dnes
Úterý - polojasno
27°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
30°C
Od září budou občané interpelovat zastupitele Prahy 11 vždy ve stejný čas
Radnice Prahy 11. Foto: archiv

Od září budou občané interpelovat zastupitele Prahy 11 vždy ve stejný čas

V polovině června schválilo zastupitelstvo jedenácté městské části změnu svého jednacího řádu, jejíž součástí je i pevné stanovení času pro interpelace, dotazy a podněty občanů.

Od září bude na každé řádné zasedání jihoměstského zastupitelstva zařazen v čase 17:00 – 17:30 hodin pevný bod s názvem Dotazy, připomínky a podněty členů zastupitelstva a v čase 17:30 – 18:30 hodin bod Návrhy, připomínky a podněty občanů městské části Praha 11.

Přihlášky do diskuse k těmto bodům bude možné podávat vždy na jejich začátku s omezením délky příspěvků na tři minuty, v případě doplňujících dotazů na jednu minutu.

„Jedná se o první část změn jednacích řádů směrem k otevření volené samosprávy občanům: tyto změny jsou i součástí koaliční smlouvy Společně pro Jižní Město a z ní vycházejícího programového prohlášení stávající Rady naší městské části. A co je naším cílem? Především zpřístupnit radnici občanům Prahy 11. Chceme, aby zmíněná změna jednacího řádu přežila toto volební období, v rámci Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci jsme se proto snažili předložit takový návrh úpravy, který by byl přijatelný pro všechny zastupitelské kluby, napříč politickým spektrem,“ vysvětlila Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11, který změnu jednacího řádu inicioval.


Portál Pražana se propojí s Portálem občana, primátor s ministrem podepsali memorandum

23. července 2020 v 10:16

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci na projektech Portál Pražana a Portál občana. Dokument si klade na cíl podpořit rozvoj funkcionalit obou portálových řešení, zvýšit vzájemnou využitelnost portálů ze strany...

Další články
Nahoru