dnes
Sobota - prehanky-dest
24°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
26°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Obrazem: Tady se zpracovává komunální odpad Pražanů, pětitunoví „pavouci" makají nonstop
Drapáky nabírají odpad a přemisťují ho do násypek spalovacích kotlů.

Obrazem: Tady se zpracovává komunální odpad Pražanů, pětitunoví „pavouci" makají nonstop

V malešické spalovně (správně nazývané ZEVO Malešice) je ročně energeticky využito více než 300 tisíc tun komunálního odpadu. Takové množství by zaplnilo Václavské náměstí do výšky šedesáti metrů. 

Server Pražský patriot si prohlédl toto moderní zařízení, které každý rok vyrobí elektřinu a teplo pro tisíce domácností, ale vyprodukuje například i podloží pro kilometry nových silnic.

Návštěvnicky nejatraktivnějším je pohled do obrovského bunkru spalovny, ve které jeřábníky ovládané pět tun vážící drapáky (mají přezdívku pavouci) nabírají komunální odpad a přemisťují ho do vstupní násypky kotlů, ve kterých probíhá spalování odpadu. 

Pojďte s námi na fotoprohlídku ZEVO Malešice:

Tady končí komunální odpad, mění se na energii pro Pražany


V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

Dnes v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Další články
Nahoru