dnes
Středa - jasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
15°C
pozítří
Pátek - oblacno
19°C
Obyvatelé Prahy 11 poslali celkem 53 návrhů na vylepšení městské části
Ilustrační foto: archiv

Obyvatelé Prahy 11 poslali celkem 53 návrhů na vylepšení městské části

Mezi 53 projekty jsou návrhy na úpravy vnitrobloků, ulic i stání pro kontejnery, výsadbu zeleně v ulicích i v parku, revitalizaci náměstí i autobusové zastávky nebo rekonstrukce dětských hřišť. Tři projekty navrhují radnici, aby umístila do ulic městské části stoly pro ping pong. Podle jiného projektu by v budově bývalé kotelny na Hájích mohlo vzniknout muzeum rybářského sportu a přírody.

Od 11. června do 1. července budou lidé hlasovat o tom, které z projektů chtějí realizovat. Jeden milion korun radnice vyčlenila na malé projekty za 50 000 až 200 000 korun. Částku 3,5 městská část rozdělí mezi velké projekty, které si vyžádají investici od 200 000 do jednoho milionu korun.

V minulosti nechala rozhodovat obyvatele například radnice Prahy 3, kde lidé hlasovali o využití tří milionů korun. Praha 10 vyčlenila pro rozhodování obyvatel pět milionů a mezi návrhy byly například vybudování nových přechodů a úpravy okolí tramvajových zastávek, vnitrobloků a dětských hřišť či škol. Praha 5 takto vyčlenila pět milionů korun. I šestá městská část mezi 12 vybraných projektů rozdělila téměř pět milionů korun. Praha 14 dá letos na 12 projektů pět milionů korun.


Praha 5 získala fotbalové hřiště Hlubočepy. Užívat by ho měli podle radnice především místní

Dnes v 16:23

„S elánem a chutí se hodlá MČ Praha 5 pustit do obnovy Hlubočepského hřiště, které po složitém, jedenáctiletém vyjednávání získala do svého vlastnictví. A chceme znát vaši představu o jeho využití,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáš Herold na veřejném setkání představitelů radnice MČ Praha...

Vlasta a Otakar Štáflovi budou mít pamětní desku

Dnes v 16:13

Manželé Štáflovi, malíř Otakar a spisovatelka Vlasta, bydleli na Vinohradech v Mánesově ulici v ateliéru. Při bombardování Prahy 14. února 1945 zahynuli v troskách zasaženého domu. Na domě Mánesova 20 jim starostka městské části Jana Černochová slavnostně 9. května v 16 hodin odhalí...

Praha uspořádala seminář k bytové politice

Dnes v 07:46

Aktuální bytová politika hlavního města Prahy byla tématem semináře, který se dnes uskutečnil v budově Nové radnice formou kulatého stolu. Iniciátorem akce byl radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení Radek Lacko. 

Procházka budoucí Parkovou čtvrtí na Nákladovém nádraží Žižkov

Včera ve 14:54

Veřejnost bude mít ve středu, 25. dubna od 17 do 18 hodin, možnost nahlédnout za brány nepřístupného brownfieldu v severní části Nákladového nádraží Žizkov. Central Group zde připravuje ve spolupráci s hlavním architektem Jakubem Ciglerem a za účastí devíti předních architektonických studií...

Kolovraty získaly hasičský speciál

Včera v 10:32

Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. O pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty se zasadil Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který byl předání přítomen.

Odhalení pamětní desky barona Františka II. Ringhoffera

23. dubna 2018 v 16:08

Starosta Prahy 5 Pavel Richter a zástupce starosty Lukáš Herold zvou na slavnostní odhalení pamětní desky barona Františka II. Ringhoffera, který byl starostou Smíchova v letech 1861 – 1865 a budoval zde světově proslulou továrnu na výrobu železničních vagonů.

Informačně - vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018

23. dubna 2018 ve 13:23

Hlavní město Praha pořádá na přelomu měsíce dubna a května 2018 v rámci oslav svátku Dne Země třídenní informačně – vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí. Akce se uskuteční ve třech přírodních lokalitách Prahy v následujících termínech: Obora...

Další články
Nahoru