dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Od neděle pojede metro v plném rozsahu. Vstupy do stanic však budou zúžené
Protipovodňové zábrany u stanice metra Vltavská. Foto: archiv MHMP

Od neděle pojede metro v plném rozsahu. Vstupy do stanic však budou zúžené

I když se na sobotním Krizovém štábu hl. m. Prahy projednalo zprovoznění všech stanic metra od ranního výjezdu v pondělí, včetně osmi uzavřených stanic, na kterých jsou umístěna protipovodňová hradítka, dopravní podnik se pokusí o plný provoz již v neděli od 15 hodin.

„Uděláme maximum proto, abychom spustili zbylých osm stanic metra již od nedělních 15 hodin. Po dohodě s Technickou správou komunikací, Policií ČR a Městskou policií tak ulehčíme přepravní špičku individuální automobilové dopravy na severu města,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel dopravního podniku.

Prozatím osm uzavřených stanic metra by ovšem mělo omezený vstup a výstup, jelikož protipovodňová opatření stále platí a na místě nadále budou (pro případ zvýšení hladiny Vltavy) protipovodňová hradítka. Náhradní autobusová linka XC bude zároveň již od nedělních 15 hodin zrušena, stejně jako vyhrazené pruhy pro tyto autobusy.

Je také připraveno spuštění provozu MHD na Podbabě, ale po žádosti Prahy 6 tak bude učiněno až v pondělí ráno. Od pondělí bude rovněž spuštěna lanová dráha na Petřín v plném rozsahu, tedy i včetně zastávky Nebozízek.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru