Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Od začátku roku došlo ke změně ceníku v zónách placeného stání v Dejvicích a Bubenči

V centrální části Dejvic a Bubenče došlo od začátku letošního roku ke zvýšení poplatků za návštěvnické parkování v zónách placeného stání.  

Na fialových zónách došlo ke sjednocení poplatku za parkování na 50 korun za hodinu. Rezidentů se změny pro parkování v novém roce netýkají. 

„Jedním z důvodů pro zvýšení ceny za parkování v zónách placeného stání je především nedostatek parkovacích míst pro rezidenty a hustota individuální dopravy. Naší snahou je, aby lidé pro dopravu do Dejvic a Bubenče využívali především MHD, která je zde na vysoké úrovni a velmi dobře dostupná pro všechny,“ řekl radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš (ODS). 

V období od dvacáté do osmé hodiny ráno je však cena na fialových zónách za celou noc pouze 50 korun. V modré parkovací zóně je cena za krátkodobé parkování 60 korun na hodinu a doba, po níž je možné zde parkovat, se zkrátila na dvě hodiny. 

„To je doba dostatečně dlouhá na to, aby si lidé byli schopni obstarat nezbytné agendy v místě, kde na modrých zónách v Dejvicích a Bubenči parkují. Pro delší parkování jsou návštěvníkům Prahy 6 určeny fialové zóny,“ sdělil radní Hrubeš.


Autor: red

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru