Dnes Úterý - zatazeno 23°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 3. 8. 2021
Svátek má Miluše
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích
Povinnost mít zakrytá ústa a nos při cestování MHD zůstává. Ilustrační foto: PP

Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích

Cestující MHD v metropoli budou moci od pondělí 8. června do autobusů a tramvají opět nastupovat také předními dveřmi. Pražský dopravní podnik (DPP) ruší i automatické otevírání dveří v každé zastávce s výjimkou metra. Končí tak další mimořádná opatření související s pandemií covid-19.

Jelikož cestující budou moci od pondělí nastupovat do vozidel také předními dveřmi, uvolní se pro ně doposud zablokované přední řady sedadel. Jelikož řidiči tramvají a autobusů již nebudou automaticky otevírat v každé zastávce, cestující si pro výstup či

Z původních mimořádných opatření souvisejících s pandemií covid-19 tak zůstává v platnosti zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách a povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa.

„Ukončení režimu centrálního otevírání všech dveří na každé zastávce navazuje na uvolnění opatření zavedených v souvislosti s pandemií covid-19 a současně zohledňuje postupný nárůst venkovních teplot,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Dosavadní doporučený režim otevřených oken a automatického otevírání všech dveří podle ní značně snižuje účinky běžící klimatizace, která pak nestačí ochlazovat vnitřní prostor vozidel.

Při nástupu či výstupu si cestující v autobusech i tramvajích budou muset pro otevření dveří opět zmáčknout tlačítko tak, jak byli zvyklí před pandemií. V metru zůstane automatické otevírání dveří ve všech stanicích zatím zachováno.

DPP bude podle Řehkové pokračovat ve zvýšené intenzitě úklidů a dezinfikování vozidel jako v době pandemie. Nadále ozonizuje vozy metra, autobusy a tramvaje, denně otírá všechny tyče, tlačítka a madla ve vozech i na eskalátorech, a stále používá vyšší koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků.

Od začátku pracovního týdne dojde také k obnovení večerního provozu autobusových linek číslo 149 (Bavorská – Dejvická), 150 (Želivského – Na Beránku), 170 (Pražská čtvrť – Jižní Město)  a 176 (Karlovo náměstí – Stadion Strahov).

V návaznosti na uvolňování mimořádných opatření, která zavedla vláda v boji proti covidu-19, se v pražském metru od 1. června zkrátily intervaly spojů na všech linkách v ranní a odpolední špičce.

Obnovil se dále večerní provoz na tramvajových linkách číslo 8 a 20 nebo se otevřela informační centra pražského dopravního podniku a prodejní místa jízdenek v metru.


Opravy Chopinovy ulice

28. července 2021 v 09:18

V Chopinově ulici, mezi čísly popisnými 2 až 10, budou probíhat stavební práce.

Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Další články
Nahoru