dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista
Zadržení nebezpečného motorkáře. Foto: Policie ČR

Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista

Hlídka Pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce po 18. hodině všimla v ulici Poděbradská v Praze 9 podezřele se chovajícího řidiče motocyklu Kawasaki ZX. Ten po té, co spatřil policejní vůz, otočil náhle motorku do protisměru a začal vysokou rychlostí policistům ujíždět ven z Prahy.

„Opakované výzvy policie světelným signalizačním zařízením řidič nerespektoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Poděbradská, Pražská a dále obcemi Nehvizdy a Mochov na Čelákovice. Svým chováním a zejména riskantním způsobem jízdy ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Jeho rychlost na rovných úsecích s omezením 50km/h místy překračovala 200km/h. Ohroženi byli několikrát nejen chodci, ale zejména řidiči protijedoucích vozidel, kteří často museli uhýbat s vozidly do příkopu, aby zabránili hrozícímu střetu s motocyklem.

Motocyklista skončil v Labi

Muž po vjezdu do Čelákovic využil nejspíš dobré místní znalosti a ztratil se policistům po té, co vjel do úzkého průchodu pod železniční tratí. Policisté dalším pátráním nejprve nalezli odstavený motocykl a posléze díky spolupráci místního rybáře zahlédli i jeho řidiče prchajícího s batohem a helmou.

Tomu už ale zahradilo cestu další policejní vozidlo. Muž se však nehodlal vzdát, seběhl stráň a vrhl se do Labe. Celou situaci však podcenil, speciální oblečení a obuv rychle nasákly vodou a motorkář se začal topit.

„Jeden z policistů za mužem skočil a snažil se ho z vody vyprostit. Topící se nešťastník se však v šoku začal bránit a stahoval muže zákona ke dnu. Policista nakonec vypjatou situaci zvládl a za pomoci kolegy motorkáře vytáhl na břeh,“ pokračovala Andrea Zoulová.

Jak se posléze ukázalo, 25letý muž měl pro své chování hned několik důvodů. Policie zjistila, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2018 a nalezla v jeho batohu více jak dva tisíce tablet bílé barvy.

Čtětě také: Počty zraněných motorkářů rostou. Nejčastější úrazy jsou hlavy, páteře nebo končetin


Audi srazilo dívku, policie hledá svědky

Dnes ve 13:09

Ve čtvrtek 8. listopadu se okolo 17. hodiny stala v Praze 9 na Černém mostě v křižovatce ulic Ocelkova a Generála Janouška dopravní nehoda, při které se střetlo Audi Q7 s nezletilou dívkou.

Noční Prahou projížděl pod vlivem alkoholu

13. listopadu 2018 ve 13:32

Osobního auta, které vyjelo z protisměru z ulice U Bulhara, si všimla autohlídka městské policie z Prahy 1 dnes v ranních hodinách. Strážníci pojali podezření, že je řidič pod vlivem alkoholu. Třicetiletý cizinec byl po zastavení nervózní a byl z něj cítit alkohol.

Policie obvinila z pokusu vraždy matku kojence nalezeného v mrazu

12. listopadu 2018 v 15:16

Pražská policie obvinila z pokusu o vraždu ženu, která podle nich nechala letos v únoru své šestitýdenní dítě venku v mrazu. Podchlazeného kojence nalezl v Čiklově ulici v Praze 4 podnikatel Filip Slovák, který za jeho záchranu získal ocenění.

Ve stanici metra zkolaboval muž

12. listopadu 2018 v 11:59

Při cestě do služby si strážník Hlídkového útvaru v sobotu ráno všiml na nástupišti stanice metra Černý Most skupiny osob kolem ležícího muže. Ten nejevil známky života, a proto se strážník zapojil do poskytování první pomoci.

Vlak ve Vysočanech usmrtil mladíka

12. listopadu 2018 v 11:18

Ve stanici Praha – Vysočany dnes ráno vlak srazil a usmrtil čtyřiadvacetiletého muže. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové muž utrpěl závažná poranění, která nebyla slučitelná se životem.

Trampolínové centrum asi někdo zapálil úmyslně

10. listopadu 2018 v 17:58

Včerejší požár trampolínového centra ve Vysočanech byl založen úmyslně, oznámila dnes policie. „Doohledání místa požářiště je v tuto chvíli ukončeno se závěrem, že požár byl založen úmyslně,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Agresivní opilec napadl strážníky

8. listopadu 2018 ve 12:21

Další případ agresivního opilce zaznamenali strážníci z Prahy 6 v úterý večer na konečné stanici Divoká Šárka. Muž skončil s pouty na rukou a jeho chováním se budou zabývat úředníci správního orgánu.

Opilého řidiče prozradilo zdeformované kolo

8. listopadu 2018 ve 12:17

Strážníci zadrželi opilého řidiče, prozradila ho nejistá jízda a zdeformované přední kolo. Muž nadýchal bezmála jedno a půl promile.

Ukopl zrcátko u zaparkovaného auta

6. listopadu 2018 v 15:06

V pondělí večer přijali strážníci z Prahy 13 oznámení, že v na parkovišti nákupního centra ve Skandinávské ulici, neznámý mladík ukopl zrcátko u zaparkovaného předváděcího vozidla. Strážníky kontaktoval pracovník bezpečnostní služby a udal hlídce popis pachatele a směr, kterým...

Nehoda u Běchovic. Hasiči vyprostili řidiče z auta

6. listopadu 2018 ve 12:37

Dnes od 6:50 hodin zasahovaly tři jednotky pražských hasičů na Štěrboholské spojce u sjezdu na Běchovice, ve směru na Černý Most, u dopravní nehody nákladního a osobního auta.

Další články
Nahoru