Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Očkovací místo zřídila Praha 9 na Poliklinice Prosek, radnice nabízí pomoc s registrací
Prosecká poliklinika. Foto: poliklinikaprosek.cz

Očkovací místo zřídila Praha 9 na Poliklinice Prosek, radnice nabízí pomoc s registrací

Městská část Praha 9 jako vůbec první městská část zřídila vlastní očkovací místo, a to na Poliklinice Prosek, Lovosická 440/40, Praha 9. Je zařazeno v registračním systému Ministerstva zdravotnictví ČR.

Praha 9 jako vůbec první městská část zřídila vlastní očkovací místo, a to na Poliklinice Prosek v Lovosické ulici. Místo je zařazeno v registračním systému Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Víme, že dobrá dostupnost očkovacího místa je zejména u seniorů jedním z hlavních hledisek, na jehož základě se rozhodují, kde, nebo dokonce zda vůbec, se nechají očkovat. Snažíme se být vždy alespoň o krok napřed, proto jsme s dostatečným předstihem zažádali o registraci našeho očkovacího místa,“ vysvětluje místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Očkovací místo Poliklinika Prosek bude v provozu pondělí až pátek od 8 do 16 hodin. „Doba provozu našeho očkovacího místa bude záviset na počtu dodaných očkovacích vakcín,“ upřesňuje předseda představenstva akciové společnosti Poliklinika Prosek Michal Mašek.

„Očkování je dobrovolné a je hrazeno z veřejného pojištění. Stejně tak je dobrovolný výběr očkovacího místa. Doporučujeme zájemcům, aby očkování konzultovali se svým praktickým lékařem,“ pokračuje.

Registrace a v případě volných termínů objednání je možné na https://registrace.mzcr.cz a https://crs.uzis.cz.

Pokud seniorům, kteří projeví o očkování zájem a nezvládají IT technologie, nepomohou s registrací a rezervací termínů očkování rodinní příslušníci či ošetřující lékař, mohou se obrátit na pracovníky Oddělení sociální péče a prevence Úřadu MČ Praha 9.

„Naši sociální pracovníci jsou k dispozici na telefonním čísle 778 711 726 od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Poskytnou informace o očkování i pomohou s registrací a rezervací termínů. Sledujeme aktuální volná místa pro očkování a v případě zájmu budeme ty, kteří se registrovali na telefonním čísle 778 711 726 informovat o nejbližším volném termínu pro očkování na Poliklinice Prosek. Vše záleží na počtu dostupných vakcín,“ sdělil radní Prahy 9 pro zdravotnictví a sociální péči Jiří Janák (ODS). 

Dalším místem, kde se zájemci mohou zaregistrovat k očkování, je lékárna Polikliniky Prosek.

V případě, že zdravotní stav neumožňuje zájemcům o očkování dostavit se na očkovací místo, mohou požádat svého lékaře o možnost přepravy sanitním vozem, nebo se na tuto možnost informovat u pracovníků výše zmíněného oddělní úřadu městské části.


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru