dnes
Neděle - jasno
10°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
10°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
15°C
Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích
Povinnost mít zakrytá ústa a nos při cestování MHD zůstává. Ilustrační foto: PP

Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích

Cestující MHD v metropoli budou moci od pondělí 8. června do autobusů a tramvají opět nastupovat také předními dveřmi. Pražský dopravní podnik (DPP) ruší i automatické otevírání dveří v každé zastávce s výjimkou metra. Končí tak další mimořádná opatření související s pandemií covid-19.

Jelikož cestující budou moci od pondělí nastupovat do vozidel také předními dveřmi, uvolní se pro ně doposud zablokované přední řady sedadel. Jelikož řidiči tramvají a autobusů již nebudou automaticky otevírat v každé zastávce, cestující si pro výstup či

Z původních mimořádných opatření souvisejících s pandemií covid-19 tak zůstává v platnosti zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách a povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa.

„Ukončení režimu centrálního otevírání všech dveří na každé zastávce navazuje na uvolnění opatření zavedených v souvislosti s pandemií covid-19 a současně zohledňuje postupný nárůst venkovních teplot,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Dosavadní doporučený režim otevřených oken a automatického otevírání všech dveří podle ní značně snižuje účinky běžící klimatizace, která pak nestačí ochlazovat vnitřní prostor vozidel.

Při nástupu či výstupu si cestující v autobusech i tramvajích budou muset pro otevření dveří opět zmáčknout tlačítko tak, jak byli zvyklí před pandemií. V metru zůstane automatické otevírání dveří ve všech stanicích zatím zachováno.

DPP bude podle Řehkové pokračovat ve zvýšené intenzitě úklidů a dezinfikování vozidel jako v době pandemie. Nadále ozonizuje vozy metra, autobusy a tramvaje, denně otírá všechny tyče, tlačítka a madla ve vozech i na eskalátorech, a stále používá vyšší koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků.

Od začátku pracovního týdne dojde také k obnovení večerního provozu autobusových linek číslo 149 (Bavorská – Dejvická), 150 (Želivského – Na Beránku), 170 (Pražská čtvrť – Jižní Město)  a 176 (Karlovo náměstí – Stadion Strahov).

V návaznosti na uvolňování mimořádných opatření, která zavedla vláda v boji proti covidu-19, se v pražském metru od 1. června zkrátily intervaly spojů na všech linkách v ranní a odpolední špičce.

Obnovil se dále večerní provoz na tramvajových linkách číslo 8 a 20 nebo se otevřela informační centra pražského dopravního podniku a prodejní místa jízdenek v metru.


Svatováclavská jízda motocyklů Prahou omezí dopravu

Dnes v 09:32

V pondělí 28. září se koná 6. ročník Svatováclavské jízdy motocyklů Prahou. Trasa jízdy povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 6, 7, 9 a 19. Kolona motocyklů – cca 100 účastníků – vyjede ve 12 hodin ze Strahova a kolem 12:45 hodin kolona opustí území hl. m. Prahy ve...

Dopravní omezení v souvislosti se silničním během Běchovice - Praha

Včera v 09:25

V neděli 27. září se koná 124. ročník silničního běhu Běchovice – Praha. Dopravní opatření související s touto významnou sportovní akcí se budou týkat komunikací na území městských částí Praha 3, 9, 14 a 21.

Praha 5 ruší Pohádkový les

Včera v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

Včera v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Most přes Jeremiášovu ulici je dokončen

Včera v 05:55

Ve čtvrtek 24. září dokončila Technická správa komunikací práce na mostním objektu X 037, který převádí silniční dopravu v Líšnické ulici přes ulici Jeremiášovu.

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

25. září 2020 ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Spanilá jízda vozidel Volkswagen zítra omezí dopravu

25. září 2020 v 09:23

V sobotu 26. září se koná spanilá jízda vozidel VW Transportérů po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 7 a 8. Kolona – cca 120 účastníků – vyjede v 10 hodin od Výstaviště Praha v Holešovicích a zpět se vrátí do cca 12:30 hodin.

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Další články
Nahoru