dnes
Neděle - oblacno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Zpravodajství

Obyvatelé písnického sídliště chtějí jednat s ČEZ o prodeji bytů

Obyvatelé sídliště v Praze-Písnici chtějí jednat s firmou ČEZ a politiky o případném odkupu bytového fondu. ČTK to dnes za obyvatele sdělila Magdalena Vlková. Výběrové řízení na koupi bytů od ČEZ vyhrála letos firma Kennial, která patří do skupiny ARCA Capital podnikatele Pavola Krúpy. Od koupě ale ustoupila a jako důvod uvedla žalobu nájemníků na určení vlastnictví a právní vady tendru.

Podle ČEZ není podávaná určovací žaloba právní vadou prodávaných bytů a není důvod, aby firma Kennial odstoupila od soutěže.

„Vyzýváme společnost ČEZ, aby s námi vstoupila do jednání a neomezovala se pouze na zasílání zastrašujících dopisů. V posledním ze zastrašujících dopisů ČEZ nájemníky upozorňuje, že ho svou žalobou významně poškozují a že škodu bude vymáhat," uvedli ve svém prohlášení obyvatelé, kteří chtějí jednat rovněž s politiky.

Za zastrašující pokládají dopis místopředsedy rady jednatelů ČEZ Petera Tölgyesiho z poloviny dubna, v němž píše, že určovací žaloba může ČEZ způsobit škody, které v případě, že firma u soudu uspěje, může vymáhat po obyvatelích, kteří žalobu podali. Dopis má ČTK k dispozici.

Firma Kennial oznámila, že nekoupí více než 700 bytů, v pátek. Původně nabídla za soubor bytových domů asi 1,3 miliardy korun. Žalobu na určení vlastnictví podali nájemníci, podle nichž mohlo v 90. letech nastat pochybení při převodu bytů do majetku firmy ČEZ. Požadavky nájemníků uvedené v žalobě firma Kennial považuje za relevantní.

ČEZ v pátek tvrzení firmy zpochybnil a jeho právní poradci budou teprve stanovisko Kennialu hodnotit. „Vlastnictví bytového portfolia ČEZ je nezpochybnitelné a podaná určovací žaloba není právní vadou prodávaných nemovitostí a nebrání tomu, aby katastrální úřad provedl vklad vlastnického práva ve prospěch vítězného uchazeče. Není tedy ani důvodem pro odstoupení účastníka ze soutěže," uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

Soubor panelových domů se 36 vchody tvoří větší část sídliště, které je nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Panelové domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci. Předmětem prodeje byl také bytový dům v Bělocerkevské ulici v Praze 10.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru