dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Očima bioarcheologa

Mrtví i místa jejich posledního odpočinku k vám mohou promlouvat. V Hrdličkově muzeu člověka vás naučí tomu rozumět.

Zajímá vás, jak pracují archeologové a co jim o pohřbeném člověku může povědět lidská kostra? Co se o jeho životě dozvíte z pohřební výbavy? Jaké informace dokážeme vyčíst o době, ve které pohřbený člověk žil a zemřel?

Staňte se v pátek 21. srpna na chvíli archeologem a zjistěte o nově odkrytém hrobu a o tom, co skrývá, vše co jen dokážete.

Začátek: 10.00–12.30 (děti 6–10 let), 17.00–19.30 (od 10 let)

Délka trvání: cca 90 minut

Cena: 250 Kč/osoba

Na akci se objednejte ZDE

Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK, Viničná 7, Praha 2.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru