dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista
Zadržení nebezpečného motorkáře. Foto: Policie ČR

Obrazem: Nasáklý motorkář a jeho 2000 tablet mířilo ke dnu Labe, stahován byl i policista

Hlídka Pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce po 18. hodině všimla v ulici Poděbradská v Praze 9 podezřele se chovajícího řidiče motocyklu Kawasaki ZX. Ten po té, co spatřil policejní vůz, otočil náhle motorku do protisměru a začal vysokou rychlostí policistům ujíždět ven z Prahy.

„Opakované výzvy policie světelným signalizačním zařízením řidič nerespektoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Poděbradská, Pražská a dále obcemi Nehvizdy a Mochov na Čelákovice. Svým chováním a zejména riskantním způsobem jízdy ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Jeho rychlost na rovných úsecích s omezením 50km/h místy překračovala 200km/h. Ohroženi byli několikrát nejen chodci, ale zejména řidiči protijedoucích vozidel, kteří často museli uhýbat s vozidly do příkopu, aby zabránili hrozícímu střetu s motocyklem.

Motocyklista skončil v Labi

Muž po vjezdu do Čelákovic využil nejspíš dobré místní znalosti a ztratil se policistům po té, co vjel do úzkého průchodu pod železniční tratí. Policisté dalším pátráním nejprve nalezli odstavený motocykl a posléze díky spolupráci místního rybáře zahlédli i jeho řidiče prchajícího s batohem a helmou.

Tomu už ale zahradilo cestu další policejní vozidlo. Muž se však nehodlal vzdát, seběhl stráň a vrhl se do Labe. Celou situaci však podcenil, speciální oblečení a obuv rychle nasákly vodou a motorkář se začal topit.

„Jeden z policistů za mužem skočil a snažil se ho z vody vyprostit. Topící se nešťastník se však v šoku začal bránit a stahoval muže zákona ke dnu. Policista nakonec vypjatou situaci zvládl a za pomoci kolegy motorkáře vytáhl na břeh,“ pokračovala Andrea Zoulová.

Jak se posléze ukázalo, 25letý muž měl pro své chování hned několik důvodů. Policie zjistila, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2018 a nalezla v jeho batohu více jak dva tisíce tablet bílé barvy.

Čtětě také: Počty zraněných motorkářů rostou. Nejčastější úrazy jsou hlavy, páteře nebo končetin


Strážníci s policisty nalezli v železničním koridoru ženu s duševní poruchou. Hrozila sebevraždou

Včera v 17:11

V pátek odpoledne přijali strážníci z Prahy 9 vyhlášení pátrání po mladé ženě s duševní poruchou, která vyhrožovala sebevraždou. Protože se žena měla pohybovat v okolí železničního koridoru směrem na Třeboradice, bylo na místo vysláno několik hlídek pražské městské policie a...

Šedesát tisíc za čtyřicet vteřin! Ano, i toto se vám při roztržitosti může v Praze stát

Včera ve 14:07

Policisté z místního oddělení Karlín se zabývají případem zatajení věci. Poškozený si vybral v bankomatu na Sokolovské ulici v Praze 8 šedesát tisíc korun, ale tyto peníze si zapomněl odebrat a odešel.

Mladík na ulici prodával vylomenou autonavigaci a mobilní telefon

14. května 2018 ve 12:00

Mladý muž snažící se prodat mobilní telefon a zjevně vylomenou autonavigaci upoutal pozornost strážníků. Protože muž nedokázal doložit, jak k věcem přišel, hlídka ho předala Policii ČR.

Sáhni na mě a budu řvát ještě víc. Ty nevíš, kolik mám známých na kriminálce, ti vás vyřídí. S ženou nastal problém, muselo to jít po zlém

14. května 2018 v 07:53

Při prověřování oznámení týkající se potyčky lidí bez domova u fotbalového stadionu si strážníci z Prahy 3 všimli ženy, která odpovídala popisu osoby hledané Policií ČR. Kontrolou dokladů a evidence hledaných osob se potvrdilo, že se nemýlili. Z tohoto důvodu ženě oznámili, že bude předvedena na...

Dva opilci se poprali o stejně opilou slečnu

11. května 2018 ve 20:58

Květinový záhon u památníku Jana Husa na Staroměstském náměstí si dvojice mužů spletla s boxerským ringem. Za pozornosti několika stovek diváků se opilci rozhodli vyřešit své spory pomocí pěstí.

Zvonili na domovní zvonky. Pak rozbili vchodové dveře

11. května 2018 ve 20:38

Tři cizince ve věku 27, 30 a 34 let zadrželi pražští strážníci krátce před půlnocí v parku kousek od křižovatky ulic Hrozenkovská x Halenkovská v Praze 13. Muži zjevně pod vlivem alkoholu se bavili tím, že zvonili na domovní zvonky jednoho bytového domu na Zličíně a poté rozbili skleněnou výplň...

Další články
Nahoru