dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Obušek, zuby, anděl i seno. Ztráty a nálezy v MHD tvoří pestrou sbírku předmětů
Ilustrační foto: archiv

Obušek, zuby, anděl i seno. Ztráty a nálezy v MHD tvoří pestrou sbírku předmětů

Celkem 5601 ztracených předmětů evidoval loni pražský dopravní podnik. Z toho cestu zpět ke svému majiteli našlo 2170 předmětů. Kromě toho se pak v dopravních prostředcích našlo také 998 různých osobních dokladů, ty se do celkového počtu ztrát nezapočítávají. Počty ztrát rostou, za poslední čtyři roky se jejich počet zvedl na více než dvojnásobek.  

Na co se zapomíná? Prakticky na všechno, vloni to byl dokonce kočárek s dítětem i kočka v přepravce. Do široké škále kuriózních ztrát a nálezů patří například hůl pro mažoretky, dvouvařič, andělská křídla, lékařské oblečení, lékařské razítko, uniforma zdravotní sestry, ale také balík sena, dřevěné meče v pouzdru, policejní obušek, vysílačka, plovací vesta, krabička na zuby včetně chrupu, dále archeologické nářadí, pomlázka, ortopedický podsedák, naslouchadlo, berle, stan, věšák na prádlo, pádlo, sušička na ovoce, africký buben, vodní dýmka, vysavač, olejový radiátor, odpadkový koš, polní lopatka, kostým anděla či láhev whisky. Z nalezených hudebních nástrojů by se dal vytvořit nejeden orchestr, nalezen byl například hoboj, trumpeta, housle, flétna i klarinet.

„Cestující v loňském roce zapomněli ve vozech MHD řadu cenných i zajímavých věcí, o hodnotnější předměty se zpravidla majitel brzy přihlásí. Perličkou mezi nálezy byl vloni také dron, který ovšem nebyl nalezen uvnitř dopravního prostředku, ale na střeše jednoho z našich autobusů,“ uvedla Petra Tölgyesiová z oddělení Telefonické informace.

Pražané zapomínají v MHD stále častěji. Z počtu 4746 ztracených věcí v roce 2015 se jich podařilo dohledat 1704. V roce 2014 bylo ztrát přesně o tisícovku méně, nálezů pak 1206. V roce 2013 DPP evidoval 2511 ztrát, z nichž 978 předmětů bylo nalezeno. Všechny nevyzvednuté ztráty a nálezy se sváží do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karolíny Světlé 5 na Praze 1.


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru