dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Ochranné prostředky pro Thomayerovu nemocnici
Starostka Irena Michalcová předala řediteli Thomayerovy nemocnice Zdeňku Benešovi ochranné prostředky. Foto: P4

Ochranné prostředky pro Thomayerovu nemocnici

Celkem čtyři krabice obsahující respirátory FFP2, ochranné obleky, ochranné brýle a rukavice a testovací sady na COVID-19 předala v úterý 2. června starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) řediteli Thomayerovy nemocnice Zdeňku Benešovi.

Thomayerova nemocnice je ústřední zdravotnické lůžkové zařízení, které pečuje o obyvatele Prahy 4 a zčásti i ze Středočeského kraje. V rámci spádové oblasti nemocnice se tak jedná o bezmála 500 tisíc obyvatel.

„Chtěl bych upřímně poděkovat paní starostce Ireně Michalcové za tyto ochranné prostředky, které nám velice pomohou. Každá taková iniciativa je pro nás důležitá a osobně si této pomoci vážím. Setkání s paní starostkou bylo pro mě velmi příjemné a ještě jednou jí děkuji za spolupráci,“ uvedl ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš.

„Thomayerova nemocnice prochází už řadu týdnů velmi náročnou zkouškou a já jsem moc ráda, že ji touto cestou můžeme podpořit a pomoci jí a jejím pracovníkům při jejich náročné práci,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a dodala, že obdobný dar obdržela i poliklinika Medicon u stanice metra Budějovická.

Praha 4 od počátku krizového stavu distribuovala roušky, dezinfekci a další ochranné prostředky do zdravotnických zařízení a lékáren, ale i do provozoven, které tak mohly nadále fungovat. Prodejny potravin a smíšeného zboží, řeznictví, trafiky anebo restaurace s prodejními okénky tak mohly být pro své zákazníky otevřeny po celou dobu nouzového stavu.Praha 5 ruší Pohádkový les

Včera v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

Včera v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

25. září 2020 ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Praha 16 upravila provoz úřadu

23. září 2020 v 08:26

S ohledem na zhoršující se omezuje radnice Prahy 16 provoz úřadu. Od čtvrtka 24. září dojde k úpravě úředních hodin ÚMČ Praha následujícím způsobem.

O opatřeních v boji s koronavirem rozhodl krizový štáb Prahy 6

22. září 2020 ve 23:05

Mateřské školky a základní školy v Praze 6 dostanou od městské části roušky a respirátory, radnice také zajistí testování pedagogů a dezinfikování vnitřních prostor škol a školek. Přistoupilo se rovněž k dezinfikování veřejných prostor a usiluje se o zřízení nových odběrových míst pro veřejnost....

Další články
Nahoru