Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Očkovací místo bez rezervace začne fungovat na radnici Prahy 13
Sluneční náměstí v Praze 13. Jeho součástí je i budova radnice (vpravo). Foto: Aktron / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Očkovací místo bez rezervace začne fungovat na radnici Prahy 13

Nové očkovací místo, kam lidé budou moci chodit bez rezervace termínu, se otevře v pondělí 26. července v budově radnice Prahy 13. Místo otevírá radnice městské části ve spolupráci se Záchrannou službou Asociace samaritánů Praha – západ (ZSAS). Zájemci o vakcínu proti covidu-19 budou moci do budovy úřadu na Slunečním náměstí přijít kdykoliv v otevírací době.

Městská část Praha 13 v pondělí 26. července ve 13 hodin otevírá očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách. V současné době je to jediné očkovací místo v Praze, které je zřízeno přímo v prostorách radnice. 

„Očkovací místo jsme na radnici zajistili především proto, aby obyvatelé naší městské části nemuseli nikam složitě cestovat. Jsem rád, že se nám vše podařilo zajistit v rekordně krátké době a samozřejmě s maximálním servisem pro občany,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

Očkovací místo pro městskou část zajišťuje Záchranná služba Asociace samaritánů Praha – západ (ZSAS). „Zprovoznění očkovacího místa bylo díky skvělé spolupráci s radnicí velmi rychlé a prostory, které městská část uvolnila, jsou více než dostačující. Zájemci o očkování dvoudávkovou vakcínou Moderna mohou přijít kdykoliv během vyhlášených otevíracích hodin. S sebou stačí přinést občanský průkaz a kartičku zdravotního pojištění. Příchozí zájemci vyplní formulář a po očkování je nezbytné setrvat v čekárně 15 minut,“ uvedl ředitel marketingu a kontroly ZSAS Praha – západ Stanislav Částečka. 

Otevírací hodiny očkovacího místa:

pondělí a středa: 13:00 – 18:00

úterý, čtvrtek, pátek: 08:00 – 13:00

Bez registrace se lze v Praze očkovat například na pražském hlavním nádraží a v obchodních domech Chodov a Smíchov.

Podle dat Chytré karantény dostalo ve čtvrtek v Česku vakcínu proti covidu-19 v očkovacích místech bez registrace 2713 lidí. Nejvíc na pražském Chodově, a to 1018 lidí. V Brně v Olympii aplikovali zdravotníci 498 dávek, na pražském hlavním nádraží 489, v nákupním centru Nová Karolina v Ostravě 435 a v Praze na Smíchově 273.


Autor: red

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

Dnes v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu

19. září 2021 v 08:10

Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu skončilo k pátku 17. září s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném...

Praha pokračuje v očkování lidí bez přístřeší

16. září 2021 v 10:38

Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která...

Ve FTN bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a přes 4000 dětí od 12 let

14. září 2021 v 06:55

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. 

Další články
Nahoru