dnes
Úterý - jasno
10°C
zítra
Středa - zatazeno
12°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
12°C
Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů
Vandal poničil svým výtvorem budou v centru Prahy. Foto: MP Praha

Od začátku roku zadrželi strážníci v Praze přes sedmdesát sprejerů

Za letošní rok strážníci pražské městské policie zadrželi celkem 72 lidí, z toho 15 cizinců, které přistihli při sprejování.  Tento týden byl zadržen v centru Prahy dvacetiletý mladík, který je podezřelý ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a trestní zákoník stanoví trestní sazbu odnětí svobody do výše až jednoho roku. 

Jakmile mladík sprejující na výlohu a dům uviděl autohlídku městské policie, která si ho všimla v pátek po třetí hodině ráno kousek od Senovážného náměstí, začal utíkat.

„Oběhl Jindřišskou věž, odhodil zde igelitovou tašku se spreji a pokračoval dál. Běžel za kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty a vrátil se zpět do Jindřišské ulice, kde ho hlídka strážníků doběhla a za pomocí hmatů a chvatů zpacifikovala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V jednom z odpadkových košů nalezli strážníci další odhozené spreje se stejnou barvou, jakou byla posprejována výloha a budova. „Dvacetiletý mladík byl omezen na osobní svobodě a předán hlídce Policie ČR včetně zajištěných důkazních prostředků a místa trestného činu,“ dodala Seifertová.


Mladík odcizil vrtačku z regálu prodejny pro kutily

24. března 2019 v 07:43

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 12 kontrolní činnost ve Lhotecké ulici. Autohlídku zde zastavil kolemjdoucí muž s tím, že je ostraha nedaleké prodejny pro kutily a pronásleduje mladíka, který měl odcizit vrtačku s příklepem.

V Podbabské ulici se pohyboval muž s nakažlivými chorobami

21. března 2019 v 10:54

Ve středu krátce po jedenácté hodině večer přijali strážníci oznámení, že v areálu obratiště tramvají v Podbabské ulici v Praze 6 se neoprávněně pohybuje muž bez domova.

Mladíci posprejovali zeď hasičské stanice

20. března 2019 v 10:37

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 zadrželi dvojici mladíků, kteří posprejovali zeď hasičské stanice. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu dále šetří státní policisté.

Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Další články
Nahoru