Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé
Pracovní brýle jsou ve výrobě nutností. Ilustrační foto: Kzenon / Shutterstock.com

Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé

Ochrana zraku je velmi důležitá na mnoho různých pracovních pozicích. Jedná se o relativně snadný způsob, jak předejít možnému zranění očí, je proto důležité na tyto ochranné pomůcky myslet. Vybrat ten správný typ ochranných brýlí přitom není příliš složité.

Otevřené ochranné brýle

Nejzákladnějším typem ochrany zraku jsou otevřené ochranné brýle. Ty mají jednoduchý design, většinou jsou vyrobeny z plastu či případně lehkých kovů, díky čemuž jsou vhodné zejména do mírně nebezpečných podmínek. Využijete je tedy například v zemědělství, stavebnictví či případně ve výrobě. Vybírat můžete také z různých barev skel brýlí.

Zatímco ta čirá oceníte zejména v interiéru, pro práci venku jsou skvělá tmavá skla, která oči chrání před oslněním. Pro práci za slabého osvětlení se pak hodí žlutá skla, která také zvyšují kontrast.

Uzavřené pracovní brýle

V nabídce Hoffmann-group.com najdete také další typy brýlí. Jedním z nich jsou uzavřené pracovní brýle. Ty poskytují značně vyšší ochranu a hodí se tak do extrémnějších podmínek. Jsou využívány například v profesích, kde se pracuje s chemikáliemi, ve výrobě při broušení, kdy dochází k víření drobných částic a podobně. Díky svému designu jsou schopny ochránit zrak spolehlivě i v nebezpečném prostředí.

Svářečské brýle

V neposlední řadě můžete mezi ochrannými brýlemi najít také poněkud specifickou kategorii, kterou jsou svářečské brýle. Jejich hlavním úkolem je chránit zrak před oslněním zářením a také před odletujícími jiskrami. Vybírat přitom můžete z různých modelů, které nabízí mnohdy odlišné vlastnosti. Samozřejmostí je však u každého produktu vysoká kvalita a spolehlivost.

Ochranné brýle nesmí chybět při práci v různých odvětvích, jejich důležitost není radno podceňovat. Díky této ochraně totiž můžete předejít vážným problémům se svým zdravím.


Lidé s roztroušenou sklerózou se dostanou rychle k nové léčbě

19. května 2022 ve 12:42

Tisíce pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) se od jara tohoto roku dostanou rychleji k novým a účinným lékům. Zdravotní pojišťovny začaly hradit některé léčivé přípravky, které mohli neurologové svým pacientům nasazovat až v pozdějších fázích nemoci. Nyní lékaři na nic nečekají a pokud tzv....

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

14. května 2022 v 19:49

Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května pořádají Klinika...

Další články
Nahoru