Dnes Středa - zatazeno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obyvatelé Prahy 7 nechtějí zdražit parkování, vyplývá z hlasování při eurovolbách
Během eurovoleb hlasovali voliči také o parkování. Foto: P7

Obyvatelé Prahy 7 nechtějí zdražit parkování, vyplývá z hlasování při eurovolbách

Obyvatelé Prahy 7 si nepřejí navýšení ceny parkovného nad úroveň stanovenou magistrátem. Vyplývá to z výsledků hlasování, které se uskutečnilo v pátek a sobotu spolu s volbami do Evropského parlamentu. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Městská část bude podle něj magistrát informovat, že zvýšit cenu parkovného nechce.

Hlasování se podle Vokuše zúčastnilo 8319 občanů s trvalým pobytem na Praze 7, tedy více než čtvrtina voličů. Proti navýšení ceny ročního rezidentního parkování nad úroveň, kterou stanoví magistrát, se vyslovilo 5287 z nich, tedy 63,6 procenta.

Další otázka v hlasování se týkala toho, zda má Praha 7 navíc vybrané peníze rozdělit domácnostem bez registrovaného automobilu. I v této části se lidé vyjádřili nesouhlasně, proti hlasovalo 5496 voličů.

U poslední otázky, jakou má radnice zvolit z navržených částek od 7200 do 9600 korun, vybírali lidé nejčastěji nejlevnější cenu. Protože ale lidé nesouhlasili ani s první otázkou, nebude radnice odpovědi u zbylých dvou uplatňovat.

Vokuš upozornil, že se nejednalo o místní referendum, v tom se totiž rozhoduje o věcech, které patří do samostatné působnosti obce. Ve věcech zón placeného stání v Praze rozhoduje magistrát a městské části mohou podávat pouze podněty či návrhy.

Podle místostarosty Prahy 7 pro dopravu Pavla Zelenky bude radnice pokračovat v jednání se soukromníky o možnosti nočního parkování, podobně jako nyní funguje spolupráce s obchodním centrem Stromovka.

„Budeme po magistrátu požadovat radikální zlepšení odtahů načerno parkujících aut, která způsobují problémy zejména při konání hromadných akcí na Výstavišti a fotbalových zápasech," uvedl Zelenka.

Cílem případného zvýšení cen mělo být motivovat lidi, kteří svá auta používají minimálně, aby je prodali. Zdražení se nemělo týkat seniorských, ZTP a pečovatelských parkovacích oprávnění. V současnosti je v Praze 7 do parkovací zóny přihlášeno o zhruba 3300 aut více, než je parkovacích míst. Parkovacích karet vydala Praha 7 zhruba 13 000. Rezidenti platí za roční parkování 1200 korun.


Autor: ČTK

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Další články
Nahoru