Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích
Povinnost mít zakrytá ústa a nos při cestování MHD zůstává. Ilustrační foto: PP

Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích

Cestující MHD v metropoli budou moci od pondělí 8. června do autobusů a tramvají opět nastupovat také předními dveřmi. Pražský dopravní podnik (DPP) ruší i automatické otevírání dveří v každé zastávce s výjimkou metra. Končí tak další mimořádná opatření související s pandemií covid-19.

Jelikož cestující budou moci od pondělí nastupovat do vozidel také předními dveřmi, uvolní se pro ně doposud zablokované přední řady sedadel. Jelikož řidiči tramvají a autobusů již nebudou automaticky otevírat v každé zastávce, cestující si pro výstup či

Z původních mimořádných opatření souvisejících s pandemií covid-19 tak zůstává v platnosti zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách a povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa.

„Ukončení režimu centrálního otevírání všech dveří na každé zastávce navazuje na uvolnění opatření zavedených v souvislosti s pandemií covid-19 a současně zohledňuje postupný nárůst venkovních teplot,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Dosavadní doporučený režim otevřených oken a automatického otevírání všech dveří podle ní značně snižuje účinky běžící klimatizace, která pak nestačí ochlazovat vnitřní prostor vozidel.

Při nástupu či výstupu si cestující v autobusech i tramvajích budou muset pro otevření dveří opět zmáčknout tlačítko tak, jak byli zvyklí před pandemií. V metru zůstane automatické otevírání dveří ve všech stanicích zatím zachováno.

DPP bude podle Řehkové pokračovat ve zvýšené intenzitě úklidů a dezinfikování vozidel jako v době pandemie. Nadále ozonizuje vozy metra, autobusy a tramvaje, denně otírá všechny tyče, tlačítka a madla ve vozech i na eskalátorech, a stále používá vyšší koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků.

Od začátku pracovního týdne dojde také k obnovení večerního provozu autobusových linek číslo 149 (Bavorská – Dejvická), 150 (Želivského – Na Beránku), 170 (Pražská čtvrť – Jižní Město)  a 176 (Karlovo náměstí – Stadion Strahov).

V návaznosti na uvolňování mimořádných opatření, která zavedla vláda v boji proti covidu-19, se v pražském metru od 1. června zkrátily intervaly spojů na všech linkách v ranní a odpolední špičce.

Obnovil se dále večerní provoz na tramvajových linkách číslo 8 a 20 nebo se otevřela informační centra pražského dopravního podniku a prodejní místa jízdenek v metru.


Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Včera v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Včera v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

Včera v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Další články
Nahoru