Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé
Pracovní brýle jsou ve výrobě nutností. Ilustrační foto: Kzenon / Shutterstock.com

Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé

Ochrana zraku je velmi důležitá na mnoho různých pracovních pozicích. Jedná se o relativně snadný způsob, jak předejít možnému zranění očí, je proto důležité na tyto ochranné pomůcky myslet. Vybrat ten správný typ ochranných brýlí přitom není příliš složité.

Otevřené ochranné brýle

Nejzákladnějším typem ochrany zraku jsou otevřené ochranné brýle. Ty mají jednoduchý design, většinou jsou vyrobeny z plastu či případně lehkých kovů, díky čemuž jsou vhodné zejména do mírně nebezpečných podmínek. Využijete je tedy například v zemědělství, stavebnictví či případně ve výrobě. Vybírat můžete také z různých barev skel brýlí.

Zatímco ta čirá oceníte zejména v interiéru, pro práci venku jsou skvělá tmavá skla, která oči chrání před oslněním. Pro práci za slabého osvětlení se pak hodí žlutá skla, která také zvyšují kontrast.

Uzavřené pracovní brýle

V nabídce Hoffmann-group.com najdete také další typy brýlí. Jedním z nich jsou uzavřené pracovní brýle. Ty poskytují značně vyšší ochranu a hodí se tak do extrémnějších podmínek. Jsou využívány například v profesích, kde se pracuje s chemikáliemi, ve výrobě při broušení, kdy dochází k víření drobných částic a podobně. Díky svému designu jsou schopny ochránit zrak spolehlivě i v nebezpečném prostředí.

Svářečské brýle

V neposlední řadě můžete mezi ochrannými brýlemi najít také poněkud specifickou kategorii, kterou jsou svářečské brýle. Jejich hlavním úkolem je chránit zrak před oslněním zářením a také před odletujícími jiskrami. Vybírat přitom můžete z různých modelů, které nabízí mnohdy odlišné vlastnosti. Samozřejmostí je však u každého produktu vysoká kvalita a spolehlivost.

Ochranné brýle nesmí chybět při práci v různých odvětvích, jejich důležitost není radno podceňovat. Díky této ochraně totiž můžete předejít vážným problémům se svým zdravím.


40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Další články
Nahoru