Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.

Očkování seniorů Prahy 2 je úspěšné a registrace pokračuje

Během dvou týdnů bylo v Praze 2 úspěšně naočkováno 560 seniorů 80+ díky spolupráci Prahy 2 a Všeobecné fakultní nemocnici v Praze – VFN

Před dvěma týdny rozeslala radnice více jak 2000 dopisů seniorům z Prahy 2, kteří jsou 80+ a spustila informační linku, na kterou mohli senioři či jejich rodinní příslušníci volat a zaměstnanci radnice je registrovali k očkování, tak aby dostali přesný termín v očkovacím zařízení a nemuseli nikde stát dlouhé fronty mezi dalšími lidmi a ohrožovat tak své zdraví.

Během těchto dvou týdnů tak vyřídili více jak 900 hovorů a seniorům vše vysvětlili a informovali je. Díky výborné spolupráci s Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN

Ve čtyřech termínech bylo naočkováno 560 seniorů, u 45 z nich pomohlo s převozem Centrum sociálních služeb.

Linka 800 600 604 je stále v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin.

ockovani-28-1-2021


Praha 11: Stánek z Arkalycké ulice je odstraněn

Dnes v 10:52

Zástupci jedenácté městské části koncem února na Krizovém štábu vyjádřili znepokojení nad umístěním zeleného stánku pro budoucí testování na covid-19 v blízkosti obchodního centra a stanice metra Háje.

Část dětského hřiště ve Františkánské zahradě bude uzavřena

Dnes v 10:16

Praha 1 od 9. března dočasně uzavře část dětského hřiště ve Františkánské zahradě. Půjde o část s pískovištěm a kolotočem, který musí být vyměněn.

Libeňská ulice Čertův vršek projde rekonstrukcí

Dnes v 08:00

Ulice Čertův vršek bude rekonstruována do podoby takzvané obytné zóny. V ní slouží celý profil komunikace primárně pro pěší provoz, chodci mají absolutní přednost a vozidla se zde musí pohybovat se zvýšenou opatrností maximální rychlostí 20 kilometrů za hodinu. Přesto bude vizuálně zachován...

Praha 15 připravila a vydala několik knih

Dnes v 07:45

Měsíc březen je již 66 let spojován s knihami. Dlouho býval tradičně měsícem knihy, pak chvíli internetu a už dvanáct let je měsícem čtenářů. K akci Březen – měsíc čtenářů se svými aktivitami každoročně hlásí více než 400 knihoven z celé České republiky. Při příležitosti akce bilancuje i Praha 15,...

Nuselská radnice bude ve středu hostit další zasedání zastupitelstva Prahy 4

Dnes v 07:35

Další zasedání zastupitelstva Prahy 4 se bude konat ve středu 10. března od 13 hodin v zasedacím sále historické nuselské radnice (Táborská 500).

Praha 8 bude testovat zaměstnance

Včera ve 20:04

V úterý 9. března bude zahájeno povinné pravidelné týdenní testování zaměstnanců Prahy 8 na covid 19, které bude probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin.

Praha 3 vydává respirátory

Včera v 19:47

Od úterý 9. března bude radnice Prahy 3 vydávat respirátory v Infocentru.

Praha 8: Gerontocentrum slouží jako očkovací místo

Včera v 18:44

Do očkování seniorů proti covid-19 se zapojí Gerontologické centrum Praha 8.

Praha 5 finančně přispěje nepedagogickým pracovníkům základních a mateřských škol

Včera ve 14:37

Mimořádný příspěvek na posílení mezd alespoň částečně pomáhá k udržení nepedagogických pracovníků, kterých je dlouhodobě nedostatek. Jde o pracovníky, kteří zajišťují technický provoz školských zařízení.

Praha 4 pokračuje v distribuci respirátorů

Včera ve 14:31

Radnice rozdělí 17 000 respirátorů svým obyvatelům, kterým je více než 50 let a mají trvalé bydliště v Praze 4. Respirátory jsou určeny pro seniory a sociálně potřebné a obyvatelé s trvalým bydlištěm v Praze 4 si je budou moci vyzvednout na jednom ze tří...

Vykradené auto v Dělnické

Včera ve 12:55

Na osobní auto s rozbitým okénkem stojící v Dělnické ulici upozornil strážníky v sobotu 6. března oznamovatel.

Sobota: Koncert pro Josefa II.

Včera ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Kolo se našlo u muže bez domova

Včera ve 12:39

Při kontrole místa osob bez domova v Praze 11 si u jednoho přístřešku hlídka městské policie všimla zakrytého jízdního kola značky Scott.

Praha 9: Zóny placeného stání budou rozšířeny od prvního dubna

Včera ve 12:32

Vysočanská radnice spouští od 1. dubna nově zóny placeného stání na Proseku, Střížkově a Krocínce, v Hloubětíně a Nových Vysočanech.

Další krátké zprávy
Nahoru