Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Obyvatelé Prahy 17 se v anketě vyslovili proti zavedení parkovacích zón
Ulice Nevanova na sídlišti Řepy. Foto: Aktron / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Obyvatelé Prahy 17 se v anketě vyslovili proti zavedení parkovacích zón

Obyvatelé Prahy 17 se v on-line anketě, kterou pořádala radnice, vyslovili proti zavedení zón placeného stání v Řepích. Pro zavedení takzvaných modrých zón bylo 12 procent lidí, kteří správně vyplnili dotazník na webu radnice. Lidé se mohli do ankety zapojit od 3. do 14. listopadu. Výsledky ankety dnes zveřejnila sedmnáctá městská část na svých sociálních sítích.

„Kompletní dotazník vyplnilo celkem 3197 respondentů," sdělila radnice. Proti zavedení takzvaných modrých zón bylo 2818 lidí, kteří se ankety zúčastnili. Zpoplatnění parkování podpořilo 379 hlasujících.

Podle městské části se do výsledku nezapočítávaly duplicitní odpovědi, kdy lidé z jednoho zařízení dotazník vyplňovali opakovaně, a nekompletně vyplněné dotazníky. Neúplných odpovědí k anketě bylo 795, jak radnice informovala.

Proti zavedení zón pro rezidentní parkování v Praze 17 byla i starostka Alena Kopejtková (ODS) nebo místostarosta pro dopravu Martin Marek (ODS), jak už dříve uvedli.

Radnice se rozhodla zjistit většinový názor obyvatel městské části k zavedení zón placeného stání podle starostky Prahy 17 proto, že zavedení zón v Řepích někteří lidé opakovaně žádali.

Praha 17 podle své starostky možnosti parkování v lokalitě řeší a počty parkovacích stání navyšuje. Nové parkoviště podle Kopejtkové vzniklo v Mrkvičkově ulici a v říjnu přibylo 40 parkovacích míst v Bazovského ulici. „Další projekty na rozšíření parkovacích míst jsou v přípravě," avizovala Kopejtková na sociálních sítích při vyhlášení ankety.

Modré zóny jsou určeny pro rezidentní parkování. Bez omezení na nich mohou parkovat pouze rezidenti s platným parkovacím oprávněním. Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat po zaplacení parkovného a s časovým omezením.

První regulace parkování začala v 80. letech v Praze 1. Takzvané modré zóny byly poprvé zavedeny v roce 1996 v části Prahy 1. Nyní jsou do systému zapojeny první až devátá městská část a také Praha 13, 16 a 22.

Naposledy se zóny placeného stání rozšířily v Praze 6. V Babě a v části Liboce platí od 15. listopadu. Od února 2022 budou zóny i v oblastech Zlíchov, Žvahov, Staré Hlubočepy a Barandov v Praze 5, jak je uvedeno na webu parkujvklidu.cz.

Praha 17, v níž žije 24 360 obyvatel, je na západě hlavního města. Městská část zahrnuje katastrální území Řepy.  


Autor: ČTK

Zlíchovský tunel bude v noci uzavřen

26. ledna 2022 v 17:18

Od 26. ledna od 23 hodin do 27. ledna do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

26. ledna 2022 v 09:34

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru