Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Obvinila policisty z krádeže vyžebraných peněz

Policisté z oddělení Metro si při výkonu hlídkové služby povšimli jim notoricky známé, drogově závislé žebračky, která seděla ve vestibulu metra C na přestupní stanici Florenc. Před sebou měla otevřené pouzdro od flétny, ve kterém se nacházely vyžebrané peníze.

Policisté ženu vyzvali, aby pouzdro uzavřela a následovala je do služební místnosti, kde s ní vyřeší její přestupkové jednání. V ten moment si žena rychle začala všechny vyžebrané peníze schovávat mezi své osobní věci a vykřikovala, že jim je nedá, že jsou všechny její. Jeden ze zakročujících policistů chtěl pouzdro uzavřít, a zamezit tak ženě v ničení důkazů důležitých pro vyřešení přestupku.

Žebračka si vyžebrané peníze bránila, chytla policistu za ruku a začala se s ním hystericky přetahovat. Policisté ženu několikrát vyzvali, aby upustila od protiprávního jednání a uklidnila se. Ta však i nadále svou hysterii zvyšovala, policisty hrubě urážela a obvinila jednoho z nich z krádeže vyžebraných peněz.

Po celou dobu se policisté k ženě snažili chovat citlivě, ale přes její velmi intenzivní aktivní odpor musela být spoutána a odvedena do služební místnosti. Policisty neustále slovně napadala, křičela a způsobila tak pozdvižení pro všechny cestující v metru.

Policisté u ženy provedli orientační test na přítomnost drog v těle, který prokázal přítomnost amfetaminu, metanfetaminu a THC. Přibližně po hodině se na služebně uklidnila a uvedla, že požila Subutex společně s pervitinem a neovládala své chování. Žena se dopustila dvou přestupků a to neuposlechnutí výzvy a žebrání, které byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Dále se prověřuje křivé obvinění, kdy několikrát policisty osočila z krádeže peněž.


Autor: TZ, red

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru