dnes
Sobota - obcasny-dest
17°C
zítra
Neděle - zatazeno
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
17°C
Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě
Prázdný Michnovský letohrádek na Kampě. Foto: P1

Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě

Ještě necelé dva týdny mohou obyvatelé Prahy 1 hlasovat v anketě, v níž navrhnou další využití takzvaného rybářského domečku na Kampě U Sovových mlýnů. Tak se říká Michnovskému letohrádku, který je nyní prázdný. Radnice loni na podzim vypsala na provozovatele památkově chráněného domu soutěž, nové vedení městské části, které nastoupilo v lednu, původní výběrové řízení zrušilo.

„Rybářský domeček neboli Michnovský letohrádek je pro většinu z nás jedním ze symbolů Prahy 1, a tomu by měla odpovídat i jeho budoucnost. Proto podle nás musí být jeho další využití předmětem důkladné veřejné debaty,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Obyvatelé mohou v 1. kole ankety do pátku 17. dubna do 8 hodin ráno navrhnout, co by v objektu nejvíce přivítali a jaké by mohlo být další využití stavby. Zájemci mohou svoje návrhy zasílat na e-mail: participace@praha1.cz. Výsledky prvního kola ankety budou uveřejněny v květnovém vydání radničního magazínu JEDNA i na webových stránkách Prahy 1. Z došlých návrhů bude následně vycházet druhé kolo ankety.

„Jakmile to bude možné, zorganizujeme po prvních dvou kolech ankety participační setkání za účasti občanů, místních spolků a odborníků, s nimiž chceme na téma budoucnosti tohoto objektu diskutovat,“ uvedl radní Prahy 1 Michal Caban (Iniciativa občanů).

V domečku se natáčela slavná komedie „Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“. V minulosti zde fungovala rybí restaurace a také tu sídlil Český rybářský svaz. Na jeho místě se v dávnější minulosti bělívalo prádlo a skladovalo naplavené dřevo. Samotný dům pak během historie sloužil i pro zábavu uzavřené společnosti, jako byt převozníka, ale i jako zbrojnice.

Původně renesanční dům byl nejprve přestavěn v době raného baroka a v polovině 19. století v klasicistním slohu. Od roku 1958 je památkově chráněn. V současné době v něm probíhá stavebně historický průzkum, který analyzuje vývoj i současný stav tohoto historického objektu.


Sousedé z Prahy 1 se sejdou na Malostranském náměstí

Včera v 10:54

Praha 1 zve na sousedské setkání před sídlem Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan v pondělí 15. června od 17 hodin.

Hasiči zachránili jeřábníka. Udělalo se mu nevolno v kabině

4. června 2020 v 18:28

Hasiči zasahovali dnes od 16:22 hodin v Novostrašnické ulici v Praze 10. Ve výšce asi 15 metrů se je jeřábníkovi udělalo v kabině jeřábu nevolno.

Praha 11 podporuje komunitní kompostování

4. června 2020 v 18:17

Většina domácností vyprodukuje velké množství bioodpadu. Slupky od brambor, zbytky nedojedeného jídla či zvadlé květiny zaberou velké množství místa v kontejnerech a to zcela bez užitku.

Výstava: Masožravé rostliny Na Slupi

4. června 2020 v 16:27

Od 12. června najdete v Botanické zahradě Na Slupi výstavu masožravek.

Květinový piknik na Nuselských schodech

4. června 2020 v 16:14

Setkání na Nuselských schodech, kde se můžete podělit o občerstvení, poznat své sousedy a užít si veřejný prostor.

Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Další články
Nahoru