Dnes Pátek - skorojasno 3°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 1°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě
Prázdný Michnovský letohrádek na Kampě. Foto: P1

Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě

Ještě necelé dva týdny mohou obyvatelé Prahy 1 hlasovat v anketě, v níž navrhnou další využití takzvaného rybářského domečku na Kampě U Sovových mlýnů. Tak se říká Michnovskému letohrádku, který je nyní prázdný. Radnice loni na podzim vypsala na provozovatele památkově chráněného domu soutěž, nové vedení městské části, které nastoupilo v lednu, původní výběrové řízení zrušilo.

„Rybářský domeček neboli Michnovský letohrádek je pro většinu z nás jedním ze symbolů Prahy 1, a tomu by měla odpovídat i jeho budoucnost. Proto podle nás musí být jeho další využití předmětem důkladné veřejné debaty,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Obyvatelé mohou v 1. kole ankety do pátku 17. dubna do 8 hodin ráno navrhnout, co by v objektu nejvíce přivítali a jaké by mohlo být další využití stavby. Zájemci mohou svoje návrhy zasílat na e-mail: participace@praha1.cz. Výsledky prvního kola ankety budou uveřejněny v květnovém vydání radničního magazínu JEDNA i na webových stránkách Prahy 1. Z došlých návrhů bude následně vycházet druhé kolo ankety.

„Jakmile to bude možné, zorganizujeme po prvních dvou kolech ankety participační setkání za účasti občanů, místních spolků a odborníků, s nimiž chceme na téma budoucnosti tohoto objektu diskutovat,“ uvedl radní Prahy 1 Michal Caban (Iniciativa občanů).

V domečku se natáčela slavná komedie „Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“. V minulosti zde fungovala rybí restaurace a také tu sídlil Český rybářský svaz. Na jeho místě se v dávnější minulosti bělívalo prádlo a skladovalo naplavené dřevo. Samotný dům pak během historie sloužil i pro zábavu uzavřené společnosti, jako byt převozníka, ale i jako zbrojnice.

Původně renesanční dům byl nejprve přestavěn v době raného baroka a v polovině 19. století v klasicistním slohu. Od roku 1958 je památkově chráněn. V současné době v něm probíhá stavebně historický průzkum, který analyzuje vývoj i současný stav tohoto historického objektu.


Hořel částečně devastovaný byt

Dnes ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

Dnes ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

Včera ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

Včera v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

20. ledna 2021 v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Další články
Nahoru