dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C

Ocenění: Obyvatelé Prahy 2 mají přívětivou radnici

Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 (ÚMČ) přibyla další samolepka, ujišťující návštěvníky o maximální vstřícnosti a otevřenosti úředníků, s nimiž tu přijdou do styku. Vinohradská radnice byla v celostátní soutěži ohodnocena jako druhá nejlepší v hlavním městě. Nálepku „Přívětivý úřad“ získala oficiálně v úterý 7. června 2016.

privetivy-urad-samolepka Ocenění převzali v Benešově zástupci 45 obcí s rozšířenou působností z celé republiky. Zápolení o nejvyšší ohodnocení kvality poskytovaných služeb zorganizovalo Ministerstvo vnitra. Radnice Prahy 2 si tak k řadě cen, jako například Zlatý erb, Město pro business, Patrimonium pro futuro nebo Přátelské místo, přidala další uznání, posilující její pověst „úřadu pro lidi“… Úřadu, jehož otevřenost a vstřícnost vůči občanům dosahuje těch nejvyšších kvalit.

„Samozřejmě mě toto ocenění velmi těší. Má pro úřad, a doufám, že i pro občana, jasnou a vypovídající hodnotu. Ministerstvo vnitra rozhodovalo na základě čtyř desítek kritérií, jež byly rozděleny na tři části, tedy přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Vyhodnocoval se například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, jakými jsou elektronický objednávkový systém nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách. Budeme se nadále snažit o to, aby úřad byl přívětivým místem, místem moderním a flexibilním,“ říká tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.

Předávání titulu „Přívětivý úřad“ předcházelo hodnocení formou dotazníkového šetření, do kterého se dobrovolně zapojilo 190 obcí. Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi trofeje, diplomy a především nálepku Přívětivého úřadu svědčící o tom, že radnice poskytuje nadstandardně kvalitní služby.


Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Dnes v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Dnes v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Dnes v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Dnes v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Dnes ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Dnes ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Dnes v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Dnes v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Dnes v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Dnes v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Dnes v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Další krátké zprávy
Nahoru