Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Obrazy Martina Němce můžete vidět v Pasáži českého designu
Malíř, spisovatel a hudebník Martin Němec. Foto: Milan Malíček

Obrazy Martina Němce můžete vidět v Pasáži českého designu

Až do 6. června můžete vidět expozici obrazů malíře a píšícího hudebníka Martina Němce v rámci kontinuálně probíhajícího projektu ARTVARIUM kurátorky Renaty Mužíkové v prostorách Pasáže českého designu, který založila Hana Homolková. 

Pasáž plnou obrazů a objektů mnoha zajímavých autorů jako jsou Jan Homola, Klára Sedlo, Kristina M Málková, Jiří Macht a mnoho dalších, jejichž počet se navyšuje každým týdnem, je možné navštívit denně od 6 do 21 hodin.

„Ve čtvrtek 6. května vyměníme obrazy v mé expozici za jiné a ty zde zůstanou nainstalované do 7. června, kdy moje účast v ARTVARIU skončí,“ zve na výstavu malíř, spisovatel a hudebník Martin Němec.  

Pasáž českého designu spojuje ulice Na příkopech a Senovážné náměstí. Jde o unikátní prostor pro české designery a výtvarníky, kteří se zde nejen prezentují svou tvorbou, ale také se tu potkávají s širokou veřejností, nejen prostřednictvím své tvorby, ale často i osobně.

S tvorbou Martina Němce se můžete seznámit na stránkách autora: https://www.facebook.com/martin.nemec.umelec

martin-nemec-rorschachuv-test-xii-kombinovana-technika

Martin Němec – Rorschachův test XII, kombinovaná technika 


Autor: TZ, red

Koncert tradiční romské hudby

Včera v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Česko-španělské dialogy Zemlinského kvarteta s klavírním virtuosem Ferrandizem

22. května 2023 ve 12:39

Ve středu 31. května v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně druhý koncert letošní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto.

Další články
Nahoru