Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Od metra Kačerov k Michelskému lesu vede nová cyklostezka, měří skoro kilometr
Část nové cyklostezky. Foto: se souhlasem TSK

Od metra Kačerov k Michelskému lesu vede nová cyklostezka, měří skoro kilometr

Novou cyklostezku o délce 900 metrů mezi stanicí metra Kačerov a autobusovou zastávkou U Labutě v sousedství Michelského lesa zprovoznila ve čtvrtek Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK). Cyklostezka nahrazuje stávající pěší komunikaci podél ulice Michelská a Vídeňská stezkou pro chodce s povoleným vjezdem cyklistů, včetně jejího rozšíření. Stavba byla zahájena v dubnu 2024 a trvala dva měsíce. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Cyklostezka vede částečně parkem a částečně podél ulice Vídeňská/Michelská. Povrch je asfaltový a přechody a místa pro přecházení jsou bezbariérově upraveny. Šířka cyklostezky je 3 až 3,3 metru.

„Součástí projektu je i přeložení kabelů dopravního podniku a Pražské energetiky, návrh nového veřejného osvětlení a související sadové úpravy stávající zeleně,“ sdělila Lišková. Kolem stezky byly vysazeny nové stromy a keře.

„Zprovozňujeme důležitý úsek nadřazené cyklotrasy A7 mezi stanicí metra Kačerov a cyklistickým uzlem U Labutě. Očekáváme, že cyklostezku bude denně využívat několik stovek cyklistů, kterým tato stezka usnadní přístup nejen na městskou hromadnou dopravu, ale propojí i další část oddělené cyklistické infrastruktury, která nám v Praze na mnoha místech ještě chybí," sdělil náměstek primátora Prahy pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).  

„Z důvodu koordinace s rekonstrukcí a zkapacitněním železniční trati, kterou zde realizuje Správa železnic, zde zůstává minimálně do konce roku speciální přejezd pro těžkou techniku, který nám ochrání povrch nové cyklostezky. Byť se to může zdát nekomfortní, tak jsme nechtěli se zprovozněním otálet až do konce stavby trati,“ dodal náměstek generálního ředitele TSK Josef Richtr.


Autor: Jan Puci

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

Včera ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

Včera v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

Zastávka Otakarova bude rozšířena

Včera v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Další články
Nahoru