dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
20°C
Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích
Povinnost mít zakrytá ústa a nos při cestování MHD zůstává. Ilustrační foto: PP

Obnovuje se standardní režim odbavování cestujících v autobusech i tramvajích

Cestující MHD v metropoli budou moci od pondělí 8. června do autobusů a tramvají opět nastupovat také předními dveřmi. Pražský dopravní podnik (DPP) ruší i automatické otevírání dveří v každé zastávce s výjimkou metra. Končí tak další mimořádná opatření související s pandemií covid-19.

Jelikož cestující budou moci od pondělí nastupovat do vozidel také předními dveřmi, uvolní se pro ně doposud zablokované přední řady sedadel. Jelikož řidiči tramvají a autobusů již nebudou automaticky otevírat v každé zastávce, cestující si pro výstup či

Z původních mimořádných opatření souvisejících s pandemií covid-19 tak zůstává v platnosti zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách a povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa.

„Ukončení režimu centrálního otevírání všech dveří na každé zastávce navazuje na uvolnění opatření zavedených v souvislosti s pandemií covid-19 a současně zohledňuje postupný nárůst venkovních teplot,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Dosavadní doporučený režim otevřených oken a automatického otevírání všech dveří podle ní značně snižuje účinky běžící klimatizace, která pak nestačí ochlazovat vnitřní prostor vozidel.

Při nástupu či výstupu si cestující v autobusech i tramvajích budou muset pro otevření dveří opět zmáčknout tlačítko tak, jak byli zvyklí před pandemií. V metru zůstane automatické otevírání dveří ve všech stanicích zatím zachováno.

DPP bude podle Řehkové pokračovat ve zvýšené intenzitě úklidů a dezinfikování vozidel jako v době pandemie. Nadále ozonizuje vozy metra, autobusy a tramvaje, denně otírá všechny tyče, tlačítka a madla ve vozech i na eskalátorech, a stále používá vyšší koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků.

Od začátku pracovního týdne dojde také k obnovení večerního provozu autobusových linek číslo 149 (Bavorská – Dejvická), 150 (Želivského – Na Beránku), 170 (Pražská čtvrť – Jižní Město)  a 176 (Karlovo náměstí – Stadion Strahov).

V návaznosti na uvolňování mimořádných opatření, která zavedla vláda v boji proti covidu-19, se v pražském metru od 1. června zkrátily intervaly spojů na všech linkách v ranní a odpolední špičce.

Obnovil se dále večerní provoz na tramvajových linkách číslo 8 a 20 nebo se otevřela informační centra pražského dopravního podniku a prodejní místa jízdenek v metru.


Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru