dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražský život

Obyvatelům Prahy 6 bude prominuta měsíční platba za vodu

Pro obyvatele žijící v místech, kde se kontaminovaná voda v květnu loňského roku vyskytla, je důležité, že nemusejí o slevu žádat. Uvidí ji vyčíslenou na faktuře ve vyúčtování. Už v létě byl totiž proveden kontrolní odečet v celé dotčené oblasti Prahy 6 a společnost PVK podle získaných stavů vodoměru pak spočítala výslednou částku.

PVK zároveň nabízejí všem těm, kteří by nebyli spokojeni s konečnou fakturou, aby se obrátili na zákaznické oddělení. Jeho pracovníci s nimi vyřeší konkrétní problém či nesrovnalost. Veškeré kontaktní údaje najdou občané na webových stránkách společnosti: www.pvk.cz  

„Bereme to jako poděkování obyvatelům Dejvic za to, že odpouštěly kohoutky a tím nám pomohli k rychlé dezinfekci vodovodního potrubí,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

V Praze 6 se bez pitné vody ocitlo od neděle 24. května do čtvrtka 28. května 2015 víc než třicet tisíc obyvatel zejména pražských Dejvic, části Bubenče nebo Střešovic.

Důvodem bylo její znečištění způsobené zřejmě odpadní vodou. Ta do vodovodního řadu pronikla zřejmě poškozeným slepým ramenem z roku 1925, které nebylo zaneseno v mapách, a vodohospodáři o něm proto nevěděli.

Starosta MČ Praha 6 pak podal kvůli kontaminované vodě trestní oznámení na neznámého pachatele.


Další články
Nahoru