Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Obsluhu benzinky ohrožoval inzulinovým perem, útočníka zastavil zákazník
Na místě zasahovali policisté. Ilustrační foto: Jan Puci

Obsluhu benzinky ohrožoval inzulinovým perem, útočníka zastavil zákazník

Čerpací stanici na Švehlově ulici v Praze 10 přepadl muž, který měl v ruce inzulinové pero a dožadoval se vydání peněz z pokladny a cigaret. Po chvíli ho zpacifikoval zákazník pumpy. Případ se stal před dvěma týdny večer, dnes o něm informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Žena odmítla útočníkovi cokoliv dát, agresor ji začal ohrožovat zmiňovaným perem a snažil se dostat za pokladnu, aby sebral peníze.

Ještě před celým incidentem byl na benzince tankovat zákazník, který když odcházel, tak se s tímto útočníkem potkal. „Jelikož se mu nezdál, tak se rozhodl počkat v autě a sledovat co se bude dít. A dobře udělal, protože muž začal útočit na paní za pokladnou,“ popsal Daněk.

Když zákazník viděl, že se žena za pultem dostala do nesnází, tak jí přispěchal na pomoc. S agresorem chvíli zápasil a podařilo se mu ho dostat ven před benzinku. Tam ho po chvíli zadrželi přivolaní policisté.

„Případ je vyšetřovaný pro trestný čin loupež, za což hrozí až deset ket odnětí svobody a třiatřicetiletý muž skončil ve vazbě,“ dodal Daněk.


Autor: Jan Puci

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru