Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Očkovací místo na Poliklinice Prosek

Praha 9 zřídila vlastní očkovací místo zařazené do registračního systému Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Snažíme se, aby pro naše občany bylo očkování co nejdostupnější a nejjednodušší. Dobrá dostupnost očkovacího místa a srozumitelná informovanost je zejména u seniorů jedním z hlavních hledisek, podle kterého se rozhodují, kde a zda vůbec se nechají očkovat. Pokud se pro očkování rozhodnou, mělo by jim být umožněno co nejjednodušší cestou,“ řekl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Místo je zřízené na Poliklinice Prosek a bude v provozu pondělí až pátek od 8 do 16 hodin, dle počtu získaných vakcín.

Registrovat se lze zde: https://registrace.mzcr.cz a https://crs.uzis.cz nebo přímo v lékárně Polikliniky Prosek.

Pracovníci sociálního odboru deváté městské části jsou schopni pomoci s registrací případně zodpovědět konkrétní dotazy na telefonním čísle 778711726 taktéž od pondělí do pátku 8–16 hodin. Zřízení očkovacího místa má, krom časové a formální náročnosti, minimální náklady.
Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru