Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obnovený přívoz P4 zkrátil cestu mezi Velkou Chuchlí a Hodkovičkami
Plavidlo, kterou si cestující pamatují z přívozu mezi Karlínem a Holešovicemi, nově obsluhuje linku Mezi Velkou Chuchlí a Modřany. Zdroj foto: Ropid

Obnovený přívoz P4 zkrátil cestu mezi Velkou Chuchlí a Hodkovičkami

Od soboty 19. srpna opět funguje přívoz P4 mezi zastávkami Dostihová a Belárie, který výrazně zkrátí cestu přes Vltavu mezi Velkou Chuchlí a Hodkovičkami i Modřany. Přívoz fungoval už v loňském roce během rekonstrukce Barrandovského mostu a nyní se vrátil v trvalé sezonní podobě s využitím plavidla, které zajišťovalo přívoz P7 mezi Holešovicemi a Karlínem do doby otevření nové Štvanické lávky. Informoval o tom Flip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD v metropoli.

Během loňského provozu od poloviny května do začátku října přepravil přívoz P4 téměř 17,5 tisíce lidí a 4,5 tisíce kol.

„Tento sezonní přívoz vyplňuje poslední mezeru na mapě Prahy, kde bylo poměrně zdlouhavé dostat se z jednoho vltavského břehu na druhý. Jeho trasa pod modřanským jezem nabídne rychlé spojení Velké Chuchle a rozvíjející se oblasti na rozhraní Modřan a Hodkoviček. Podporujeme tak rozvoj města krátkých vzdáleností, kde si mohou obyvatelé vyřešit své záležitosti do 15 minut chůze nebo jízdy na kole od svého bydliště,“ řekl náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti).

Přístaviště Dostihová se nachází nedaleko autobusových zastávek linek 129, 241 a 318, o 400 m dále jsou zastávky železniční linky S7 a autobusové linky 244. U přístaviště je rozcestí cyklotras A1 (na sever směr Lihovar, centrum / na jih směr Zbraslav, Radotín) a A112 (směr Velká Chuchle, Barrandov).

Přístaviště Belárie se nachází v dosahu zastávek tramvajových linek 3, 17 a 21 (v trvalém stavu). Přímo u přístaviště prochází cyklotrasa A2 (na sever směr Braník, centrum / na jih směr Modřany, Komořany, Zbraslav).

Provozní doba začíná v pracovních dnech od 7, v nepracovních dnech od 8 hodin. Poslední plavby jsou mezi 19 a 21 hodin dle denního světla v jednotlivých měsících.

„Základní interval přívozu je 20 minut, ale v provozní době jsou možné i další plavby nad rámec těch uvedených v jízdním řádu, což už praktikujeme i u nejsevernějšího a nejjižnějšího pražského přívozu,“ přiblížil ředitel Ropidu Petr Tomčík.

Tyto plavby lze podle něj uskutečnit na základě požadavku cestujících tak, aby nebyly ovlivněny plavby či provozní přestávky dle jízdního řádu. Potřeba plavby mimo jízdní řád se signalizuje akusticky (zvonem nebo požádáním) a za takovou plavbu se neplatí žádný příplatek.

„Se zprovozněním přívozu se po ukončení provozu linky P7 čekalo na získání všech potřebných povolení,“ vysvětlil zdržení Drápal.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru