Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé
Pracovní brýle jsou ve výrobě nutností. Ilustrační foto: Kzenon / Shutterstock.com

Ochranné brýle jsou při práci nezbytností. Vyberte ty pravé

Ochrana zraku je velmi důležitá na mnoho různých pracovních pozicích. Jedná se o relativně snadný způsob, jak předejít možnému zranění očí, je proto důležité na tyto ochranné pomůcky myslet. Vybrat ten správný typ ochranných brýlí přitom není příliš složité.

Otevřené ochranné brýle

Nejzákladnějším typem ochrany zraku jsou otevřené ochranné brýle. Ty mají jednoduchý design, většinou jsou vyrobeny z plastu či případně lehkých kovů, díky čemuž jsou vhodné zejména do mírně nebezpečných podmínek. Využijete je tedy například v zemědělství, stavebnictví či případně ve výrobě. Vybírat můžete také z různých barev skel brýlí.

Zatímco ta čirá oceníte zejména v interiéru, pro práci venku jsou skvělá tmavá skla, která oči chrání před oslněním. Pro práci za slabého osvětlení se pak hodí žlutá skla, která také zvyšují kontrast.

Uzavřené pracovní brýle

V nabídce Hoffmann-group.com najdete také další typy brýlí. Jedním z nich jsou uzavřené pracovní brýle. Ty poskytují značně vyšší ochranu a hodí se tak do extrémnějších podmínek. Jsou využívány například v profesích, kde se pracuje s chemikáliemi, ve výrobě při broušení, kdy dochází k víření drobných částic a podobně. Díky svému designu jsou schopny ochránit zrak spolehlivě i v nebezpečném prostředí.

Svářečské brýle

V neposlední řadě můžete mezi ochrannými brýlemi najít také poněkud specifickou kategorii, kterou jsou svářečské brýle. Jejich hlavním úkolem je chránit zrak před oslněním zářením a také před odletujícími jiskrami. Vybírat přitom můžete z různých modelů, které nabízí mnohdy odlišné vlastnosti. Samozřejmostí je však u každého produktu vysoká kvalita a spolehlivost.

Ochranné brýle nesmí chybět při práci v různých odvětvích, jejich důležitost není radno podceňovat. Díky této ochraně totiž můžete předejít vážným problémům se svým zdravím.


Evropská města přicházejí se strategiemi boje s klimatickou změnou. Jak je na tom Praha?

Dnes v 10:46

Prohlubující se klimatická krize vede v posledních letech k přijímání úmluv, strategií a opatření, které mají za úkol snížit negativní dopady, jež má lidská činnost na naši planetu, a adaptovat se na ty změny, které již nelze zvrátit. V evropském kontextu tyto snahy zastřešuje hojně kvitovaná...

Noční myopie ohrožuje zrak řidičů zejména na podzim i v zimě

Dnes v 10:39

Nevlídné počasí nás nutí v tomto období trávit více času doma. Jsou ale povinnosti, jako je práce nebo škola, kterým se utéct jednoduše nedá. Pokud tak pravidelně usedáte za volant, buďte v těchto měsících obzvlášť opatrní. Kvůli snížené viditelnosti způsobené mlhou, brzkou tmou nebo mokrou...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Sedm tipů, jak žít podle zásad cirkulární ekonomiky

29. listopadu 2022 v 07:21

Cirkulární ekonomika je jedním z principů udržitelnosti, jejímž směrem se svět ve světle současné klimatické krize musí začít obracet. Konkrétně v Česku se můžeme těšit metropolí, která je v evropském kontextu jedním z pionýrů cirkulární ekonomiky, jíž je samozřejmě Praha. Víte ale v čem přesně...

Hackathon vyhrál nápad na podkožní senzor pro sledování hladiny cukru

28. listopadu 2022 v 09:02

Senzor, který usnadní život pacientům s cukrovkou, se stal nejlepším nápadem pátého ročníku European Health Hackathon (EHH) 2022. Akce se pořádala od pátku 25. do neděle 27. listopadu v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Vítězné technologické řešení nazvané DiApp by do...

Hard Rock Cafe a fotbalista Messi představují vylepšený Messi Burger - Champions Edition

26. listopadu 2022 ve 20:43

Hard Rock Cafe rozšiřuje své partnerství se světově uznávanou fotbalovou legendou, Lionelem Messim, nejnovější verzí oblíbeného Messi Burgeru – Champion’s Edition. Novinkou jsou tři chutné omáčky– Chimichurri, Aioli a Latin Chili. Messi Burger Champion’s Edition je nyní k dispozici ve všech...

Dárek pro milovníky designu

25. listopadu 2022 v 15:22

Skleněná karafa Jezerní hladina bude krásným dárkem pro milovníky designu. ​Její vzhled, připomínající zvlněnou hladinu, je dílem Lenky Němcové pod vedením Ronyho Plesla. Proporčně je navržená tak, aby se dala dobře uchopit.

Další články
Nahoru