Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Obsazenost pražských hotelů byla v červnu 79 procent, v červenci klesne
Hotelový pokoj. Ilustrační foto: Pixabay

Obsazenost pražských hotelů byla v červnu 79 procent, v červenci klesne

Obsazenost pražských hotelů v červnu dosáhla 79 procent, meziročně byla o desetinu vyšší. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Data k červenci podle něj budou dostupná kolem poloviny srpna, předpokládá, že obsazenost v hlavním městě lehce přesáhne 70 procent a proti loňsku stoupne. Upozornil na to, že v červenci pražským hotelům chybí klientela z konferencí a korporátních akcí. Co se týče návštěvnosti historických památek, především v červenci ji ovlivňovaly vysoké teploty. Méně lidí se proti červnu podívalo například na Petřínskou rozhlednu, uvedla mluvčí Prague City Tourism (PCT) Klára Janderová.

Obsazenost hotelů v České republice bude v červenci podle Stárka na podobné úrovni jako v roce 2019 před koronavirovou pandemií. „Bohužel s tím, že náklady jsou minimálně o 35 až 40 procent vyšší. Navíc hlavně v případě zahraničních turistů pro cestovní ruch není příliš pozitivní kurz eura, který se dlouhodobě pohybuje okolo 23 korun za euro," dodal.

Petřínskou rozhlednu v červnu podle Janderové navštívilo 56 838 turistů, zatímco následující měsíc tento počet klesl na zhruba 51 000. „Může to být způsobeno vysokými teplotami, které během července panovaly," řekla. V červenci se na Petřínskou rozhlednu podívalo méně lidí i proti minulému roku, a to o 3000, dodala.

„Naopak u kamenných věží, jako je Staroměstská mostecká nebo Prašná brána jsme (v červenci) zaznamenali vyšší návštěvnost než v červnu," uvedla. Lidé tak podle ní na těchto pražských věžích mohli hledat mimo jiné i stín.

Na Prašnou bránu v červenci zavítalo asi 6000 turistů, zatímco v červnu jich bylo 5681 a Staroměstskou mosteckou věž navštívilo zhruba 8600 lidí, což je ve srovnání s červnem mírný nárůst.

Nejvyšší návštěvnost pražských památek, které PCT spravuje, byla podle Janderové v červenci o víkendu 22. a 23. července, kdy se největšímu zájmu těšila Petřínská rozhledna. Vydalo se na ni 5250 návštěvníků a asi 2300 lidí se šlo podívat na Staroměstskou radnici, uvedla Janderová.

Tipy na to, kam v Praze vyrazit, mohou turisté najít také na portálu státní agentury CzechTourism Kudyznudy.cz. „Sociálně-ekonomická situace u nás mimo jiné znamená, že Češi víc cestují po Česku," uvedla mluvčí agentury Štěpánka Filipová.


Autor: ČTK

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru