Dnes Pondělí - zatazeno 12°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ochranné prostředky pro Thomayerovu nemocnici
Starostka Irena Michalcová předala řediteli Thomayerovy nemocnice Zdeňku Benešovi ochranné prostředky. Foto: P4

Ochranné prostředky pro Thomayerovu nemocnici

Celkem čtyři krabice obsahující respirátory FFP2, ochranné obleky, ochranné brýle a rukavice a testovací sady na COVID-19 předala v úterý 2. června starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) řediteli Thomayerovy nemocnice Zdeňku Benešovi.

Thomayerova nemocnice je ústřední zdravotnické lůžkové zařízení, které pečuje o obyvatele Prahy 4 a zčásti i ze Středočeského kraje. V rámci spádové oblasti nemocnice se tak jedná o bezmála 500 tisíc obyvatel.

„Chtěl bych upřímně poděkovat paní starostce Ireně Michalcové za tyto ochranné prostředky, které nám velice pomohou. Každá taková iniciativa je pro nás důležitá a osobně si této pomoci vážím. Setkání s paní starostkou bylo pro mě velmi příjemné a ještě jednou jí děkuji za spolupráci,“ uvedl ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš.

„Thomayerova nemocnice prochází už řadu týdnů velmi náročnou zkouškou a já jsem moc ráda, že ji touto cestou můžeme podpořit a pomoci jí a jejím pracovníkům při jejich náročné práci,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a dodala, že obdobný dar obdržela i poliklinika Medicon u stanice metra Budějovická.

Praha 4 od počátku krizového stavu distribuovala roušky, dezinfekci a další ochranné prostředky do zdravotnických zařízení a lékáren, ale i do provozoven, které tak mohly nadále fungovat. Prodejny potravin a smíšeného zboží, řeznictví, trafiky anebo restaurace s prodejními okénky tak mohly být pro své zákazníky otevřeny po celou dobu nouzového stavu.V Praze přibylo 85 nakažených covidem, opět méně než před týdnem

Dnes v 09:20

Laboratoře odhalily v Praze v neděli 85 nových případů nemoci covid-19, o 63 méně než před týdnem, uvedla ČTK.

Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Další články
Nahoru