dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Obrazem: vzali šrajtofli na chodníku, poznáte je? Šest tisíc získali, rok svobody možná ztratí
Pohled zezadu na podezřelou dvojici. Foto: Policie ČR

Obrazem: vzali šrajtofli na chodníku, poznáte je? Šest tisíc získali, rok svobody možná ztratí

V sobotu 18. ledna kolem druhé hodiny v noci se pětapadesátiletá žena vracela domů do Koněvovy ulice vozidlem taxislužby, zaplatila za jízdu, vystoupila z auta a až ráno zjistila, že peněženka s doklady a šesti tisíci korunami jí chybí.

Vzhledem k tomu, že na domě je nainstalovaná bezpečnostní kamera, prohlédla kamerové záznamy a zjistila, že poté, co vystoupila z vozidla taxislužby, peněženku nevědomky vytratila a vzápětí zašla do domu.

Kolem potom procházela neznámá dvojice, peněženku z vozovky sebrala a do současné doby ji nevrátila. Žena celou událost nahlásila policistům na místním oddělení na Jarově a předala jim i kamerové záznamy, které podobu podezřelé dvojice zachytily.

„V souvislosti s tímto případem tak policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po ženě a muži, které podezřívají ze spáchání trestného činu zatajení věci,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Zloději pěněženky

Dvojici hrozí v případě dopadení a vypátrání až roční pobyt za mřížemi. Jakékoli informace k hledanému muži a ženě, jejich totožnosti, pohybu nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Žena, která peněženku zvedla ze silnice a uschovala ji do své kabelky, je ve věku kolem čtyřiceti let, střední postavy a má krátké světlé vlasy. Oblečená byla do zimní bundy s kožíškem, džínových kalhot a na nohou měla světlou obuv. Přes levé rameno měla přehozenou černou dámskou kabelku.

Muž je ve věku kolem čtyřiceti let, štíhlé postavy. Má dlouhé, vlnité a hnědé vlasy po ramena s ofinou a s ohledem na špatnou kvalitu obrazu to vypadá, že měl i vousy. Oblečený byl do úzkých tmavých kalhot a bundy světlé barvy, na které měl ještě vestu tmavší barvy. Na nohou měl světlé sportovní boty.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru