Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě
Prázdný Michnovský letohrádek na Kampě. Foto: P1

Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě

Ještě necelé dva týdny mohou obyvatelé Prahy 1 hlasovat v anketě, v níž navrhnou další využití takzvaného rybářského domečku na Kampě U Sovových mlýnů. Tak se říká Michnovskému letohrádku, který je nyní prázdný. Radnice loni na podzim vypsala na provozovatele památkově chráněného domu soutěž, nové vedení městské části, které nastoupilo v lednu, původní výběrové řízení zrušilo.

„Rybářský domeček neboli Michnovský letohrádek je pro většinu z nás jedním ze symbolů Prahy 1, a tomu by měla odpovídat i jeho budoucnost. Proto podle nás musí být jeho další využití předmětem důkladné veřejné debaty,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Obyvatelé mohou v 1. kole ankety do pátku 17. dubna do 8 hodin ráno navrhnout, co by v objektu nejvíce přivítali a jaké by mohlo být další využití stavby. Zájemci mohou svoje návrhy zasílat na e-mail: participace@praha1.cz. Výsledky prvního kola ankety budou uveřejněny v květnovém vydání radničního magazínu JEDNA i na webových stránkách Prahy 1. Z došlých návrhů bude následně vycházet druhé kolo ankety.

„Jakmile to bude možné, zorganizujeme po prvních dvou kolech ankety participační setkání za účasti občanů, místních spolků a odborníků, s nimiž chceme na téma budoucnosti tohoto objektu diskutovat,“ uvedl radní Prahy 1 Michal Caban (Iniciativa občanů).

V domečku se natáčela slavná komedie „Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“. V minulosti zde fungovala rybí restaurace a také tu sídlil Český rybářský svaz. Na jeho místě se v dávnější minulosti bělívalo prádlo a skladovalo naplavené dřevo. Samotný dům pak během historie sloužil i pro zábavu uzavřené společnosti, jako byt převozníka, ale i jako zbrojnice.

Původně renesanční dům byl nejprve přestavěn v době raného baroka a v polovině 19. století v klasicistním slohu. Od roku 1958 je památkově chráněn. V současné době v něm probíhá stavebně historický průzkum, který analyzuje vývoj i současný stav tohoto historického objektu.


Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

Včera v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

Včera v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Další články
Nahoru