Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obyvatelé Prahy 9 budou moci od března žádat o dotace na sousedské akce
Čarodějnice, jedna z oblíbených akcí, na kterých se potkávají sousedé. Foto: archiv Spolek pro NOVÉ Vysočany

Obyvatelé Prahy 9 budou moci od března žádat o dotace na sousedské akce

Aby devátá městská část podpořila občany v pořádání sousedských a dalších akcí pro veřejnost, umožní jim od března získat finanční příspěvek. Ten může u jednotlivých projektů dosáhnout až deset tisíc korun, radnice na to pro letošní rok vyčlenila sto tisíc korun. Server Pražský patriot o tom informovala místostarostka Kamila Matějková (Praha 9 Sobě), která zodpovídá za sociální politiku, oblast zdravotní péče a sousedské vztahy.

„Dotaci bude moci získat fyzická osoba z Prahy 9, žádosti budou jednoduché, žádná velká administrativa,“ uvedla místostarostka.

Podle ní je cílem radnice také výhledově připravit pro lidi souhrnné informace, které jim usnadní sousedské a jiné akce pro veřejnost organizovat. 

Občané se díky tomu například dozví, jak postupovat při žádání o zábor veřejného prostranství, nebo jaká všechna povolení musí sehnat. A jak třeba může být nápomocen úřad městské části. Součástí bude i seznam míst, která jsou pro pořádání akcí v jednotlivých lokalitách vhodná. 

„Chtěli bychom tento návod stihnout připravit pro příští sezonu, ale už pro tu letošní mají zájemci potřebné informace k dispozici,“ pokračovala Matějková. Více se podle ní lze dozvědět už nyní například na internetu zde: verejnyprostor.praha.eu/jak-si-vypujcit-ulici-nebo-namesti. „Naši úředníci lidem ohledně toho pomohou,“ podotkla.

Radnice je podle ní připravena podporovat sousedské akce nejen finančně a informačně, ale pomoci i s organizací nebo třeba propagací. 

„Chceme vytvořit prostředí, aby se na nás lidé mohli obracet se svými sousedským a komunitními aktivitami a my jim pomáhali nápady realizovat,“ dodala místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

22. dubna 2024 v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

22. dubna 2024 v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Další články
Nahoru