dnes
Čtvrtek - zatazeno
26°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
25°C
pozítří
Sobota - oblacno
25°C
Obyvatelé Prahy 11 poslali celkem 53 návrhů na vylepšení městské části
Ilustrační foto: archiv

Obyvatelé Prahy 11 poslali celkem 53 návrhů na vylepšení městské části

Mezi 53 projekty jsou návrhy na úpravy vnitrobloků, ulic i stání pro kontejnery, výsadbu zeleně v ulicích i v parku, revitalizaci náměstí i autobusové zastávky nebo rekonstrukce dětských hřišť. Tři projekty navrhují radnici, aby umístila do ulic městské části stoly pro ping pong. Podle jiného projektu by v budově bývalé kotelny na Hájích mohlo vzniknout muzeum rybářského sportu a přírody.

Od 11. června do 1. července budou lidé hlasovat o tom, které z projektů chtějí realizovat. Jeden milion korun radnice vyčlenila na malé projekty za 50 000 až 200 000 korun. Částku 3,5 městská část rozdělí mezi velké projekty, které si vyžádají investici od 200 000 do jednoho milionu korun.

V minulosti nechala rozhodovat obyvatele například radnice Prahy 3, kde lidé hlasovali o využití tří milionů korun. Praha 10 vyčlenila pro rozhodování obyvatel pět milionů a mezi návrhy byly například vybudování nových přechodů a úpravy okolí tramvajových zastávek, vnitrobloků a dětských hřišť či škol. Praha 5 takto vyčlenila pět milionů korun. I šestá městská část mezi 12 vybraných projektů rozdělila téměř pět milionů korun. Praha 14 dá letos na 12 projektů pět milionů korun.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru