dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Od Starců na chmelu až po Rákosníčka. Písně z českých filmů a pohádek zazní v Rudolfinu
Koncert se uskuteční v krásném sále Rudolfina. Foto: archiv

Od Starců na chmelu až po Rákosníčka. Písně z českých filmů a pohádek zazní v Rudolfinu

Koncert Pocta českým filmům a pohádkám 2 proběhne 21. listopadu od 19:30 v pražském Rudolfinu. Návštěvníky čekají například písně z filmů Starci na chmelu a Páni kluci, pohádkové hity ze snímků Lotrando a Zubejda či S čerty nejsou žerty, ale také znělky legendárních Večerníčků jako Maxipes Fík a Rákosníček.

„Tuzemská filmová hudba nabízí nepřeberné množství ikonických písní a melodií, které si zaslouží připomenutí i obdiv. Právě proto a i díky úspěchu prvního májového koncertu Pocta českým filmům a pohádkám, jsme se rozhodli formát zopakovat,“ vysvětluje Martina Klausová, programová a hudební ředitelka rádia Classic Praha, které událost pořádá. Jako speciální host vystoupí letošní jubilant a významná osobnost české muzikálové hudby Jiří Suchý.

classic-nahled

Nikola Bojčev

V prostorách Dvořákovy síně pražského Rudolfina zahraje orchestr PKF. Jako sólisté se představí Hana Holišová a Pavel Vítek, o vokální doprovod se postarají tělesa Kühnův smíšený sbor a dětský sbor Jirezka Semily. Celým večerem provede Nikola Bojčev, pořadatel koncertního cyklu Film Music Prague a moderátor rádia Classic Praha.

Pocta českým filmům a pohádkám 2 vzdá hold váženým skladatelům 20. století, kteří stojí za vznikem kultovních písní z oblíbených tuzemských filmových i televizních snímků. Během večera zazní dílo velikánů, jakými jsou Zdeněk Liška, Vadim Petrov, Luboš Fišer, Petr Hapka nebo Jaroslav Uhlíř. Koncert pořádá rádio Classic Praha, jediná soukromá rozhlasová stanice v České republice, která se specializuje na klasickou a filmovou hudbu.

koncert-filmy-nahled Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticket Art či přímo na oficiální internetové stránce (koncert.classicpraha.cz). Informace a detaily o události naleznete na Facebooku rádia Classic Praha (www.facebook.cz/classicpraha).
  


Další články
Nahoru