dnes
Čtvrtek - jasno
25°C
zítra
Pátek - skorojasno
28°C
pozítří
Sobota - skorojasno
30°C
Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů
Vandal poničil svým výtvorem budou v centru Prahy. Foto: MP Praha

Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů

Za letošní rok strážníci pražské městské policie zadrželi celkem 72 lidí, z toho 15 cizinců, které přistihli při sprejování.  Tento týden byl zadržen v centru Prahy dvacetiletý mladík, který je podezřelý ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a trestní zákoník stanoví trestní sazbu odnětí svobody do výše až jednoho roku. 

Jakmile mladík sprejující na výlohu a dům uviděl autohlídku městské policie, která si ho všimla v pátek po třetí hodině ráno kousek od Senovážného náměstí, začal utíkat.

„Oběhl Jindřišskou věž, odhodil zde igelitovou tašku se spreji a pokračoval dál. Běžel za kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty a vrátil se zpět do Jindřišské ulice, kde ho hlídka strážníků doběhla a za pomocí hmatů a chvatů zpacifikovala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V jednom z odpadkových košů nalezli strážníci další odhozené spreje se stejnou barvou, jakou byla posprejována výloha a budova. „Dvacetiletý mladík byl omezen na osobní svobodě a předán hlídce Policie ČR včetně zajištěných důkazních prostředků a místa trestného činu,“ dodala Seifertová.


Trojice opilců obtěžovala kolemjdoucí, strážník utrpěl zlomeninu zápěstí

4. srpna 2020 v 10:59

Na autobusovém nádraží v Ostrovského ulici v Praze 5 došlo v pátek 31. července k vzájemnému napadání mezi mužem a ženou. Po příjezdu na místo strážníci spatřili dva muže a ženu v doprovodu dvou volně pobíhajících psů.

Muž si nevěděl rady s přítelkyní, vyřešil to po svém

3. srpna 2020 ve 14:21

Oznámení o opilé ženě ležící na Vyšehradské ulici jela v pátek v noci prověřit hlídka z Prahy 2. Na místě strážníky kontaktoval oznamovatel, který zavolal na linku 156, když si nevěděl se svou opilou přítelkyní rady.

Ukradenou kytaru dal jako zástavu za pivo

28. července 2020 ve 20:29

Když prováděla hlídka strážníků v neděli večer kontrolu pěší zóny Anděl v Praze 5, oslovil ji muž se žádostí o pomoc při řešení situace, do které se dostal. V nedaleké restauraci si objednal pivo, ale protože neměl peníze, nechal obsluze do zástavy kytaru. Tu mu nyní obsluha údajně odmítá...

Pokřikoval, agresivně gestikuloval a chtěl napadnout dva muže

27. července 2020 v 19:10

Hlasitě pokřikujícího muže, který se snaží napadnout jiné dva sedící na lavičce, si včera po půlnoci všimla noční hlídka ve Vrchlického sadech v Praze 1.

Mladíka naštval dozorčí

20. července 2020 ve 20:49

V sobotu krátce před třetí hodinou ránu dorazila autohlídka strážníků ke stanici metra Flora, kde se měl mladík chovat jako smyslů zbavený. Dozorčí metra ho naštval, protože ho odmítl pustit do metra.

Půjčil si auto, naboural a neměl řidičák

20. července 2020 ve 20:11

Zvuk brzdících pneumatik a velká rána upoutaly v pátek 17. července hodinu po půlnoci strážníky, kteří právě kontrolovali areál v Praze 8. V Prosecké ulici nalezli osobní auto „zaparkované“ v plotu.

Díky SMS zprávám z mobilního bankovnictví strážníci dopadli zloděje platební karty

14. července 2020 v 17:41

Na autohlídku strážníků se v sobotu 11. července obrátil mladý muž s žádostí o pomoc. Z osobního auta mu někdo odcizil peněženku s doklady a platební kartou. Díky mobilnímu bankovnictví měl okradený informace, kde se zloděj právě pohybuje a za kolik nakupuje. Ve chvíli, kdy se obrátil na...

Další články
Nahoru