dnes
Neděle - mlha
2°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - mlha
-1°C
Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů
Vandal poničil svým výtvorem budou v centru Prahy. Foto: MP Praha

Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů

Za letošní rok strážníci pražské městské policie zadrželi celkem 72 lidí, z toho 15 cizinců, které přistihli při sprejování.  Tento týden byl zadržen v centru Prahy dvacetiletý mladík, který je podezřelý ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a trestní zákoník stanoví trestní sazbu odnětí svobody do výše až jednoho roku. 

Jakmile mladík sprejující na výlohu a dům uviděl autohlídku městské policie, která si ho všimla v pátek po třetí hodině ráno kousek od Senovážného náměstí, začal utíkat.

„Oběhl Jindřišskou věž, odhodil zde igelitovou tašku se spreji a pokračoval dál. Běžel za kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty a vrátil se zpět do Jindřišské ulice, kde ho hlídka strážníků doběhla a za pomocí hmatů a chvatů zpacifikovala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V jednom z odpadkových košů nalezli strážníci další odhozené spreje se stejnou barvou, jakou byla posprejována výloha a budova. „Dvacetiletý mladík byl omezen na osobní svobodě a předán hlídce Policie ČR včetně zajištěných důkazních prostředků a místa trestného činu,“ dodala Seifertová.


Močil na tramvajový pás a pěstí napadl strážníka

17. ledna 2020 v 08:03

Muže, který močil na tramvajový pás a překážel v jízdě tramvaji, si všimla včera večer hlídka ve Štefánikově ulici na Smíchově. Po výzvě, aby zanechal svého protiprávního jednání, strážníci muži z důvodu silné opilosti a nejisté chůze pomohli přejít na...

Hledané patnáctileté dívky si všimli strážníci

16. ledna 2020 v 15:40

Strážníci Hlídkového útvaru, který dohlíží na bezpečnost v prostředcích MHD, si v úterý krátce po půlnoci všimli, že na zastávce na náměstí Míru, ve voze noční tramvaje sedí dívka odpovídající popisu hledané osoby.

Taxikařil bez platného oprávnění, zadržen byl na Malostranském náměstí

15. ledna 2020 ve 14:58

V neděli 12. ledna prováděla autohlídka Taxi týmu městské policie společně s úředníky Odboru dopravy pražského magistrátu součinnostní akci zaměřenou na kontrolu provozování taxislužby.

Z kamionu spadl kontejner s nákladem

13. ledna 2020 v 09:47

Dnes od 7:20 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů na Pražském okruhu v oblasti Slivence u nehody kamionu a osobního auta. Z návěsu kamionu spadl kontejner s nákladem a zablokoval dva jízdní pruhy.

K požáru v garáži došlo při manipulaci s plynovým kotlem

11. ledna 2020 ve 13:41

Tři jednotky pražských hasičů vyjely v pátek 10. ledna krátce před druhou hodinou odpolední do ulice Nad úpadem v Praze 11 k požáru v garáži řadového rodinného domu.

V Bubenečském tunelu hořelo auto, požár byl rychle uhašen

10. ledna 2020 ve 20:10

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes v 17:16 hodin u požáru v motorové části osobního auta v Bubenečském tunelu ve směru na Prahu 7.

Chyť si svého zloděje. Při vykrádání aut měl protentokrát velkou smůlu

8. ledna 2020 v 10:13

Velkou smůlu měl muž, který vykrádal osobní auto. Smůlu na druhou, že si z řady zaparkovaných vybral zrovna to, které patřilo strážníkovi. Tomu stačil pohled z okna bytu a začal jednat. Muže podezřelého z trestného činu následně předal kolegům z republikové...

Další články
Nahoru