dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Obrazem: náplavka v centru Prahy vypadala ráno jako po mejdanu, byly zde hromady odpadků
Stanice přívozu Výtoň dnes v sedm hodin ráno. Foto: Jan Puci

Obrazem: náplavka v centru Prahy vypadala ráno jako po mejdanu, byly zde hromady odpadků

Kdo se včera večer procházel po setmělé náplavce Rašínova nábřeží, v úseku mezi Palackého a železničním mostem, tomu by se hodila baterka. Jinak totiž hrozilo, že když nebude dávat pozor, zavadí o některou hromadu odpadků.

Nepříliš atraktivní pohled na odpadky se desítkám běžců, cyklistů a chodců, kteří se na frekventované náplavce pohybují, naskytl i dnes ráno. Odpadky začaly pomalu mizet až kolem sedmé hodiny. Během dopoledne byla oblast konečně uklizena. Zůstala jen jedna hromada pytlů s odpadky na úrovni ulice Trojická.

„Po prověření situace uvidíme, jestli se tím bude muset zabývat i město, a zda budou nutná nějaká opatření,“ uvedla dnes dopoledne tisková mluvčí pražského magistrátu Petra Hrubá.

Nepořádek na náplavce v centru Prahy

Po pár hodinách přišla z oddělení komunikace magistrátu do redakce serveru Pražský patriot tato zpráva. „Jak bylo oznámeno už před zahájením výstavy Lodě na vodě, zábory byly instalovány od 21.dubna, kdy začaly přípravné práce stavění stánků a navážení lodí, a potrvají až do 29. dubna, kdy probíhají odklízecí práce. Pořadatel má podle smlouvy tedy na úklid čas až do dnešní půlnoci." Ačkoli akce skončila již v neděli, dle smlouvy byl tedy ranní nepořádek na náplavce v pořádku.


Další články
Nahoru