dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Obyvatelé Prahy 11 poslali celkem 53 návrhů na vylepšení městské části
Ilustrační foto: archiv

Obyvatelé Prahy 11 poslali celkem 53 návrhů na vylepšení městské části

Mezi 53 projekty jsou návrhy na úpravy vnitrobloků, ulic i stání pro kontejnery, výsadbu zeleně v ulicích i v parku, revitalizaci náměstí i autobusové zastávky nebo rekonstrukce dětských hřišť. Tři projekty navrhují radnici, aby umístila do ulic městské části stoly pro ping pong. Podle jiného projektu by v budově bývalé kotelny na Hájích mohlo vzniknout muzeum rybářského sportu a přírody.

Od 11. června do 1. července budou lidé hlasovat o tom, které z projektů chtějí realizovat. Jeden milion korun radnice vyčlenila na malé projekty za 50 000 až 200 000 korun. Částku 3,5 městská část rozdělí mezi velké projekty, které si vyžádají investici od 200 000 do jednoho milionu korun.

V minulosti nechala rozhodovat obyvatele například radnice Prahy 3, kde lidé hlasovali o využití tří milionů korun. Praha 10 vyčlenila pro rozhodování obyvatel pět milionů a mezi návrhy byly například vybudování nových přechodů a úpravy okolí tramvajových zastávek, vnitrobloků a dětských hřišť či škol. Praha 5 takto vyčlenila pět milionů korun. I šestá městská část mezi 12 vybraných projektů rozdělila téměř pět milionů korun. Praha 14 dá letos na 12 projektů pět milionů korun.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru