dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista
Zadržení nebezpečného motorkáře. Foto: Policie ČR

Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista

Hlídka Pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce po 18. hodině všimla v ulici Poděbradská v Praze 9 podezřele se chovajícího řidiče motocyklu Kawasaki ZX. Ten po té, co spatřil policejní vůz, otočil náhle motorku do protisměru a začal vysokou rychlostí policistům ujíždět ven z Prahy.

„Opakované výzvy policie světelným signalizačním zařízením řidič nerespektoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Poděbradská, Pražská a dále obcemi Nehvizdy a Mochov na Čelákovice. Svým chováním a zejména riskantním způsobem jízdy ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Jeho rychlost na rovných úsecích s omezením 50km/h místy překračovala 200km/h. Ohroženi byli několikrát nejen chodci, ale zejména řidiči protijedoucích vozidel, kteří často museli uhýbat s vozidly do příkopu, aby zabránili hrozícímu střetu s motocyklem.

Motocyklista skončil v Labi

Muž po vjezdu do Čelákovic využil nejspíš dobré místní znalosti a ztratil se policistům po té, co vjel do úzkého průchodu pod železniční tratí. Policisté dalším pátráním nejprve nalezli odstavený motocykl a posléze díky spolupráci místního rybáře zahlédli i jeho řidiče prchajícího s batohem a helmou.

Tomu už ale zahradilo cestu další policejní vozidlo. Muž se však nehodlal vzdát, seběhl stráň a vrhl se do Labe. Celou situaci však podcenil, speciální oblečení a obuv rychle nasákly vodou a motorkář se začal topit.

„Jeden z policistů za mužem skočil a snažil se ho z vody vyprostit. Topící se nešťastník se však v šoku začal bránit a stahoval muže zákona ke dnu. Policista nakonec vypjatou situaci zvládl a za pomoci kolegy motorkáře vytáhl na břeh,“ pokračovala Andrea Zoulová.

Jak se posléze ukázalo, 25letý muž měl pro své chování hned několik důvodů. Policie zjistila, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2018 a nalezla v jeho batohu více jak dva tisíce tablet bílé barvy.

Čtětě také: Počty zraněných motorkářů rostou. Nejčastější úrazy jsou hlavy, páteře nebo končetin


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru