Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Obvinila policisty z krádeže vyžebraných peněz

Policisté z oddělení Metro si při výkonu hlídkové služby povšimli jim notoricky známé, drogově závislé žebračky, která seděla ve vestibulu metra C na přestupní stanici Florenc. Před sebou měla otevřené pouzdro od flétny, ve kterém se nacházely vyžebrané peníze.

Policisté ženu vyzvali, aby pouzdro uzavřela a následovala je do služební místnosti, kde s ní vyřeší její přestupkové jednání. V ten moment si žena rychle začala všechny vyžebrané peníze schovávat mezi své osobní věci a vykřikovala, že jim je nedá, že jsou všechny její. Jeden ze zakročujících policistů chtěl pouzdro uzavřít, a zamezit tak ženě v ničení důkazů důležitých pro vyřešení přestupku.

Žebračka si vyžebrané peníze bránila, chytla policistu za ruku a začala se s ním hystericky přetahovat. Policisté ženu několikrát vyzvali, aby upustila od protiprávního jednání a uklidnila se. Ta však i nadále svou hysterii zvyšovala, policisty hrubě urážela a obvinila jednoho z nich z krádeže vyžebraných peněz.

Po celou dobu se policisté k ženě snažili chovat citlivě, ale přes její velmi intenzivní aktivní odpor musela být spoutána a odvedena do služební místnosti. Policisty neustále slovně napadala, křičela a způsobila tak pozdvižení pro všechny cestující v metru.

Policisté u ženy provedli orientační test na přítomnost drog v těle, který prokázal přítomnost amfetaminu, metanfetaminu a THC. Přibližně po hodině se na služebně uklidnila a uvedla, že požila Subutex společně s pervitinem a neovládala své chování. Žena se dopustila dvou přestupků a to neuposlechnutí výzvy a žebrání, které byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Dále se prověřuje křivé obvinění, kdy několikrát policisty osočila z krádeže peněž.


Autor: TZ, red

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Nářadí ve stavební buňce a nocleh ho zlákaly k noční návštěvě

2. listopadu 2021 v 15:58

Zvuk tříštícího se skla a tupé rány vycházející z nedalekého staveniště probudily obyvatele z ulice U Klikovky v Praze 5. Hlídka srážníků prošla na staveniště otevřenou bránou a zjistila světlo a pohyb ve stavební buňce.

Další články
Nahoru