dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C

Obyvatelé Jinonic nechtějí na svém území halu pro hokej, radnice bude hledat jinou lokalitu

Radnice Prahy 5 zná výsledky sociologického šetření a internetové ankety, které proběhly v reakci na zájem soukromého investora, podpořeného Českým svazem ledního hokeje, postavit na území páté městské části multifunkční hokejovou halu. Osloven byl adekvátní demografický vzorek 324 osob a zároveň proběhla internetová anketa, v níž bylo dokončeno 1635 dotazníků.

V rámci průzkumu se 97 % dotázaných vyslovilo, že městská část by jednoznačně měla podporovat mládežnický sport.  Výstavbu haly podpořila necelá polovina hlasujících. Jednou z variant pro umístění haly byly doposud Jinonice, ale zhruba 75 procent hlasujících z Jinonic tuto variantu nepodpořilo. Radnice proto bude hledat další lokality.  

„Reagovali jsme na předložený záměr soukromého investora vybudovat na území naší městské části hokejovou halu. Osobně se mi tato myšlenka líbí, vždy budu podporovat jakoukoliv aktivitu, která přispěje ke sportování dětí a mládeže. Chtěli jsme ale znát i názor občanů, abychom věděli, jakým směrem případná navazující jednání směrovat,“ řekl starosta Radek Klíma (TOP 09).

 „Výsledky ankety i průzkumu potvrzují, že lidé mají o sportování na území městské části zájem a chtějí, aby radnice jednoznačně podporovala mládežnický sport. Stejně tak vyjadřují podporu výstavbě hokejové haly. Budeme hledat další lokality, neboť lidé ani jedno místo nepodpořili významnou většinou,“ dodal.

Výsledky průzkumu a ankety:

V rámci průzkumu, který probíhal v částech Prahy 5 s ohledem na demografické a věkové pokrytí, se 97 % obyvatel vyslovilo, že městská část by jednoznačně měla podporovat mládežnický sport. Také zájem o samotnou výstavbu hokejové haly je mezi obyvateli MČ Praha 5 velmi vysoký – rozhodný souhlas deklarovalo 48 % oslovených s tím, že celková míra souhlasu je dokonce 83 %. Tento souhlas byl téměř shodný ve všech sociodemografických skupinách.

V rámci internetové ankety, v níž hlasovali zejména obyvatelé Jinonic, se k možnosti realizace haly lidé vyslovili přibližně půl na půl – 44 % účastníků výstavbu podpořilo, 53 % nepovažuje nápad za dobrý. Nejméně se možnost výstavby líbí obyvatelům Jinonic, kteří tvořili 44 % hlasujících, a to v 78 %. Naopak největší podporu má výstavba u obyvatel Hlubočep (76 %) a Motola (70 %). Pokud jde o preferenci místa, lidé z 55 % preferovali halu na Barrandově (zejména obyvatelé Barrandova a Hlubočep) a z 45 % v Jinonicích (v tomto případě hlavně obyvatelé Radlic, Motola, Košíř a Smíchova).

„Výstavba haly podporu obyvatel má. Nyní tipujeme další místa tak, abychom občanům vyhověli a naše občany i v tomto vyslyšeli,“ řekl starosta Radek Klíma (TOP 09). 


Další krátké zprávy
Nahoru