dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Tady byste je zaručeně nehledali. Podívejte se, jak dopadly některé „slavné“ květníky Prahy 5
Tyto stromy už asi ovzduší v Praze 5 moc nezlepší. Foto: Jan Puci

Tady byste je zaručeně nehledali. Podívejte se, jak dopadly některé „slavné“ květníky Prahy 5

Na začátku loňského října server Pražský patriot upozornil na osud zhruba dvou desítek betonových květníků, které byly před pár lety pořízeny v rámci nechvalně známého projektu Snížení imisní zátěže ozeleněním ulic. Byly z ulic Prahy 5 odloženy, prý jen dočasně, na škvárový opuštěný plácek v Jinonicích. Jak vypadá situace dnes? Betonoví obři na místě zůstali, některé stromy jsou polámané.

Jaké by podle vás bylo vhodné umístění/využití kontroverzních betonových květníků z Prahy 5? Pište své nápady na redakce@prazskypatriot.cz

Když pojedete v Jinonicích autem po ulici Radlická směrem do centra, zhruba po dvou set metrech za OC Galerie Butovice se podívejte napravo. Na volné neudržované ploše jsou na sobě „nalepeny“ květníky se stromy. O nějakém „ozelenění ulic“, kvůli čemuž byly pořízeny, zde lze sotva hovořit. Stromů, navíc větších, je v okolí dostatek. Celé území je oplocené, ale kvůli dírám v plotě přístupné.

„Jedná se o pozemek, který je v majetku Městské části Praha 5. K přemístění těchto květníků došlo na základě rozhodnutí Odboru památkové péče pražského magistrátu, které posoudilo jejich původní umístění jako nepřípustné. Proto nebudou do projektu Snížení imisní zátěže ozeleněním ulic městské části Praha 5 započítány," uvedlo loni na přelomu září a října tiskové oddělení radnice.

To také serveru Pražský patriot sdělilo, že „betonové nádoby budou vyprázdněny a pak zapůjčeny zájemcům, s kterými jsou uzavírány smlouvy o výpůjčce.“

Jak vypadá situace dnes? Květníky se stále válejí na stejném místě v Jinonicích. Na opakované dotazy, jaký bude další osud těchto betonových nádob, radnice zatím neodpověděla. Jen pro připomenutí celého projektu, radnice před několika lety pořídila přes 400 květníků. Náklady byly kolem dvaceti milionů. Většina byla uhrazena z evropských fondů, radnice se podílela částkou 1,5 milionu korun.

Odložené betonové květníky v září 2014…

kvetinace-jinonice-zari-2014-nahled

…a v únoru 2015 na stejném místě

kvetniky-unor-celkovy-pohled-nahled

kvetniky-jinonice-unora-2015b-1-nahled

kvetniky-jinonice-unora-2015d-1-nahled

kvetniky-jinonice-unora-2015d-2-nahled

kvetniky-jinonice-unora-2015e-nahled


Další články
Nahoru