Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Ocenění pro Prahu 10, opět patří mezi šampiony udržitelného rozvoje
Ilustrační foto: archiv

Ocenění pro Prahu 10, opět patří mezi šampiony udržitelného rozvoje

V pondělí 13. listopadu udělovali zástupci Národní sítě zdravých měst ČR ocenění pro „šampiony“ za rok 2023. Jedná se o hodnocení měst, městských částí, obcí či krajů, které aktivně zapojují veřejnost, strategicky plánují a řídí k udržitelnému rozvoji a zdraví. Praha 10 toto ocenění po roce opět obhájila.

Liga v Národní síti zdravých měst funguje 25 let. Od počátku má jasná a transparentní pravidla. Patří mezi ně například aktivní práce s veřejností nebo systematický přístup k udržitelnému rozvoji. 

„Obhajoba titulu Šampiona zdravých měst je výsledkem týmového úsilí. Děkuji kolegům z vedení městské části i našim zaměstnancům. Udržitelný rozvoj je, i když jako termín zní poněkud abstraktně, jedním z klíčů k prosperujícímu městu budoucnost. Proto jej chceme i nadále rozvíjet ve formě konkrétních výstupů ve prospěch kvality života našich občanů,“ řekl starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Ocenění z rukou Věry Kovářové (STAN), 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, převzal desítkový politik Zdravého města radní Milan Maršálek (VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL). Vedle první místopředsedkyně akci podpořil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) a předávání se zúčastnili i zástupci ministerstva vnitra a ministerstva pro místní rozvoj.

„Opakovaně získané ocenění dokládá, že jsme lidově řečeno neusnuli na vavřínech, ale i v novém volebním období podporujeme udržitelnost a strategický rozvoj Desítky. V zapojování obyvatel se letos více soustředíme na mladou generaci, což mě osobně dělá velkou radost. Je vidět, že i mladým lidem na místě jejich životů hodně záleží a jsou ochotni se dobrovolně v jeho prospěch angažovat," doplnil Milan Maršálek, gesční radní pro životní prostředí a udržitelnost a místní Agendu 21.

Praha 10 je od roku 2016 členem asociace Národní sítě Zdravých měst ČR, realizuje tak Program Zdravé město a zároveň v témže roce oficiálně přistoupila k realizaci MA21, metody pro vykazování směřování k udržitelnému rozvoji.

„Deklarace k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21 a Programu Zdravé město” byla schválena v novém volebním období zastupitelstvem Prahy 10 letos v lednu. V současnosti Praha 10 patří v rámci mezinárodního hodnocení metodou místní Agendy 21 mezi deset nejúspěšnějších obcí České republiky. V září zastupitelstvo souhlasilo s přihlášením Prahy 10 jakožto zájemce o vstup do nejvyšší kategorie A metody MA21 v roce 2024.


Autor: red

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Dnes v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Další články
Nahoru