dnes
Pondělí - zatazeno
11°C
zítra
Úterý - zatazeno
16°C
pozítří
Středa - polojasno
16°C
Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě
Prázdný Michnovský letohrádek na Kampě. Foto: P1

Obyvatelé Prahy 1 mohou v anketě navrhovat využití prázdného letohrádku na Kampě

Ještě necelé dva týdny mohou obyvatelé Prahy 1 hlasovat v anketě, v níž navrhnou další využití takzvaného rybářského domečku na Kampě U Sovových mlýnů. Tak se říká Michnovskému letohrádku, který je nyní prázdný. Radnice loni na podzim vypsala na provozovatele památkově chráněného domu soutěž, nové vedení městské části, které nastoupilo v lednu, původní výběrové řízení zrušilo.

„Rybářský domeček neboli Michnovský letohrádek je pro většinu z nás jedním ze symbolů Prahy 1, a tomu by měla odpovídat i jeho budoucnost. Proto podle nás musí být jeho další využití předmětem důkladné veřejné debaty,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Obyvatelé mohou v 1. kole ankety do pátku 17. dubna do 8 hodin ráno navrhnout, co by v objektu nejvíce přivítali a jaké by mohlo být další využití stavby. Zájemci mohou svoje návrhy zasílat na e-mail: participace@praha1.cz. Výsledky prvního kola ankety budou uveřejněny v květnovém vydání radničního magazínu JEDNA i na webových stránkách Prahy 1. Z došlých návrhů bude následně vycházet druhé kolo ankety.

„Jakmile to bude možné, zorganizujeme po prvních dvou kolech ankety participační setkání za účasti občanů, místních spolků a odborníků, s nimiž chceme na téma budoucnosti tohoto objektu diskutovat,“ uvedl radní Prahy 1 Michal Caban (Iniciativa občanů).

V domečku se natáčela slavná komedie „Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“. V minulosti zde fungovala rybí restaurace a také tu sídlil Český rybářský svaz. Na jeho místě se v dávnější minulosti bělívalo prádlo a skladovalo naplavené dřevo. Samotný dům pak během historie sloužil i pro zábavu uzavřené společnosti, jako byt převozníka, ale i jako zbrojnice.

Původně renesanční dům byl nejprve přestavěn v době raného baroka a v polovině 19. století v klasicistním slohu. Od roku 1958 je památkově chráněn. V současné době v něm probíhá stavebně historický průzkum, který analyzuje vývoj i současný stav tohoto historického objektu.


Zítra: Svatomichaelská pouť

Dnes v 11:39

Na svátek sv. Michaela u kaple sv. Michaela, která byla postavena na konci 17. století, bude poutní slavnost zahájena divadlem nejen pro děti, představením Perníková chaloupka. U pěti stánků nakoupíte květiny, nejrůznější ozdoby, občerstvíte se doma napečenými dobrotami a na místě uvařenými...

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Dnes v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Další články
Nahoru