dnes
Neděle - zatazeno
14°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
10°C
pozítří
Úterý - zatazeno
10°C
Obrazem: podívejte se, jak by se mohlo proměnit koupaliště Lhotka. Sauny, divadlo, sport, bruslení, restaurace, ale hlavně plavání
Jeden z návrhů, jak by mohlo vypadat koupaliště v budoucnu. Foto: Jindřich Dvořák

Obrazem: podívejte se, jak by se mohlo proměnit koupaliště Lhotka. Sauny, divadlo, sport, bruslení, restaurace, ale hlavně plavání

Výstava studentských projektů katedry architektury Fakulty stavební ČVUT „Koupaliště Lhotka“ byla otevřena v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4. „Studenti bakalářského studia dostali za úkol navrhnout do území koupaliště funkční a architektonické řešení objektů, které podle svého názoru považují za optimální pro zvelebení této zanedbané lokality,“ uvedl starosta Prahy 4 Pavel Caldr, pod jehož záštitou se výstava koná.

Výstava „Koupaliště Lhotka“ ve foyer KC Novodvorská v Praze 4 (ulice Novodvorská 1013/151) bude přístupná každý den od 9 do 18 hodin a potrvá do 14. března 2014. Vstup je zdarma. 
 

Podmínkou všech návrhů bylo zachování vodní plochy koupaliště. Zbytek už byl na fantazii studentů. Ti navrhli do areálu lhoteckého koupaliště například multifunkční budovu s alternativním divadlem a posilovnou, lanový park, beachvolejbalové kurty, lezeckou saunu, pizzerii, bowling nebo třeba sauny na molu. Objekty jsou z různých materiálů, nechybí dřevo, ale třeba ani železobeton. Jsou zde navrhovány i procházkové promenády pro ty, kteří sem nechtějí za zábavou, koupáním, nebo v zimě za bruslením.

Na výstavce ve foyer KC Novodvorská jsou k vidění modely jednotlivých návrhů, vizualizace i obsáhlé popisky jednotlivých projektů. U každého je jméno a fotka konkrétního studenta.

A jaká je situace ohledně starosvětského koupaliště, které je bohužel v posledních sezónách zavřené? Přírodní areál je v současné době majetkem soukromé společnosti, která ho získala od státu a plánovala ho využít pro výstavbu rezidenčního bydlení. Praha 4 i hlavní město o areál žádaly, aby koupaliště mohlo být zachováno, nicméně přednost dostal soukromník.

Zdevastované koupaliště Lhotka

Radnice Prahy 4 nemá podle svých slov dostatek finančních prostředků k tomu, aby areál od soukromé společnosti za cenu kolem 45 až 50 milionů korun odkoupila a obnovu koupaliště zajistila. Starosta Pavel Caldr proto opakovaně jednal s představiteli hlavního města.

„I když jednání zatím nevedla k řešení, rozhodně to nevzdám a budu dál jednat s představiteli hlavního města Prahy, aby Pražané znovu získali své letní koupaliště na Lhotce,“ uvedl. „Koupaliště Lhotka je nyní v neutěšeném stavu, je to však nádherný přírodní areál, který si zaslouží revitalizaci a znovuotevření,“ dodal.

Jak by mohlo vypadat lhotecké koupaliště - výstava Koupaliště Lhotka


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru