Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Obrazy Martina Němce můžete vidět v Pasáži českého designu
Malíř, spisovatel a hudebník Martin Němec. Foto: Milan Malíček

Obrazy Martina Němce můžete vidět v Pasáži českého designu

Až do 6. června můžete vidět expozici obrazů malíře a píšícího hudebníka Martina Němce v rámci kontinuálně probíhajícího projektu ARTVARIUM kurátorky Renaty Mužíkové v prostorách Pasáže českého designu, který založila Hana Homolková. 

Pasáž plnou obrazů a objektů mnoha zajímavých autorů jako jsou Jan Homola, Klára Sedlo, Kristina M Málková, Jiří Macht a mnoho dalších, jejichž počet se navyšuje každým týdnem, je možné navštívit denně od 6 do 21 hodin.

„Ve čtvrtek 6. května vyměníme obrazy v mé expozici za jiné a ty zde zůstanou nainstalované do 7. června, kdy moje účast v ARTVARIU skončí,“ zve na výstavu malíř, spisovatel a hudebník Martin Němec.  

Pasáž českého designu spojuje ulice Na příkopech a Senovážné náměstí. Jde o unikátní prostor pro české designery a výtvarníky, kteří se zde nejen prezentují svou tvorbou, ale také se tu potkávají s širokou veřejností, nejen prostřednictvím své tvorby, ale často i osobně.

S tvorbou Martina Němce se můžete seznámit na stránkách autora: https://www.facebook.com/martin.nemec.umelec

martin-nemec-rorschachuv-test-xii-kombinovana-technika

Martin Němec – Rorschachův test XII, kombinovaná technika 


Autor: TZ, red

Pověste ji vejš!, Spalovač mrtvol nebo Mrtvý muž. Filmy v letním kině U Keplera

Dnes v 11:09

Kino U Keplera zve od čtvrtka do soboty na filmy, začíná se ve 21 hodin.

Villa Pellé připravuje Mimikry, samostatnou výstavu Martina Salajky

Včera v 09:08

Jeden z nejvýraznějších expresivních malířů současné české výtvarné scény Martin Salajka se představí od 24. srpna ve Ville Pellé ve své doposud nejobsáhlejší samostatné výstavě. Na výstavě s názvem Mimikry návštěvníky zaujmou obrazy plné barev, které jsou výjimečně výrazné i znepokojivé, ale...

Hudba na hradbách v srpnu

16. srpna 2022 v 07:45

Koncerty Prahy 2 pokračují v úterý 23. srpna, kdy uslyšíte skladby z repertoáru Michaela Jacksona ale i Karla Hašlera nebo Jaroslava Uhlíře.

Folimankou zněl folk

15. srpna 2022 v 16:50

Milovníci folkové muziky se sešli včera sešli na Folimance, aby si užili příjemný podvečer. V altánu na Folimance vystoupili Zuzana Lapčíková Trio, KRANZ acoustic a Petr Hanzlík a Domácí výroba.

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

10. srpna 2022 ve 13:21

Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. Uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase. 

Divadlo Viola slaví šedesátou sezonu, v září uvede vzpomínkový večer Téma Macháček

10. srpna 2022 v 08:12

Divadlo Viola v září vstoupí do 60. sezony. Součástí oslav bude několik speciálních programů, z nichž první se odehraje 25. září od 20 hodin pod názvem Téma Macháček.

Film Planeta Praha vstoupil do kin

7. srpna 2022 v 09:21

Nečekanou pestrost pražské přírody představí film Planeta Praha, který do českých kin vstoupil 4. srpna. Diváci ve filmu uvidí více než padesát živočišných a rostlinných druhů, které se perou o své místo v zástavbě hlavního města. Filmaři je sledovali celkem dva roky ve všech ročních obdobích....

V Prádelně je možné až do konce srpna vidět „Třináctku” Ladislava Hojného

6. srpna 2022 v 18:15

Ani o letních měsících není přerušen výstavní program Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Minulý týden v pátek se uskutečnila vernisáž výstavy kreseb akademického malíře Ladislava Hojného, kterou budou mít návštěvníci možnost zhlédnout až do konce srpna. Informoval...

Světová architektura v zahradě Rothmayerovy vily

4. srpna 2022 v 06:16

Muzeum města Prahy zve na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily na téma Světová architektura. Letošním tématem chceme vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou...

Další články
Nahoru