dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Ochromené MHD pomáhají vlaky. Zde jsou novinky na odpolední špičku
Vlak na Smíchovském nádraží. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Ochromené MHD pomáhají vlaky. Zde jsou novinky na odpolední špičku

V Praze dnes začaly sloužit další vlaky jako náhradní vlaková doprava za uzavřené tratě metra a tramvají. Kapacita náhradní tramvajové linky X-B za uzavřené metro je v některých úsecích kvůli propustnosti křižovatek omezená, vlaky zajistí výrazně rychlejší spojení. Dochází také ke změnám v autobusové dopravě.

Aktuality:

 • Nově zastavují v Horních Počernicích také všechny rychlíky.
 • Je obnoven provoz vlakové Městské linky S41 Praha-Libeň – Praha-Holešovice – Roztoky u Prahy, na linku jsou mimořádně nasazeny soupravy o více vozech, než obvykle. Na trase do Roztok u Prahy kolabuje autobusová i individuální doprava, doporučujeme využít vlak.
 • Jezdí speciální vlaková linka Vysočany – Hlavní nádraží – Smíchov (mimo špičky bez přestupu, ve špičkách s přestupem na hlavním nádraží).
 • Do Čakovic a Satalic jezdí už druhý den mimořádná vlaková linka S34 z Masarykova nádraží.
 • Detaily náhradní vlakové dopravy naleznete níže.

I nadále platí, že lidé mohou v rámci Pražské integrované dopravy využívat jízdenky na MHD také ve všech rychlících ČD a dalších vlacích vyšší kvality.

Od dnešních 12:00 fungují náhradní vlaky následujícím způsobem:

Horní Počernice
Od 12:00 začnou zastavovat ve stanici Praha-Horní Počernice mimořádně také všechny rychlíky z Prahy do Hradce králové i z Hradce do Prahy. V praxi tak pojede z centra města ve špičce do Horních Počernic vlak každých 15 minut.
Z Masarykova nádraží odjíždí do Horních Počernic vlaky vždy v xx:25 a xx 55, z hlavního nádraží xx:40 a xx:10. Cestou staví i ve Vysočanech.
Z centra města dojedou do Horních Počernic za 15 minut, v praxi je to za současné situace cca 4× rychlejší než MHD.

Vysočany
Vysočanské nádraží spojují aktuálně vlaky s centrem Prahy 6 – 7× do hodiny (v průměru tedy každých 10 minut nebo méně), doba jízdy do centra města je 7 minut.
V době mimo špičku je zavedena speciální přímá vlaková linka Praha-Vysočany – Praha hl.n. – Praha Smíchov, která jezdí tak, aby lidé nečekali na vlak déle než 15 minut. Ve špičkách funguje toto spojení s přestupem na hlavním nádraží.

Roztoky u Prahy
V poledne byl obnoven provoz městské linky Praha-Libeň – Praha-Holešovice – Praha- Bubeneč – Praha-Sedlec – Roztoky u Prahy, na linku jsou mimořádně nasazeny soupravy o více vozech, než obvykle.
Silnice podél Vltavy do Roztok u Prahy je zatopena, na objízdných trasách kolabuje doprava, autobusy stojí v zácpách, doporučujeme použít vlak, ve špičce jezdí z Prahy každých 15 minut.

Smíchov
Povrchová doprava na Smíchov je přetížená, doporučujeme využít vlaky Praha-hlavní nádraží – Praha Smíchov, které jedou 6 x do hodiny. Osobní vlaky jezdí každých 15 minut po celý den, na jízdenky MHD je možné cestovat v tomto úseku i všemi rychlíky.
Mimo špičku je na Smíchov zavedena přímá vlaková linka z Vysočan, která kopíruje trasu uzavřeného metra B.

Strašnice, Hostivař, Vršovice
Vlaky z hlavního nádraží jsou posíleny, aby na trase Praha hl.n – Praha-Vršovice – Praha-Strašnice – Praha-Hostivař – Praha Uhříněves jezdily po celý den v intervalu 15 minut.

Čakovice, Satalice
Tato oblast je závislá na autobusech jedoucích od metra B nebo C, které ale ani v jednom případě v centru nejezdí. Proto byly zavedeny mimořádné vlaky, cesta vlakem do Čakovic trvá 20 minut, tedy cca 3× rychleji než MHD za současné situace.
Na trase Masarykovo nádraží – Vysočany – Satalice – Čakovice jezdí speciální povodňová vlaková linka S34 v hodinovém intervalu. Doplňuje standardní vlaky Praha – Všetaty a spolu s nimi tak zajišťuje půlhodinový interval na této trase do centra města. Povodňové vlaky odjíždí vždy v xx:20 z Masarykova nádraží, běžné spoje ČD vždy v xx:48 z hlavního nádraží.

Autobusy:

 • je zavedena zvláštní autobusová linka X147 ze Suchdola do Sedlce na vlaky S4 a S41
 • obnovuje se provoz linky 320 do Mníšku pod Brdy a Rymaně – linka ale jede od vlaku z Dobřichovic
 • linka 338 z Budějovické do Pikovic bude nově zajíždět do Davle
 • vybrané spoje linky 444 jsou z Davle prodlouženy do Měchenic
 • v Mělníku nejezdí linky 470 a 471 do Mlazic
 • linka 473 je zkrácena z Neratovic jen do zastávky Obříství, Štěpánský most

Dopravní omezení v Argentinské

Dnes v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru