dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Od neděle pojede metro v plném rozsahu. Vstupy do stanic však budou zúžené
Protipovodňové zábrany u stanice metra Vltavská. Foto: archiv MHMP

Od neděle pojede metro v plném rozsahu. Vstupy do stanic však budou zúžené

I když se na sobotním Krizovém štábu hl. m. Prahy projednalo zprovoznění všech stanic metra od ranního výjezdu v pondělí, včetně osmi uzavřených stanic, na kterých jsou umístěna protipovodňová hradítka, dopravní podnik se pokusí o plný provoz již v neděli od 15 hodin.

„Uděláme maximum proto, abychom spustili zbylých osm stanic metra již od nedělních 15 hodin. Po dohodě s Technickou správou komunikací, Policií ČR a Městskou policií tak ulehčíme přepravní špičku individuální automobilové dopravy na severu města,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel dopravního podniku.

Prozatím osm uzavřených stanic metra by ovšem mělo omezený vstup a výstup, jelikož protipovodňová opatření stále platí a na místě nadále budou (pro případ zvýšení hladiny Vltavy) protipovodňová hradítka. Náhradní autobusová linka XC bude zároveň již od nedělních 15 hodin zrušena, stejně jako vyhrazené pruhy pro tyto autobusy.

Je také připraveno spuštění provozu MHD na Podbabě, ale po žádosti Prahy 6 tak bude učiněno až v pondělí ráno. Od pondělí bude rovněž spuštěna lanová dráha na Petřín v plném rozsahu, tedy i včetně zastávky Nebozízek.


Dopravní omezení v Argentinské

Dnes v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru