Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obsazenost pražských hotelů byla v červnu 79 procent, v červenci klesne
Hotelový pokoj. Ilustrační foto: Pixabay

Obsazenost pražských hotelů byla v červnu 79 procent, v červenci klesne

Obsazenost pražských hotelů v červnu dosáhla 79 procent, meziročně byla o desetinu vyšší. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Data k červenci podle něj budou dostupná kolem poloviny srpna, předpokládá, že obsazenost v hlavním městě lehce přesáhne 70 procent a proti loňsku stoupne. Upozornil na to, že v červenci pražským hotelům chybí klientela z konferencí a korporátních akcí. Co se týče návštěvnosti historických památek, především v červenci ji ovlivňovaly vysoké teploty. Méně lidí se proti červnu podívalo například na Petřínskou rozhlednu, uvedla mluvčí Prague City Tourism (PCT) Klára Janderová.

Obsazenost hotelů v České republice bude v červenci podle Stárka na podobné úrovni jako v roce 2019 před koronavirovou pandemií. „Bohužel s tím, že náklady jsou minimálně o 35 až 40 procent vyšší. Navíc hlavně v případě zahraničních turistů pro cestovní ruch není příliš pozitivní kurz eura, který se dlouhodobě pohybuje okolo 23 korun za euro," dodal.

Petřínskou rozhlednu v červnu podle Janderové navštívilo 56 838 turistů, zatímco následující měsíc tento počet klesl na zhruba 51 000. „Může to být způsobeno vysokými teplotami, které během července panovaly," řekla. V červenci se na Petřínskou rozhlednu podívalo méně lidí i proti minulému roku, a to o 3000, dodala.

„Naopak u kamenných věží, jako je Staroměstská mostecká nebo Prašná brána jsme (v červenci) zaznamenali vyšší návštěvnost než v červnu," uvedla. Lidé tak podle ní na těchto pražských věžích mohli hledat mimo jiné i stín.

Na Prašnou bránu v červenci zavítalo asi 6000 turistů, zatímco v červnu jich bylo 5681 a Staroměstskou mosteckou věž navštívilo zhruba 8600 lidí, což je ve srovnání s červnem mírný nárůst.

Nejvyšší návštěvnost pražských památek, které PCT spravuje, byla podle Janderové v červenci o víkendu 22. a 23. července, kdy se největšímu zájmu těšila Petřínská rozhledna. Vydalo se na ni 5250 návštěvníků a asi 2300 lidí se šlo podívat na Staroměstskou radnici, uvedla Janderová.

Tipy na to, kam v Praze vyrazit, mohou turisté najít také na portálu státní agentury CzechTourism Kudyznudy.cz. „Sociálně-ekonomická situace u nás mimo jiné znamená, že Češi víc cestují po Česku," uvedla mluvčí agentury Štěpánka Filipová.


Autor: ČTK

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

Další články
Nahoru