Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Obyvatelé Prahy 9 budou moci od března žádat o dotace na sousedské akce
Čarodějnice, jedna z oblíbených akcí, na kterých se potkávají sousedé. Foto: archiv Spolek pro NOVÉ Vysočany

Obyvatelé Prahy 9 budou moci od března žádat o dotace na sousedské akce

Aby devátá městská část podpořila občany v pořádání sousedských a dalších akcí pro veřejnost, umožní jim od března získat finanční příspěvek. Ten může u jednotlivých projektů dosáhnout až deset tisíc korun, radnice na to pro letošní rok vyčlenila sto tisíc korun. Server Pražský patriot o tom informovala místostarostka Kamila Matějková (Praha 9 Sobě), která zodpovídá za sociální politiku, oblast zdravotní péče a sousedské vztahy.

„Dotaci bude moci získat fyzická osoba z Prahy 9, žádosti budou jednoduché, žádná velká administrativa,“ uvedla místostarostka.

Podle ní je cílem radnice také výhledově připravit pro lidi souhrnné informace, které jim usnadní sousedské a jiné akce pro veřejnost organizovat. 

Občané se díky tomu například dozví, jak postupovat při žádání o zábor veřejného prostranství, nebo jaká všechna povolení musí sehnat. A jak třeba může být nápomocen úřad městské části. Součástí bude i seznam míst, která jsou pro pořádání akcí v jednotlivých lokalitách vhodná. 

„Chtěli bychom tento návod stihnout připravit pro příští sezonu, ale už pro tu letošní mají zájemci potřebné informace k dispozici,“ pokračovala Matějková. Více se podle ní lze dozvědět už nyní například na internetu zde: verejnyprostor.praha.eu/jak-si-vypujcit-ulici-nebo-namesti. „Naši úředníci lidem ohledně toho pomohou,“ podotkla.

Radnice je podle ní připravena podporovat sousedské akce nejen finančně a informačně, ale pomoci i s organizací nebo třeba propagací. 

„Chceme vytvořit prostředí, aby se na nás lidé mohli obracet se svými sousedským a komunitními aktivitami a my jim pomáhali nápady realizovat,“ dodala místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková.


Autor: Jan Puci

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

Včera v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

22. března 2023 v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Další články
Nahoru