dnes
Neděle - polojasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
19°C
Od spojení TOP 09 a STAN v metropoli očekává starosta Prahy 5 Richter zpřehlednění politické scény
Oficiální představení Spojených sil pro Prahu, společného projektu TOP O9 a STAN. Na tiskové konferenci stojí druhý zprava Pavel Richter. Foto: archiv:

Od spojení TOP 09 a STAN v metropoli očekává starosta Prahy 5 Richter zpřehlednění politické scény

Proč by starosta Prahy 5 a zároveň pražský zastupitel Pavel Richter rád pokračoval na „obou frontách“ i po podzimních volbách? Jaké přínosy vidí v předvolebním spojení TOP 09 a STAN? Na tyto a další otázky odpovídal serveru Pražský patriot. 

Co může podle Vás předvolební spojení TOP 09 a STAN Pražanům přinést?
Především silný a předvídatelný subjekt. Ve spojení dvou politických subjektů, které v minulosti dokázaly spolu úspěšně koexistovat, spatřuji ještě jedno velké plus. Spojení podle mého výrazně přispěje ke výrazném zjednodušení nepřehledné a silně fragmentované politické scény, která zatěžuje chod nejen republiky, ale i její metropole. Jsem přesvědčený o tom, že právě voliči našich stran toto ocení.
 

pavel-richter-top-09

Ing. Pavel Richter (TOP 09), starosta Prahy 5 a zároveň zastupitel hlavního města

Již dříve jste oznámil, že budete letos na podzim opět kandidovat do zastupitelstva Prahy 5. Chcete být opět i na pražské kandidátce a jak vidíte své šance?
Jaké jsou mé šance dostat se na volitelné místo pro volby do zastupitelstva hlavního města, nechť posoudí vedení strany. A jestli mám ambice pokračovat? Nenazval bych to ambicí, řekl bych, že mám velkou chuť pokračovat v započaté práci. Členem zastupitelstva jsem nepřetržitě od roku 2010. Za tu dobu bylo vykonáno mnoho práce. Zůstává ale řada úkolů, které je třeba dokončit.“

Na jaká témata se zaměříte v kampani a na co byste se v případě zvolení do pražského zastupitelstva soustředil?
Odpověď na první polovinu vaší otázky je nutné nahlížet ze dvou pohledů. Jeden tvoří témata kampaně, kterou povedu coby obhajující starosta Prahy 5. Druhý pak témata s celopražských přesahem. Obecně platí, že profesně jsem se celý živit pohyboval ve stavebnictví. Tedy témata související s bytovou politikou, infrastruktury nebo rozvojem města jsou mi velmi blízká. V případě Prahy 5 považuji za priority výstavbu Radlické radiály či realizaci bytových projektů na brownfieldech, například Smíchov City, Waltrovka a Lihovar. Věřím, že dostatečná výstavba zastaví růst cen bytů.  Technická infrastruktura je oblastí, ve které bych rád přiložil ruku k dílu také v případě, že budu zvolen do zastupitelstva hl. m. Prahy, případně do vedení města. Už proto, že tuto oblast jsem měl v gesci v době, kdy jsem byl náměstkem primátora.

Ke spojení TOP 09 a STAN se možná v dohledné době přidají lidovci. Bylo by to podle Vás skutečným přínosem?
Nejsem politolog ani sociolog, nebudu se tedy pouštět do hlubších analýz. Už jsem zmínil, že jakékoliv spojení stran založených na stejných politických i hodnotových fundamentech napomůže k zjednodušení fragmentované politické scény. Nicméně o tom, zda se k nám a STANu lidovci přidají, rozhodne řada dalších aspektů…

V jaký výsledek Spojeným sil pro Prahu považujete na podzim reálný? Vyhrát volby?
Nesázím, netipuji, ale jsem sportovec, takže pro vítězství udělám maximum.

Kandidátem na primátora je Jiří Pospíšil. Jaké vlastnosti ho předurčují stát v čele hlavního města?
Náš předseda na všech úrovních, na kterých působil, dokázal, že je jedním z mála opravdu schopných tuzemských politiků. K vedení metropole jej předurčují především jeho bohaté zkušenosti z komunální politiky, na které se ve stínu jeho ministerského a europarlamentního angažmá neprávem zapomíná.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru