Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Očkovací místo bez rezervace začne fungovat na radnici Prahy 13
Sluneční náměstí v Praze 13. Jeho součástí je i budova radnice (vpravo). Foto: Aktron / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Očkovací místo bez rezervace začne fungovat na radnici Prahy 13

Nové očkovací místo, kam lidé budou moci chodit bez rezervace termínu, se otevře v pondělí 26. července v budově radnice Prahy 13. Místo otevírá radnice městské části ve spolupráci se Záchrannou službou Asociace samaritánů Praha – západ (ZSAS). Zájemci o vakcínu proti covidu-19 budou moci do budovy úřadu na Slunečním náměstí přijít kdykoliv v otevírací době.

Městská část Praha 13 v pondělí 26. července ve 13 hodin otevírá očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách. V současné době je to jediné očkovací místo v Praze, které je zřízeno přímo v prostorách radnice. 

„Očkovací místo jsme na radnici zajistili především proto, aby obyvatelé naší městské části nemuseli nikam složitě cestovat. Jsem rád, že se nám vše podařilo zajistit v rekordně krátké době a samozřejmě s maximálním servisem pro občany,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

Očkovací místo pro městskou část zajišťuje Záchranná služba Asociace samaritánů Praha – západ (ZSAS). „Zprovoznění očkovacího místa bylo díky skvělé spolupráci s radnicí velmi rychlé a prostory, které městská část uvolnila, jsou více než dostačující. Zájemci o očkování dvoudávkovou vakcínou Moderna mohou přijít kdykoliv během vyhlášených otevíracích hodin. S sebou stačí přinést občanský průkaz a kartičku zdravotního pojištění. Příchozí zájemci vyplní formulář a po očkování je nezbytné setrvat v čekárně 15 minut,“ uvedl ředitel marketingu a kontroly ZSAS Praha – západ Stanislav Částečka. 

Otevírací hodiny očkovacího místa:

pondělí a středa: 13:00 – 18:00

úterý, čtvrtek, pátek: 08:00 – 13:00

Bez registrace se lze v Praze očkovat například na pražském hlavním nádraží a v obchodních domech Chodov a Smíchov.

Podle dat Chytré karantény dostalo ve čtvrtek v Česku vakcínu proti covidu-19 v očkovacích místech bez registrace 2713 lidí. Nejvíc na pražském Chodově, a to 1018 lidí. V Brně v Olympii aplikovali zdravotníci 498 dávek, na pražském hlavním nádraží 489, v nákupním centru Nová Karolina v Ostravě 435 a v Praze na Smíchově 273.


Autor: red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru