dnes
Pondělí - oblacno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
22°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Ochranné prostředky pro Thomayerovu nemocnici
Starostka Irena Michalcová předala řediteli Thomayerovy nemocnice Zdeňku Benešovi ochranné prostředky. Foto: P4

Ochranné prostředky pro Thomayerovu nemocnici

Celkem čtyři krabice obsahující respirátory FFP2, ochranné obleky, ochranné brýle a rukavice a testovací sady na COVID-19 předala v úterý 2. června starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) řediteli Thomayerovy nemocnice Zdeňku Benešovi.

Thomayerova nemocnice je ústřední zdravotnické lůžkové zařízení, které pečuje o obyvatele Prahy 4 a zčásti i ze Středočeského kraje. V rámci spádové oblasti nemocnice se tak jedná o bezmála 500 tisíc obyvatel.

„Chtěl bych upřímně poděkovat paní starostce Ireně Michalcové za tyto ochranné prostředky, které nám velice pomohou. Každá taková iniciativa je pro nás důležitá a osobně si této pomoci vážím. Setkání s paní starostkou bylo pro mě velmi příjemné a ještě jednou jí děkuji za spolupráci,“ uvedl ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš.

„Thomayerova nemocnice prochází už řadu týdnů velmi náročnou zkouškou a já jsem moc ráda, že ji touto cestou můžeme podpořit a pomoci jí a jejím pracovníkům při jejich náročné práci,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a dodala, že obdobný dar obdržela i poliklinika Medicon u stanice metra Budějovická.

Praha 4 od počátku krizového stavu distribuovala roušky, dezinfekci a další ochranné prostředky do zdravotnických zařízení a lékáren, ale i do provozoven, které tak mohly nadále fungovat. Prodejny potravin a smíšeného zboží, řeznictví, trafiky anebo restaurace s prodejními okénky tak mohly být pro své zákazníky otevřeny po celou dobu nouzového stavu.Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Gymnazisté vytvořili aktualizovanou mapu Vršovic v době pandemie koronaviru

21. června 2020 v 10:18

Jak přispět na provoz oblíbené kulturní instituce ajaké jsou otevírací doby jednotlivých provozoven, hřišť či zdravotnických zařízení? 

Další články
Nahoru