Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ochranu Kampy před povodní cvičili hasiči Prahy 1
Vaky, které se kombinují s pevnými stěnami, se napouštěly přímo na Kampě. Foto: Dobrovolní hasiči Praha 1

Ochranu Kampy před povodní cvičili hasiči Prahy 1

V tomto týdnu se uskutečnilo plánované taktické cvičení výstavby protipovodňové ochrany v části Malé Strany na Kampě. Cílem bylo prověřit funkčnost všech systémů a připravenost ochránit ohroženou část historického centra.   

Na Kampě se nachází i Lichtenštejnský palác spadající pod majetek Úřadu vlády ČR. Ten cvičení koordinoval a realizoval spolu se Správou služeb hlavního města Prahy a Jednotkou sboru dobrovolných hasičů Prahy 1.

„Kromě vztyčení protipovodňových stěn jsme vyzkoušeli i speciální vaky plněné vodou. Používají se pro neprodyšné utěsnění míst, kde nelze použít pevné stěny,“ říká Zdeněk Čihák, velitel jednotky.

Hasiči Prahy 1 pomáhají při protipovodňové ochraně celého území první městské části, která se jako jediná rozkládá na obou stranách Vltavy. Přímo na starosti pak mají také ostrov Žofín, kde se chystá cvičení připravenosti na jaro příštího roku.

Jejich jednotka vznikla jako důsledek povodní v roce 2002, které poškodily i území Malé Strany a Kampy.    


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru