dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Ochrana osobních údajů: Rodiče přicházejí o vítání občánků
Ilustrační foto: freeimages

Ochrana osobních údajů: Rodiče přicházejí o vítání občánků

Radnice Prahy 1 vítá iniciativu měst a obcí, které požadují úpravu příslušných zákonů tak, aby v nich opět bylo možné bezproblémově vítat nové občánky a gratulovat jubilantům k významným výročím.

„Letitá praxe byla taková, že pracovníci radnice pravidelně dostávali od matriky jména, data a kontaktní údaje na rodiče nově narozených dětí a jubilanty a poté je obesílali s nabídkou, aby se zúčastnili slavnostního setkání a blahopřání. Tento postup však nedávno napadl Úřad pro ochranu osobních údajů, který tvrdí, že pracovnice matriky nesmějí uvedená data nikomu dalšímu poskytovat,“ vysvětluje starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Radnice Prahy 1 proto zavedla novou metodiku: na webu městské části a v radničním měsíčníku vyzývá občany, aby se – pokud mají zájem – sami hlásili, poskytli své osobní údaje a poté se přišli zúčastnit slavnostního aktu.

„Navzdory této publicitě se často stává, že se posléze ozvou rodiče novorozených dětí a další jubilanti a stěžují si, že se o akci dozvěděli pozdě. Jsou z toho smutní a my na radnici také – proto vítám každou iniciativu, která by mohla současný stav změnit,“ dodává starosta Lomecký.


Další články
Nahoru