dnes
Úterý - zatazeno
33°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
26°C
Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů
Vandal poničil svým výtvorem budou v centru Prahy. Foto: MP Praha

Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů

Za letošní rok strážníci pražské městské policie zadrželi celkem 72 lidí, z toho 15 cizinců, které přistihli při sprejování.  Tento týden byl zadržen v centru Prahy dvacetiletý mladík, který je podezřelý ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a trestní zákoník stanoví trestní sazbu odnětí svobody do výše až jednoho roku. 

Jakmile mladík sprejující na výlohu a dům uviděl autohlídku městské policie, která si ho všimla v pátek po třetí hodině ráno kousek od Senovážného náměstí, začal utíkat.

„Oběhl Jindřišskou věž, odhodil zde igelitovou tašku se spreji a pokračoval dál. Běžel za kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty a vrátil se zpět do Jindřišské ulice, kde ho hlídka strážníků doběhla a za pomocí hmatů a chvatů zpacifikovala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V jednom z odpadkových košů nalezli strážníci další odhozené spreje se stejnou barvou, jakou byla posprejována výloha a budova. „Dvacetiletý mladík byl omezen na osobní svobodě a předán hlídce Policie ČR včetně zajištěných důkazních prostředků a místa trestného činu,“ dodala Seifertová.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

Včera ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru