dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Obyvatelé dejvických ulic nemohli pít kvůli bakteriím vodu
Ilustrační foto: archiv

Obyvatelé dejvických ulic nemohli pít kvůli bakteriím vodu

Obyvatelé čtyř dejvických ulic v Praze nemohli v posledních dnech pít vodu z vodovodního rozvodu. Podle hygieniků obsahovala bakterii E.coli. Od dnešního dne je již kvalita vody v pořádku, sdělila ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Marcela Dvořáková.

Výjimku má z preventivních důvodů pouze jeden dům, u něj by měla být vody pitná od soboty. Ke kontaminaci pravděpodobně došlo v souvislosti s nedávnou havárií vody v oblasti.

„PVK pravidelně po havárii kontrolují kvalitu vody a odebírají vzorky. Všechny vzorky byly v pořádku, až výsledky z tohoto týdne ukázaly kontaminaci," uvedla Dvořáková.

„Zřejmě má některý dům špatně osazené zpětné klapky a pod tlakem se nasála voda z vnitřních rozvodů a dostala se do veřejné sítě domů v okolí, tím došlo ke kontaminaci vody," dodala.

PVK poté začala přidávat do vody více chlóru a zaměstnanci potrubí proplachovali. Problémy se týkaly domů v ulicích Na Kotlářce, Na Kocínce, Bílé a Božkově.

PVK po zjištění problému upozornila obyvatele domů letáky, které vylepila na vchodech. Zakázala jim v nich vodu pít i koupat se v ní. Dvořáková postup PVK hájí. Výlep letáků se podle ní osvědčil a je nejrychlejší, informace prý byly na všech domech.

Obyvatelé, kteří se zaregistrovali do systému PVK také dostali varovné SMS. „Vždy se najde někdo, kdo si stěžuje," poznamenala k situaci Dvořáková.


Další články
Nahoru