dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
Obyvatel Prahy za tři čtvrtletí přibylo na 1,277 milionu
Ilustrační foto: archiv

Obyvatel Prahy za tři čtvrtletí přibylo na 1,277 milionu

Většina nových obyvatel Prahy se přistěhovala, hlavně z dalších regionů Česka. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Přirozený přírůstek, rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých, tvořil jen čtvrtinu celkového přírůstku. Živě narozených dětí bylo v Praze přes 11 000.

Praha má druhý největší počet obyvatel ze všech regionů země. Na prvním místě je Středočeský kraj s přibližně 1,336 milionu obyvatel. Více než milion lidí žije ještě v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Počet obyvatel stoupl za první tři čtvrtletí v polovině ze 14 regionů Česka a nejvýrazněji právě v Praze.

Do Prahy se od začátku roku do konce září přistěhovalo 28 289 lidí, z toho zhruba 10 000 z ciziny. Z města se za stejné období vystěhovalo 21 404 lidí, z toho do zahraničí přes pět tisícovek Pražanů. Přírůstek daný stěhováním byl v Praze druhý nejvyšší po Středočeském kraji, a to i v přepočtu na celkový počet obyvatel. Stěhováním přibylo obyvatel v polovině regionů republiky.

Živě narozených dětí bylo v Praze za první tři čtvrtletí 11 335, podíl chlapců a dívek byl vyrovnaný. Zemřelých zaznamenali statistici za dané období 8928, mírně převažovaly ženy.

Přirozený přírůstek, což je rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých za dané období, činil v Praze 2407 obyvatel. Byl nejvyšší ze všech regionů Česka v absolutních číslech i v přepočtu na celkový počet obyvatel. Množství narozených dětí převažovalo nad počtem zemřelých ve většině regionů, pouze v pěti krajích úmrtí převažovala.

pohyb-obyvatelstva-2016


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru