dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Od tunelu Blanka očekává město zlepšení dopravy. Kde se však může situace zhoršit?
Tunel Blanka. Ilustrační foto: tunelblanka.cz

Od tunelu Blanka očekává město zlepšení dopravy. Kde se však může situace zhoršit?

Příští rok v dubnu by mělo dojít k zprovoznění tunelu Blanka. Město sice tvrdí, že Blanka omezí dopravu v Praze, dlouhodobě se ale mluví i o možných negativních dopadech. Čemu konkrétně projekt škodí?

Podle Vratislava Fillera z občanského sdružení Auto*Mat komíny z Blanky uškodí části Střešovic i Letné. Problém bude i křižovatka na Malovance či provoz na komunikacích. Potok Brusnice poteče dál – jen v jiných trubkách.

„Blanka má několik tunelových výdechů, z kterých jdou zplodiny ven – jeden je ve Střešovicích, druhý na Letné. Jsou to komíny, které vypadají jako fabriky,“ uvedl pro server Pražský patriot Vratislav Filler.

Komplikace na Malovance

Problém je podle něj v současnosti i na křižovatce u Malovanky, kde částí nelze pořádně projít ani projet na kole. „Problém to je především pro lidi žijící v okolních domech,“ řekl.

Největší potíž nastane podle něj po zprovoznění tunelu zvýšením provozu na komunikacích, které vedou k dopravní stavbě. Jedná se o ulice V Holešovičkách, Jugoslávských partyzánů a Patočkovu.

„Přibudou auta, což se na ulicích dost pozná. Ulice jsou zatížené už nyní, lidé si stěžují na znečištěné ovzduší nebo hluk. Ještě se to bohužel zhorší,“ dodal.

Brusnice poteče v jiných trubkách

Pražský patriot se Fillera zeptal na to, zda tunel Blanka nějak ovlivní například potok Brusnice. Jedná se o potok na Hradčanech, Malé Straně a Břevnově, kde jsou tři hlavní prameny. Je dlouhý čtyři a půl kilometrů.

„Potok Brusnice se v rámci stavby překládal. Od doby, kdy se před desítkami let stavěla Patočkova ulice, je potok zatrubněný v úseku stavby. Nyní pouze povede v jiných trubkách, o jinou změnu se jednat nebude,“ uvedl.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru