dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Obnovený Pionýr slaví pětadvacet let. Akce pořádá i v Praze
Nástup na pionýrském táboře. Foto: archiv Pionýra

Obnovený Pionýr slaví pětadvacet let. Akce pořádá i v Praze

Pod názvem „Pionýrské Pětadvacítky“ se bude konat mnoho akcí. Budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoli, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého. Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí. Některé se uskuteční i v Praze. 

V úterý 21. a ve středu 22. dubna se v klubovně pionýrské skupiny (Saratovská 27, Praha 10) uskuteční rukodělné činnosti. V sobotu 25. dubna od 14 do 20 hodin se bude konat akce 25 nej Prahy 13, což bude akce pro děti (a další členy rodiny), při které navštíví zajímavá místa Prahy 13. Akce bude ukončena závěrečným táborákem.

Ve čtvrtek 30. dubna se na hřišti základní školy Glowackého (Praha 8-Bohnice) uskuteční pálení čarodějnic. V úterý 12. a ve středu 13. května se v již zmíněné pionýrské skupině v Saratovské uskuteční Herna deskových her. „Pojď si zahrát některou z desítek her,“ lákají pionýři.

Stále významná organizace

O obnovení činnosti Pionýra v návaznosti na období samostatnosti z let 1968 až 1970 bylo před pětadvaceti lety (20. ledna 1990) rozhodnuto mimořádnou konferencí pionýrských pracovníků v Brně. Po čtvrt století je Pionýr stále jednou z nevýznamnějších organizací dětí a mládeže u nás a působí ve všech krajích ČR.

Anketa

Kam byste raději poslali své děti?

24.8%
(24.8%)
31.2%
(31.2%)
Oslavy výročí probíhají celý rok a mají mnoho podob. Kromě „Pětadvacítek“ bude další výraznou akcí Republikové setkání pionýrských oddílů (RESET) 12. až 14. června na pražském Džbáně. Během něj se sejdou pionýři, děti i vedoucí, z celé republiky na víkend plný her, soutěží, výletů, zábavy a zážitků.

Na sobotu 13. června je také připravena velká kostýmová hra s trasou po historické Praze, která bude – stejně jako právě startující „Pětadvacítky“ – otevřená všem zájemcům.


Další články
Nahoru