Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Od 6. dubna se bude rozšiřovat sjezd z Barrandovského mostu na Modřanskou
Letecký snímek Barrandovského mostu. Sjezd na Modřanskou je vlevo nahoře. Foto: TSK

Od 6. dubna se bude rozšiřovat sjezd z Barrandovského mostu na Modřanskou

Od 6. dubna se začne rozšiřovat o jeden jízdní pruh sjezd z pražského Barrandovského mostu na Modřanskou ulici. Práce potrvají do 1. května. Řidiči musejí při výstavbě počítat se zdržením až 30 minut. Vyplývá to z informací zveřejněných na magistrátním webu opravujeme.to.

Práce vyjdou předběžně na deset milionů korun. Sjezd bude rozšířen kvůli chystané rekonstrukci jižní části soumostí Barrandovského mostu, jejíž začátek je naplánován na první polovinu letošního května.

Nový pruh vznikne na pravé straně rampy ve směru z mostu k Modřanské a bude široký 3,5 metru. V souvislosti s tím budou všechny jízdní pruhy upraveny tak, že pravý pruh bude v celé své délce zhruba 40 metrů vyhrazen pro odbočení směrem do Braníku. Levý pruh s následným rozdvojením bude určen pro odbočení do Modřan.

Zároveň s tím bude posunuto pravé svodidlo a upraveno dopravní značení. Kvůli rozšíření komunikace budou odstraněny keře, které nyní podél sjezdu rostou.

Práce začnou ve středu okolo 9:00 a Technická správa komunikací (TSK) je provede po částech. První potrvá do 24. dubna, kdy nejprve bude uzavřen pravý odbočovací pruh a dělníci budou rozšiřovat rampu. Řidiči budou moci odbočit do Modřanské.

Následně bude uzavřen také prostřední jízdní pruh. V druhé fázi od 28. dubna do 1. května bude uzavřen levý odbočovací pruh a řidiči budou moci odbočit do Modřanské z centra.

Barrandovský most je ve špatném stavu a nebyl nikdy opravován. Celková rekonstrukce potrvá několik let. Loni byla opravena spodní část. Zahájení rekonstrukce je naplánováno na první polovinu května a práce potrvají 110 dní.

Náklady jsou 594,5 milionu korun. Jako první začne oprava jižní mostovky a zároveň s tím se vymění rampa ze Strakonické. Řidiči budou muset ve směru ze Strakonické využít objízdných tras.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru