dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Lifestyle / ZdravíPražský život

Od Pražského hradu poběží stovky opičáků. Půjde jim o záchranu goril

Již pátý ročník Běhu pro gorily se uskuteční v sobotu 7. června 2014. Účastníci charitativní akce, která je zaměřena na podporu goril ve volné přírodě, se mohou těšit na novou trasu, doprovodný program a zajímavé ceny.

Startovat se bude na Hradčanském náměstí ve 14 hodin a poběží se v maskách goril na Náměstí Republiky. Na startu bude vše probíhat v africkém duchu a v cíli bude připravený pestrý program, včetně vystoupení hudebníků.

Vylosovaní účastníci získají zájezd do Keni pro dvě osoby a speciální cenu pak získá i běžec s nejoriginálnějším gorilím kostýmem.

Účastníci závodu se musí předem zaregistrovat na webu projektu www.behprogorily.cz. Registrace je nezávazná, startovné pět set korun se platí až na startu.

Za tuto sumu dostane každý běžec (pětikilometrovou trasu lze zdolat jakýmkoli tempem, klidně procházkovou chůzí) gorilí masku, originální pamětní triko, jednorázové vstupné do fitness centra World Gym a jednorázové vstupné do Zoo Praha. Celý výtěžek ze startovného bude věnován na záchranu goril v Africe.

Loni se na Běhu pro gorily vybralo na ochranu středoafrické přírody částku 339 000 korun. Běhu se zúčastnilo 612 běžců, nejvíce v historii závodu. Bude letos rekord překonán?

Pro ty, kdo budou chtít přispět na gorily jinou formou než během, bude k dispozici sběrný tubus na vysloužilé mobilní telefony od firmy Rema Systém. Za každý takto vybraný mobil putuje dalších 10 korun na projekty na ochranu goril realizované pražskou zoo

První ročník běhu propagoval i tehdejší primátor Pavel Bém:.

Pavel Bém v gorilí masce

Čtěte také: Dopravní opatření v souvislosti s akcí „Běh pro záchranu goril“ 


Další články
Nahoru