dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista
Zadržení nebezpečného motorkáře. Foto: Policie ČR

Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista

Hlídka Pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce po 18. hodině všimla v ulici Poděbradská v Praze 9 podezřele se chovajícího řidiče motocyklu Kawasaki ZX. Ten po té, co spatřil policejní vůz, otočil náhle motorku do protisměru a začal vysokou rychlostí policistům ujíždět ven z Prahy.

„Opakované výzvy policie světelným signalizačním zařízením řidič nerespektoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Poděbradská, Pražská a dále obcemi Nehvizdy a Mochov na Čelákovice. Svým chováním a zejména riskantním způsobem jízdy ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Jeho rychlost na rovných úsecích s omezením 50km/h místy překračovala 200km/h. Ohroženi byli několikrát nejen chodci, ale zejména řidiči protijedoucích vozidel, kteří často museli uhýbat s vozidly do příkopu, aby zabránili hrozícímu střetu s motocyklem.

Motocyklista skončil v Labi

Muž po vjezdu do Čelákovic využil nejspíš dobré místní znalosti a ztratil se policistům po té, co vjel do úzkého průchodu pod železniční tratí. Policisté dalším pátráním nejprve nalezli odstavený motocykl a posléze díky spolupráci místního rybáře zahlédli i jeho řidiče prchajícího s batohem a helmou.

Tomu už ale zahradilo cestu další policejní vozidlo. Muž se však nehodlal vzdát, seběhl stráň a vrhl se do Labe. Celou situaci však podcenil, speciální oblečení a obuv rychle nasákly vodou a motorkář se začal topit.

„Jeden z policistů za mužem skočil a snažil se ho z vody vyprostit. Topící se nešťastník se však v šoku začal bránit a stahoval muže zákona ke dnu. Policista nakonec vypjatou situaci zvládl a za pomoci kolegy motorkáře vytáhl na břeh,“ pokračovala Andrea Zoulová.

Jak se posléze ukázalo, 25letý muž měl pro své chování hned několik důvodů. Policie zjistila, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2018 a nalezla v jeho batohu více jak dva tisíce tablet bílé barvy.

Čtětě také: Počty zraněných motorkářů rostou. Nejčastější úrazy jsou hlavy, páteře nebo končetin


Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Cyklista naboural do zaparkovaného auta, nadýchal přes dvě promile

7. srpna 2018 v 10:43

Kuriózní dopravní nehodu zaznamenali strážníci z Útvaru psovodů. Opilý cyklista naboural v Přívozní ulici do zaparkovaného vozidla.

Hořel odpad v Řepích

7. srpna 2018 v 09:37

Včera zasahovaly jednotky hasičů ze Smíchova a Petřin v Nevanově ulici v Řepích. Ve 23:10 tam hořelo ve sklepě obytného domu.

Při včerejší bouřce vyjeli hasiči k 11 případům

5. srpna 2018 v 11:34

Bouřka, která se v sobotu večer přehnala Prahou, zaměstnala hasiče. Na několika místech zatopila sklepy a na silnicích tvořila laguny z ucpaných kanálů, vítr pak hlavně lámal větve.

Další články
Nahoru