dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Ochutnávka FOR ARCH 2019: Jak změnit dům nebo byt na chytrý domov
Foto: forarch.cz /3X/

Ochutnávka FOR ARCH 2019: Jak změnit dům nebo byt na chytrý domov

Objevte novou, chytřejší a bezpečnější budoucnost na Mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2019. Od vystavovatelů, v poradenských centrech a během doprovodných programů se dozvíte, jak změnit dům nebo byt na chytrý domov. Poznáte trendy pro větší pohodlí, bezpečnost i úspory ve spotřebě energie. 

Co vše může být chytré
Lidé chtějí komfort a úspory, přitom chtějí ovládat své domy, byty a provozovny jednoduše a k tomu potřebují, aby technologie byly vzájemně propojeny. Otevření okna musí být signálem k útlumu vytápění, zvýšení teploty osluněním musí být signálem pro žaluzie a chlazení a ukládání energie. To jsou reakce na již vzniklou situaci. Dalším stupněm vývoje k úsporám a komfortu je využití a práce s predikcí. Například s predikcí počasí v případě využívání obnovitelných zdrojů, s predikcí chování uživatele v případě vytápění, větrání a přípravy teplé vody. To je cesta inteligentních budov.

hala-1-10 Na veletrhu se představí řada novinek z oblasti inteligentních elektroinstalací, s možností připojení až 150 prvků. Zaujmou určitě i dotykové spínače, coby řídící prvky pro řízení inteligentních budov, chytré videotelefony pro domovní komunikaci … Bude možné si vyzkoušet inteligentní spotřebiče a další vychytávky, např. dálkově ovládaná světla či stále oblíbenější hlasové asistenty. Novinkou bude 3D tisk a baby koutek se smart produkty pro miminka a s chytrými hračkami. 

Budiž světlo!
Klíčem pro psychickou pohodu člověka je osvětlení, které má i pozitivní vliv na zdraví. Osvětlení je asi nejčastěji integrovaným prvkem v systémech inteligentních domů a je významný element v otázce bezpečnosti budovy z pohledu ochrany před trestnou činností i bezpečného užívání. Osvětlení souvisí i s pocitem bezpečí, a to nejen doma. Pestrou nabídku osvětlení a světelných zdrojů najdete v Hale 4.

Poradenství zdarma!
hala-1-3 Po celou dobu veletrhu FOR ARCH (17. až 21. 9. 2019, PVA EXPO PRAHA) budete mít možnost získat u specializovaných stánků bezplatné poradenství. Ať už se budou otázky týkat oken a stínící techniky, kamen a topných těles, dřevostaveb, zabezpečení objektů, výběru vhodného typu svítidla i osvětlení nebo problematiky nového stavebního zákona, můžete si být jisti, že si od nezávislých odborníků odnesete cenné rady a informace.Lidé s migrénou mají svoji první konferenci

19. listopadu 2020 v 15:56

Pacienti trpící migrénou mají svoji historicky první konferenci. Seznámí se na ní s novinkami v léčbě, a to jak od lékařů, tak i z pohledu čínské medicíny. Svoji nemoc mohou jednotlivě probrat s psychoterapeutem, který poradí, jak s migrénou pracovat s pomocí různých technik, včetně relaxace....

Hlavní město hledá ředitele Městské nemocnice následné péče

4. listopadu 2020 v 07:59

Praha schválila vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitel/ředitelka Městské nemocnice následné péče (MNNP).  Uchazeči o tuto pozici v této příspěvkové města mohou podávat své přihlášky do 25. listopadu 2020.

Další články
Nahoru