Dnes Pátek - snih 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Od neděle pojede metro v plném rozsahu. Vstupy do stanic však budou zúžené
Protipovodňové zábrany u stanice metra Vltavská. Foto: archiv MHMP

Od neděle pojede metro v plném rozsahu. Vstupy do stanic však budou zúžené

I když se na sobotním Krizovém štábu hl. m. Prahy projednalo zprovoznění všech stanic metra od ranního výjezdu v pondělí, včetně osmi uzavřených stanic, na kterých jsou umístěna protipovodňová hradítka, dopravní podnik se pokusí o plný provoz již v neděli od 15 hodin.

„Uděláme maximum proto, abychom spustili zbylých osm stanic metra již od nedělních 15 hodin. Po dohodě s Technickou správou komunikací, Policií ČR a Městskou policií tak ulehčíme přepravní špičku individuální automobilové dopravy na severu města,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel dopravního podniku.

Prozatím osm uzavřených stanic metra by ovšem mělo omezený vstup a výstup, jelikož protipovodňová opatření stále platí a na místě nadále budou (pro případ zvýšení hladiny Vltavy) protipovodňová hradítka. Náhradní autobusová linka XC bude zároveň již od nedělních 15 hodin zrušena, stejně jako vyhrazené pruhy pro tyto autobusy.

Je také připraveno spuštění provozu MHD na Podbabě, ale po žádosti Prahy 6 tak bude učiněno až v pondělí ráno. Od pondělí bude rovněž spuštěna lanová dráha na Petřín v plném rozsahu, tedy i včetně zastávky Nebozízek.


Začíná další část rekonstrukce Jabloňové ulice

Včera ve 12:30

Technická správa komunikací začne po zimní přestávce pracovat na další části rekonstrukce Jabloňové ulice, v úseku V Korytech – Topolová na území Prahy 10.

Uzavření cyklotrasy podél Strakonické

Včera ve 12:24

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované cyklotrasy EuroVelo 4/A1 v Praze v úseku ulice Dostihová – Barrandovský most z důvodu stavebních prací při rozšiřování komunikace Strakonická. 

Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

3. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

2. března 2021 v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

2. března 2021 v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

1. března 2021 ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

1. března 2021 v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Další články
Nahoru