Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé
Pracovní brýle jsou ve výrobě nutností. Ilustrační foto: Kzenon / Shutterstock.com

Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé

Ochrana zraku je velmi důležitá na mnoho různých pracovních pozicích. Jedná se o relativně snadný způsob, jak předejít možnému zranění očí, je proto důležité na tyto ochranné pomůcky myslet. Vybrat ten správný typ ochranných brýlí přitom není příliš složité.

Otevřené ochranné brýle

Nejzákladnějším typem ochrany zraku jsou otevřené ochranné brýle. Ty mají jednoduchý design, většinou jsou vyrobeny z plastu či případně lehkých kovů, díky čemuž jsou vhodné zejména do mírně nebezpečných podmínek. Využijete je tedy například v zemědělství, stavebnictví či případně ve výrobě. Vybírat můžete také z různých barev skel brýlí.

Zatímco ta čirá oceníte zejména v interiéru, pro práci venku jsou skvělá tmavá skla, která oči chrání před oslněním. Pro práci za slabého osvětlení se pak hodí žlutá skla, která také zvyšují kontrast.

Uzavřené pracovní brýle

V nabídce Hoffmann-group.com najdete také další typy brýlí. Jedním z nich jsou uzavřené pracovní brýle. Ty poskytují značně vyšší ochranu a hodí se tak do extrémnějších podmínek. Jsou využívány například v profesích, kde se pracuje s chemikáliemi, ve výrobě při broušení, kdy dochází k víření drobných částic a podobně. Díky svému designu jsou schopny ochránit zrak spolehlivě i v nebezpečném prostředí.

Svářečské brýle

V neposlední řadě můžete mezi ochrannými brýlemi najít také poněkud specifickou kategorii, kterou jsou svářečské brýle. Jejich hlavním úkolem je chránit zrak před oslněním zářením a také před odletujícími jiskrami. Vybírat přitom můžete z různých modelů, které nabízí mnohdy odlišné vlastnosti. Samozřejmostí je však u každého produktu vysoká kvalita a spolehlivost.

Ochranné brýle nesmí chybět při práci v různých odvětvích, jejich důležitost není radno podceňovat. Díky této ochraně totiž můžete předejít vážným problémům se svým zdravím.


Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

7. června 2023 ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Další články
Nahoru