Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ocenění pro Prahu 10, opět patří mezi šampiony udržitelného rozvoje
Ilustrační foto: archiv

Ocenění pro Prahu 10, opět patří mezi šampiony udržitelného rozvoje

V pondělí 13. listopadu udělovali zástupci Národní sítě zdravých měst ČR ocenění pro „šampiony“ za rok 2023. Jedná se o hodnocení měst, městských částí, obcí či krajů, které aktivně zapojují veřejnost, strategicky plánují a řídí k udržitelnému rozvoji a zdraví. Praha 10 toto ocenění po roce opět obhájila.

Liga v Národní síti zdravých měst funguje 25 let. Od počátku má jasná a transparentní pravidla. Patří mezi ně například aktivní práce s veřejností nebo systematický přístup k udržitelnému rozvoji. 

„Obhajoba titulu Šampiona zdravých měst je výsledkem týmového úsilí. Děkuji kolegům z vedení městské části i našim zaměstnancům. Udržitelný rozvoj je, i když jako termín zní poněkud abstraktně, jedním z klíčů k prosperujícímu městu budoucnost. Proto jej chceme i nadále rozvíjet ve formě konkrétních výstupů ve prospěch kvality života našich občanů,“ řekl starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Ocenění z rukou Věry Kovářové (STAN), 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, převzal desítkový politik Zdravého města radní Milan Maršálek (VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL). Vedle první místopředsedkyně akci podpořil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) a předávání se zúčastnili i zástupci ministerstva vnitra a ministerstva pro místní rozvoj.

„Opakovaně získané ocenění dokládá, že jsme lidově řečeno neusnuli na vavřínech, ale i v novém volebním období podporujeme udržitelnost a strategický rozvoj Desítky. V zapojování obyvatel se letos více soustředíme na mladou generaci, což mě osobně dělá velkou radost. Je vidět, že i mladým lidem na místě jejich životů hodně záleží a jsou ochotni se dobrovolně v jeho prospěch angažovat," doplnil Milan Maršálek, gesční radní pro životní prostředí a udržitelnost a místní Agendu 21.

Praha 10 je od roku 2016 členem asociace Národní sítě Zdravých měst ČR, realizuje tak Program Zdravé město a zároveň v témže roce oficiálně přistoupila k realizaci MA21, metody pro vykazování směřování k udržitelnému rozvoji.

„Deklarace k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21 a Programu Zdravé město” byla schválena v novém volebním období zastupitelstvem Prahy 10 letos v lednu. V současnosti Praha 10 patří v rámci mezinárodního hodnocení metodou místní Agendy 21 mezi deset nejúspěšnějších obcí České republiky. V září zastupitelstvo souhlasilo s přihlášením Prahy 10 jakožto zájemce o vstup do nejvyšší kategorie A metody MA21 v roce 2024.


Autor: red

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

Dnes v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Včera v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Včera v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

11. července 2024 ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

11. července 2024 v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

11. července 2024 v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Další články
Nahoru