pravidla pronajímání městských bytů

Nová pravidla pronajímání bytů v domech ve vlastnictví nebo spoluvlastnictví metropole svěřených Praze 4 schválilo nedávno s účinností od 1. září vedení městské části. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

„Záměrem nových pravidel je zjednodušení a sjednocení podmínek nájmu bytů v podstatných bodech, aktualizace a soulad s novými zákonnými normami a sjednocení všech dosud platných samostatných závazných postupů, směrnic a kritérií pronajímání bytů,“ uvedl místostarosta pro majetek a oblast IT Filip Vácha (TOP 09).

Nově je tak bydlení v bytech městské části stanoveno podle účelu užívání bytu na bydlení sociální, chráněné, startovací, zvláštního určení v domě s pečovatelskou službou, krizové, dostupné, komerční a profesní bydlení. 

Praha 4 podle Váchy vychází ze základního principu především osobní odpovědnosti každého jednotlivce a jeho rodiny zajistit si bydlení a v případech nezaviněné tíživé životní situace pomoci pak s bydlením tomu, kdo není schopen si na realitním trhu bydlení zajistit sám.

„Smyslem nových pravidel není suplovat sociální politiku státu s propracovaným systémem sociálních dávek a rozšiřovat tento systém o další sociální podporu snížením nájemného, ale pomoci s bydlením obyvatelům Prahy 4, zejména rodinám s dětmi nebo seniorům, kterým cenový vývoj na realitním a energetickém trhu buď znemožnil si zachovat dosavadní, nebo si obstarat bydlení jiné,“ sdělil. 

Cílem je též zajistit řádnou a pravidelnou úhradu nájemného a nákladů na služby spojených s nájmem bytu, předejít tak vzniku pohledávek na nájemném a službách a zkrátit proces řešení pohledávek, a to jako jeden z kroků prevence vzniku likvidačních životních situací a v řadě případů nesplnitelných finančních doživotních závazků, informovala městská část.

 


Autor: Cen

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

České mozky léčí svět

20. června 2024 v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

20. června 2024 v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Další články
Nahoru