dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Zpravodajství

Obyvatelé písnického sídliště chtějí jednat s ČEZ o prodeji bytů

Obyvatelé sídliště v Praze-Písnici chtějí jednat s firmou ČEZ a politiky o případném odkupu bytového fondu. ČTK to dnes za obyvatele sdělila Magdalena Vlková. Výběrové řízení na koupi bytů od ČEZ vyhrála letos firma Kennial, která patří do skupiny ARCA Capital podnikatele Pavola Krúpy. Od koupě ale ustoupila a jako důvod uvedla žalobu nájemníků na určení vlastnictví a právní vady tendru.

Podle ČEZ není podávaná určovací žaloba právní vadou prodávaných bytů a není důvod, aby firma Kennial odstoupila od soutěže.

„Vyzýváme společnost ČEZ, aby s námi vstoupila do jednání a neomezovala se pouze na zasílání zastrašujících dopisů. V posledním ze zastrašujících dopisů ČEZ nájemníky upozorňuje, že ho svou žalobou významně poškozují a že škodu bude vymáhat," uvedli ve svém prohlášení obyvatelé, kteří chtějí jednat rovněž s politiky.

Za zastrašující pokládají dopis místopředsedy rady jednatelů ČEZ Petera Tölgyesiho z poloviny dubna, v němž píše, že určovací žaloba může ČEZ způsobit škody, které v případě, že firma u soudu uspěje, může vymáhat po obyvatelích, kteří žalobu podali. Dopis má ČTK k dispozici.

Firma Kennial oznámila, že nekoupí více než 700 bytů, v pátek. Původně nabídla za soubor bytových domů asi 1,3 miliardy korun. Žalobu na určení vlastnictví podali nájemníci, podle nichž mohlo v 90. letech nastat pochybení při převodu bytů do majetku firmy ČEZ. Požadavky nájemníků uvedené v žalobě firma Kennial považuje za relevantní.

ČEZ v pátek tvrzení firmy zpochybnil a jeho právní poradci budou teprve stanovisko Kennialu hodnotit. „Vlastnictví bytového portfolia ČEZ je nezpochybnitelné a podaná určovací žaloba není právní vadou prodávaných nemovitostí a nebrání tomu, aby katastrální úřad provedl vklad vlastnického práva ve prospěch vítězného uchazeče. Není tedy ani důvodem pro odstoupení účastníka ze soutěže," uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

Soubor panelových domů se 36 vchody tvoří větší část sídliště, které je nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Panelové domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci. Předmětem prodeje byl také bytový dům v Bělocerkevské ulici v Praze 10.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru