Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Od 6. dubna se bude rozšiřovat sjezd z Barrandovského mostu na Modřanskou
Letecký snímek Barrandovského mostu. Sjezd na Modřanskou je vlevo nahoře. Foto: TSK

Od 6. dubna se bude rozšiřovat sjezd z Barrandovského mostu na Modřanskou

Od 6. dubna se začne rozšiřovat o jeden jízdní pruh sjezd z pražského Barrandovského mostu na Modřanskou ulici. Práce potrvají do 1. května. Řidiči musejí při výstavbě počítat se zdržením až 30 minut. Vyplývá to z informací zveřejněných na magistrátním webu opravujeme.to.

Práce vyjdou předběžně na deset milionů korun. Sjezd bude rozšířen kvůli chystané rekonstrukci jižní části soumostí Barrandovského mostu, jejíž začátek je naplánován na první polovinu letošního května.

Nový pruh vznikne na pravé straně rampy ve směru z mostu k Modřanské a bude široký 3,5 metru. V souvislosti s tím budou všechny jízdní pruhy upraveny tak, že pravý pruh bude v celé své délce zhruba 40 metrů vyhrazen pro odbočení směrem do Braníku. Levý pruh s následným rozdvojením bude určen pro odbočení do Modřan.

Zároveň s tím bude posunuto pravé svodidlo a upraveno dopravní značení. Kvůli rozšíření komunikace budou odstraněny keře, které nyní podél sjezdu rostou.

Práce začnou ve středu okolo 9:00 a Technická správa komunikací (TSK) je provede po částech. První potrvá do 24. dubna, kdy nejprve bude uzavřen pravý odbočovací pruh a dělníci budou rozšiřovat rampu. Řidiči budou moci odbočit do Modřanské.

Následně bude uzavřen také prostřední jízdní pruh. V druhé fázi od 28. dubna do 1. května bude uzavřen levý odbočovací pruh a řidiči budou moci odbočit do Modřanské z centra.

Barrandovský most je ve špatném stavu a nebyl nikdy opravován. Celková rekonstrukce potrvá několik let. Loni byla opravena spodní část. Zahájení rekonstrukce je naplánováno na první polovinu května a práce potrvají 110 dní.

Náklady jsou 594,5 milionu korun. Jako první začne oprava jižní mostovky a zároveň s tím se vymění rampa ze Strakonické. Řidiči budou muset ve směru ze Strakonické využít objízdných tras.


Autor: ČTK

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Další články
Nahoru