dnes
Pátek - jasno
15°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - polojasno
17°C
Od září budou občané interpelovat zastupitele Prahy 11 vždy ve stejný čas
Radnice Prahy 11. Foto: archiv

Od září budou občané interpelovat zastupitele Prahy 11 vždy ve stejný čas

V polovině června schválilo zastupitelstvo jedenácté městské části změnu svého jednacího řádu, jejíž součástí je i pevné stanovení času pro interpelace, dotazy a podněty občanů.

Od září bude na každé řádné zasedání jihoměstského zastupitelstva zařazen v čase 17:00 – 17:30 hodin pevný bod s názvem Dotazy, připomínky a podněty členů zastupitelstva a v čase 17:30 – 18:30 hodin bod Návrhy, připomínky a podněty občanů městské části Praha 11.

Přihlášky do diskuse k těmto bodům bude možné podávat vždy na jejich začátku s omezením délky příspěvků na tři minuty, v případě doplňujících dotazů na jednu minutu.

„Jedná se o první část změn jednacích řádů směrem k otevření volené samosprávy občanům: tyto změny jsou i součástí koaliční smlouvy Společně pro Jižní Město a z ní vycházejícího programového prohlášení stávající Rady naší městské části. A co je naším cílem? Především zpřístupnit radnici občanům Prahy 11. Chceme, aby zmíněná změna jednacího řádu přežila toto volební období, v rámci Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci jsme se proto snažili předložit takový návrh úpravy, který by byl přijatelný pro všechny zastupitelské kluby, napříč politickým spektrem,“ vysvětlila Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11, který změnu jednacího řádu inicioval.


Praha 13: Nechceme pro občany další zátěž, daň z nemovitosti u nás neporoste

Dnes ve 13:27

Pražští zastupitelé včera schválili úpravy vyhlášky, která umožní zvýšit daň z obytných nemovitostí pro výpočet daně. V Praze 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12 se daň fakticky zdvojnásobí. Naopak například v Praze 2, 4, 5, 9, 13 se daň zvyšovat nebude.

Maratonci z magistrátu: Budou zastupitelé jednat do noci? Možná, jen program schvalovali čtyři hodiny

Včera v 15:39

Dnes ráno v půl deváté se pražští zastupitelé sešli k prvnímu jednání po letní pauze. Ani vidina více než padesáti bodů, kterými se mají zabývat, je nepřinutila ke kvapíku. Jen o programu diskutovali celé dopoledne. 

Celé znění usnesení zastupitelstva Prahy 6 k pomníku maršála Koněva

12. září 2019 v 18:58

Zastupitelstvo Prahy 6 dnes rozhodlo o dalším nakládání s pomníkem maršála Koněva a přijalo usnesení poměrem hlasů 33 pro, 1 proti (6 zdrželo, 5 nehlasovalo). Podpora pro toto usnesení byla napříč politickým spektrem.

Další články
Nahoru