dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Obrazem: Nahotinky na skříňkách, sekačka vyrobená s pomocí kočárku a další retro lahůdky
Plynovou masku nasadit, pláštěnku obléknout a cvičení branné výchovy může začít. Retro telefonní budka a model z kvalitní jeansoviny také nemají chybu. Foto: Jan Puci

Obrazem: Nahotinky na skříňkách, sekačka vyrobená s pomocí kočárku a další retro lahůdky

V Galerii Tančící dům lze až do poloviny října navštívit výstavu RETRO 70. a 80. let, která vrací návštěvníky do éry Československa. Průvodcem je oblíbená animovaná postavička pana Vajíčka, která oddělovala reklamní spoty v Československé televizi. Pokud jste ještě na výstavě nebyli, podívejte se na desítky fotek, které jsme na ní pořídili. Třeba vás motivují k návštěvě.

retro-10_1

img-0953-nahled

img-0945-nahled

img-0960-nahled

img-0975-nahled

img-0977-nahled

img-0979-nahled

img-0999-nahled

img-0963-nahled

img-1006-nahled

retro-8_1

retro-9_1

Rutinu městského života představí reálná instalace panelového bytu včetně obývacího pokoje, koupelny či kuchyně. Nakupování připomene dobový obchod.

Součástí instalace jsou také sekce věnované populární hudbě či tehdejší filmové a televizní tvorbě. Návštěvníci tak uvidí unikátní kostýmy umělců.

Jak vyrůstaly v této době děti, ilustrují hračky či autenticky zařízená školní třída, a naopak píchačka a klasická pánská podniková šatna ukazují denní rutinu dospělých. Kromě všedního života se na výstavě nastíní také prostředí, v němž žili prominenti tehdejšího režimu.

Sedmdesátá a osmdesátá léta jsou spojena s nebývalým rozvojem chatařství, kempinku nebo trampingu, jež připomíná instalace prázdninového stanu.

Celá výstava je doplněna texty o jednotlivých tematických sekcích, audiovizuálními ukázkami, dobovými plakáty a fotografiemi česko-švýcarské fotografky Iren Stehli.

Podívejte se na další fotografie z probíhající výstavy:

Výstava RETRO 70. a 80. let v Tančícím domě

Výstava RETRO 70. a 80. let je v Galerii Tančící dům otevřena každý den mezi 9. a 20. hodinou.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru