dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
14°C
Obyvatel Prahy za tři čtvrtletí přibylo na 1,277 milionu
Ilustrační foto: archiv

Obyvatel Prahy za tři čtvrtletí přibylo na 1,277 milionu

Většina nových obyvatel Prahy se přistěhovala, hlavně z dalších regionů Česka. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Přirozený přírůstek, rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých, tvořil jen čtvrtinu celkového přírůstku. Živě narozených dětí bylo v Praze přes 11 000.

Praha má druhý největší počet obyvatel ze všech regionů země. Na prvním místě je Středočeský kraj s přibližně 1,336 milionu obyvatel. Více než milion lidí žije ještě v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Počet obyvatel stoupl za první tři čtvrtletí v polovině ze 14 regionů Česka a nejvýrazněji právě v Praze.

Do Prahy se od začátku roku do konce září přistěhovalo 28 289 lidí, z toho zhruba 10 000 z ciziny. Z města se za stejné období vystěhovalo 21 404 lidí, z toho do zahraničí přes pět tisícovek Pražanů. Přírůstek daný stěhováním byl v Praze druhý nejvyšší po Středočeském kraji, a to i v přepočtu na celkový počet obyvatel. Stěhováním přibylo obyvatel v polovině regionů republiky.

Živě narozených dětí bylo v Praze za první tři čtvrtletí 11 335, podíl chlapců a dívek byl vyrovnaný. Zemřelých zaznamenali statistici za dané období 8928, mírně převažovaly ženy.

Přirozený přírůstek, což je rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých za dané období, činil v Praze 2407 obyvatel. Byl nejvyšší ze všech regionů Česka v absolutních číslech i v přepočtu na celkový počet obyvatel. Množství narozených dětí převažovalo nad počtem zemřelých ve většině regionů, pouze v pěti krajích úmrtí převažovala.

pohyb-obyvatelstva-2016


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru