dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
2°C
pozítří
Pondělí - oblacno
4°C
Od září budou občané interpelovat zastupitele Prahy 11 vždy ve stejný čas
Radnice Prahy 11. Foto: archiv

Od září budou občané interpelovat zastupitele Prahy 11 vždy ve stejný čas

V polovině června schválilo zastupitelstvo jedenácté městské části změnu svého jednacího řádu, jejíž součástí je i pevné stanovení času pro interpelace, dotazy a podněty občanů.

Od září bude na každé řádné zasedání jihoměstského zastupitelstva zařazen v čase 17:00 – 17:30 hodin pevný bod s názvem Dotazy, připomínky a podněty členů zastupitelstva a v čase 17:30 – 18:30 hodin bod Návrhy, připomínky a podněty občanů městské části Praha 11.

Přihlášky do diskuse k těmto bodům bude možné podávat vždy na jejich začátku s omezením délky příspěvků na tři minuty, v případě doplňujících dotazů na jednu minutu.

„Jedná se o první část změn jednacích řádů směrem k otevření volené samosprávy občanům: tyto změny jsou i součástí koaliční smlouvy Společně pro Jižní Město a z ní vycházejícího programového prohlášení stávající Rady naší městské části. A co je naším cílem? Především zpřístupnit radnici občanům Prahy 11. Chceme, aby zmíněná změna jednacího řádu přežila toto volební období, v rámci Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci jsme se proto snažili předložit takový návrh úpravy, který by byl přijatelný pro všechny zastupitelské kluby, napříč politickým spektrem,“ vysvětlila Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11, který změnu jednacího řádu inicioval.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru